Komunikaty PR

Domowy peeling i dobra maszynka - najlepszy duet na wiosnę i lato

2022-03-30  |  01:00
Biuro prasowe

Chyba każda kobieta marzy o jedwabiście gładkiej skórze – świadczy o elegancji i traktowaniu siebie z dbałością i czułością. Jak sprawić, aby golenie było efektywne, łatwe, bezpieczne i jeszcze przyjazne dla środowiska? To proste! Wystarczy dobrze przygotować skórę, aby nie sprawiła nieprzyjemnych niespodzianek, oraz postawić na sprawdzone modele maszynek.

Przygotowania szczególnie serio powinny potraktować osoby, które mają skórę suchą, wrażliwą, ze skłonnością do zaczerwienień, pękających naczynek i wrastania włosków.

Najważniejsze: peeling i nawilżanie

Peeling ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka, poprzez ich starcie czy złuszczenie, co czyni skórę gładką, elastyczną i lepiej ukrwioną; poprawia też jej koloryt. Efekty te ma podtrzymać i przedłużyć kosmetyk nawilżający. Peeling jest konieczny również dlatego, że niezłuszczony naskórek może „zapchać” maszynkę w czasie golenia, co oczywiście utrudnia depilację i irytuje – zamiast skupić się na usuwaniu włosków, trzeba co chwilę płukać ostrza. Warto też wiedzieć, że usunięcie martwego naskórka pozwala „odkryć” bardzo krótkie jeszcze włoski, co uczyni depilację bardziej efektywną – po prostu nie odrosną aż tak szybko. Pomoże też kilkuminutowy dosyć ciepły prysznic lub kąpiel, które znakomiecie zmiękczają skórę i włosy, otwierają ich mieszki. Bezpośrednio przed goleniem trzeba po prostu porządnie się zmoczyć. Po mokrym naskórku maszynka przesuwa się łatwo i sprawnie ścina miękkie włoski.

Przyjazna środowisku maszynka to podstawa

Wszystkie przygotowania na nic, jeśli zawiedzie maszynka. Dlatego warto postawić na sprawdzone i popularne modele od producentów, którzy specjalizują się w ich wytwarzaniu od lat. Tak jak BIC® – francuska marka, która ma w tej dziedzinie niemal 50 lat doświadczenia. Oferuje ona szeroką gamę wysokiej jakości maszynek specjalnie dla kobiet.  Na uwagę zasługują zwłaszcza najnowsze modele systemowe – BIC® Clic 3 Soleil oraz BIC® Click 3 Soleil Sensitive, posiadajace wysokiej jakości chromowane ostrza, ruchome główki dopasowujące się do naturalnych krągłości kobiecego ciała oraz paski nawilżające dodatkowo chroniące skórę przez podrażnieniami. Wyróżnia je nie tylko kobiecy design, ale także przyjazność wobec środowiska. Są bowiem wytwarzane z plastiku z recyklingu, sprzedawane w opakowaniach nadających się do przetwarzania, a możliwość wielokrotnej wymiany ostrzy ogranicza ilość odpadów.

Peeling po

Nie warto robić go od razu po depilacji, ale 2-3 dni później powinien zostać powtórzony. Dlaczego? Ponieważ zapobiega wrastaniu włosków. Warto wówczas użyć peelingu łagodnego, np. cukrowego, który dodatkowo cudownie nawilża skórę. A najlepiej domowego, w 100% naturalnego i bezpiecznego. To naprawdę nie jest trudne, wystarczy bowiem sięgnąć po składniki, które każdy ma w kuchni. Oto 2 przykładowe przepisy:

Peeling owsiany

Składniki: ½ szklanki płatków owsianych

¼ szklanki miodu

¼ szklanki oleju kokosowego

Wszystkie składniki należy wymieszać. Jeśli płatki są grube, należy je zemleć np. w młynku do kawy.

 

Peeling miodowy

Składniki: ½ szklanki brązowego cukru

¼ szklanki oleju kokosowego

2 łyżki miodu

Wszystkie składniki należy wymieszać. Dla pięknego aromatu warto dodać nieco mielonego cynamonu.

Maszynki systemowe Click 3 Soleil to gwarancja bezpieczeństwa i maksymalnej gładkości

Click 3 Soleil Sensitive to wysokiej jakości maszynka wyposażona w 3 niezależne, sprężynujące ruchome ostrza, które dopasowują się indywidualnie do konturów ciała. Jej główka obraca się pod kątem 30°, dopasowując do krzywizn ciała, w tym miejsc wrażliwych, jak pachy czy kostki. Pasek nawilżający z aloesem
i wit. E gwarantuje gładki poślizg, a zakrzywiony uchwyt zapewnia większy komfort trzymania. Wyjątkowy mechanizm łatwego wypinania ułatwia wymianę wkładu.

Click 3 Soleil to maszynka z 3 chromowanymi ostrzami wysokiej jakości. Jej główka obraca się pod kątem 30°, dopasowując do krzywizn ciała. Szeroki pasek nawilżający gwarantuje idealną gładkość golenia, a specjalnie zaprojektowana rączka idealnie leży w dłoni. Wyjątkowy mechanizm łatwego wypinania ułatwia wymianę wkładu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.