Komunikaty PR

E jak emolienty!

2023-08-21  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

PEH to spersonalizowany, nowoczesny sposób pielęgnacji włosów. Hit włosomaniaczek, który zawojował świat beauty, ale także mocna rekomendacja ekspertów. Oznacza perfekcyjną kombinację protein, humektantów i emolientów. Jak ją osiągnąć? Poznaj działanie składników PEH, ich właściwości i zalety, a następnie dobierz proporcje do potrzeb swoich włosów. Co wiesz o emolientach?

Świat beauty pokochał pielęgnację PEH. Nic dziwnego, ponieważ zastosowanie spersonalizowanego połączenia humektantów, emolientów i protein naprawdę działa, wpływając na kondycję oraz wygląd pasm. Klucz do sukcesu (czyli równowagi PEH) tkwi w pielęgnacji opartej na połączeniu trzech rodzajów składników w zależności od predyspozycji i aktualnych potrzeb włosów. Poznaj każdy z bezcennych składników PEH. Odcinek 3: emolienty!

Emolienty – „domknięcie” działania protein i humektantów

Jak podkreślają specjaliści, choć emolienty uważane są niekiedy za „ten trzeci” komponent PEH (po proteinach i humektantach), stanową one absolutne must-have skutecznej pielęgnacji włosów. To właśnie emolienty tworzą film ochronny, który pozwala zatrzymać wewnątrz pukli to, co najcenniejsze. – Dzięki emolientom w pielęgnacji PEH możliwe jest maksymalne utrzymanie efektu nawilżenia, który uzyskujemy z pomocą humektantów, a także bezcennego rezultatu odżywienia, jaki przynoszą nam proteiny mówi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. Warto docenić moc emolientów, ponieważ to właśnie dzięki niej możliwe jest uzyskanie perfekcyjnego efektu sprężystych, zdrowo wyglądających włosów, które łatwo poddają się zabiegom stylizacyjnym. A przecież o to nam chodzi. Z pomocą przychodzi nam Emolientowa odżywka do włosów BAŚKAdodaje.

Zachowaj odpowiednie proporcje

Co jeszcze należy wiedzieć o emolientach? Te składniki lubią umiar! Eksperci podkreślają, że „przedawkowanie” emolientów może spowodować efekt obciążenia włosów i doprowadzić do nadmiernego ich przetłuszczania. Jak tego uniknąć? Specjaliści wskazują: obserwujmy pasma – one wyraźnie „zasygnalizują nam”, jaka kombinacja PEH w danym momencie będzie dla nas najkorzystniejsza! Możemy także zastosować „test szklanki z wodą”, żeby poznać strukturę naszych pukli, a w konsekwencji – ich zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Trudne? Nic z tych rzeczy!

To proste. Wrzuć jeden włos do pojemnika z wodą, a po kilku minutach sprawdź, gdzie znajduje się pukiel. Jeśli pływa po powierzchni, włos jest niskoporowaty, jeśli opadł na dno – wysokoporowaty. Każdy z typów pasm potrzebuje odpowiedniego miksu składników PEH – w tym właśnie właściwej proporcji emolientów. Włosy wysokoporowate „uwielbiają” ten składnik. Z kolei niskoporowate pasma łatwo obciążyć, więc emolienty trzeba w tym przypadku dawkować ostrożnie, obserwując reakcję włosów. Pamiętaj, że kosmetyki PEH możesz, a nawet powinnaś mieszać! Wtedy wszystkie komponenty „dają z siebie” dokładnie to, co najlepsze.

Pielęgnacja PEH ostatnio bezceremonialnie opanowała świat beauty i rozkochała w sobie włosomaniaczki. I bardzo słusznie, ponieważ kluczem do osiągnięcia efektu pięknych pukli są delikatność i spersonalizowane zabiegi w domowym SPA. Specjaliści podpowiadają, że odpowiedzią na potrzeby włosów jest utrzymanie równowagi wszystkich składników – w tym właśnie cennych emolientów.

 

Emolientowa odżywka do włosów

Jogurtowo-mleczna

Aksamitna emolientowa odżywka rekomendowana włosom potrzebującym miękkości i sprężystości. Bazuje na cenionych prebiotykach oraz kompleksie wyselekcjonowanych ekstraktów, które doskonale pielęgnują włosy. Ekstrakt z miodu skutecznie rewitalizuje suche i matowe

 pasma. Mieszanka olejów roślinnych ze słodkich migdałów, lnu i wiesiołka dodaje włosom blasku, miękkości i gładkości.

Pojemność: 250 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.