Ekocuda wydały edukacyjny e-book!
14 artykułów poświęconych kosmetykom naturalnym, 5 wywiadów z ambasadorkami ekologicznego stylu życia, praktyczne porady, wskazówki i wyzwania, przed jakimi stoi branża – to wszystko znajdziemy w e-booku Ekocudów. Organizatorzy pierwszych i największych Targów Kosmetyków Naturalnych w Polsce przygotowali go wraz z ekspertkami i ekspertami, by uczcić 5. urodziny marki. E-book dostępny jest bezpłatnie.
Ekocuda – targi kosmetyków naturalnych obchodzą w tym roku swoje piąte urodziny! To prawdziwe święto zarówno dla organizatorów, wystawców, jak i dla fanów naturalnych produktów, którzy co roku biorą udział w targowych wydarzeniach. Z tej okazji powstał e-book pt. „Sekretnik świata kosmetyków naturalnych. Od produkcji do promocji”.
E-book zawiera dużą dawkę eksperckiej wiedzy. Kasia Konopa – pierwsza w Polsce wegańska makijażystka i właścicielka PINK MINK Studio przedstawia czytelnikom listę firm, które zasługują na wyróżnienie w kategorii cruelty free; Hanna Kurcińska – chemiczka, kosmetolożka oraz właścicielka Hagi – firmy produkującej kosmetyki naturalne, opowiada o tym, jak dbać o pielęgnację w zgodzie z cyklem menstruacyjnym; dr Joanna Uchańska z prawnego punktu widzenia wyjaśnia, czym jest polityka greenwashingu i dlaczego powinniśmy na nią uważać, a Aneta Kołaczek – technolog kosmetyków i znawczyni trendów wprowadza w tajniki tworzenia produktów naturalnych.
W Sekretniku przeczytacie także wywiad z Agnieszką Pocztarską ambasadorką Slow Beauty i autorką książki w tym temacie. Monika Wąs i Anna Musiał z Piggypeg dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat rynku kosmetyków naturalnych w Polsce. Swoją historię opowiadają także: firma produkująca kosmetyki naturalne – znane i uwielbiane Cztery Szpaki oraz Zuzanna Mierzejewska – właścicielka marki Ekocuda i organizatorka targów. Sekretnik to również porady urodowe – dowiecie się z niego, kiedy należy stosować oleje i olejki, a kiedy postawić na kosmetyki mineralne. Każdy wielbiciel i wielbicielka naturalnej pielęgnacji, znajdzie tu coś dla siebie!
– Edukacja społeczności, dla której ważne jest życie w stylu eko, to misja nieustannie przyświecająca Ekocudom. Od pierwszej edycji targów dbamy o spotkania z ekspertami, by uczestnicy mieli dostęp do najnowszej wiedzy bezpośrednio od specjalistów z danej dziedziny. Dlatego myśląc o sposobie świętowania 5. urodzin, wraz z zespołem podjęliśmy decyzję, że najlepszą formą podziękowania naszej wiernej społeczności za te wspólne lata będzie e-book. – mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki Ekocuda i organizatorka targów. Bardzo się cieszę, że z pomocą zaufanych ekspertek i ekspertów, udało nam się stworzyć „Sekretnik”. Powstał on we współpracy z osobami, które na co dzień zajmują się kosmetykami naturalnymi, życiem w stylu eko, a nawet naukowym podejściem do tego tematu. Nasz e-book to solidna dawka informacji, ale też inspiracja dla tych, którzy w ekoświecie są nowi. – dodaje.
Za nami długa droga!
Niektórzy wielbiciele i wielbicielki naturalnej pielęgnacji pamiętają zapewne pierwszą edycję Ekocudów, która odbyła się jesienią 2016 roku. Od tego czasu targi bardzo się rozwinęły i obecnie odbywają się już w trzech miastach Polski – w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Targom, tradycyjnie już, towarzyszą liczne wykłady i spotkania z ekspertami znającymi świat kosmetyków naturalnych „od kuchni”.
Działań tych nie zdołała zatrzymać nawet pandemia. Choć jak przyznaje Zuzanna Mierzejewska, jest to trudny czas. Ekocuda świetnie sobie jednak poradziły, organizując targi w wersji online na Instagramie. Była to wspaniała okazja dla tych wszystkich, którzy chcieli zaopatrzyć się w swoje ulubione produkty.
Co dalej?
Organizatorzy targów nie mają jednak zamiaru spoczywać na laurach. W planach są już kolejne projekty. Jeden z nich szczególnie ucieszy fanów kosmetyków naturalnych z Dolnego Śląska. Już na wiosnę Ekocuda po raz pierwszy zawitają do nowego miasta – Wrocławia.
Prawdziwą atrakcją dla wielbicieli naturalnej pielęgnacji i wszystkiego, co z nią związane, jest też darmowy e-book dostępny na stronie https://ekocuda.com/ebook/. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Sekretnikiem.
PATRONI MEDIALNI:
Biokurier.pl, PielęgNatka, Piggypeg, DSpectrum, Inspirantka.pl, ulicaekologiczna.pl, Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa, PINK MINK Studio, Czytamy Etykiety, example.pl.
Więcej informacji:
https://ekocuda.com/
https://www.instagram.com/ekocuda/
https://www.facebook.com/ekocudacom
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.