Komunikaty PR

Fakty i mity na temat pielęgnacji cery wrażliwej

2024-03-19  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Skóra wrażliwa wymaga delikatnej i bardzo skutecznej pielęgnacji. Kosmetolodzy podkreślają, że sedno pięknej, zdrowej cery tkwi w dobrej, codziennej beauty-rutynie oraz wiedzy na temat potrzeb skóry. Wśród najważniejszych punktów codziennej pielęgnacji eksperci wymieniają perfekcyjny demakijaż. Co warto wiedzieć na temat oczyszczenia bardzo delikatnej cery… i czy „wrażliwcy” mogą sięgać po makijażowe triki? Kosmetolog radzi.

Skóra wrażliwa, naczynkowa oraz ze skłonnością do atopii to ta, która przez cały rok potrzebuje maksimum naszej uwagi. Co to oznacza w praktyce? Eksperci wskazują, że każda czynność, jaką wykonujemy w codziennym rytuale pielęgnacyjnym, powinna być spersonalizowana i przystosowana właśnie do potrzeb najwrażliwszej skóry. Dotyczy to zarówno makijażu, jak demakijażu. Poznaj kilka faktów i mitów na temat pielęgnacji wrażliwej cery.

  1. Cera wrażliwa „nie lubi” makijażu. MIT

Czy to prawda, że „wrażliwcy” nie powinni się malować? Na szczęście, kosmetolodzy wskazują, że to, zdecydowanie, nieprawda! Podkreślają natomiast, że produkty, jakie wybieramy, powinny być stworzone z myślą o potrzebach delikatnej skóry. – Osoby o wymagającej cerze mogą korzystać z dobrodziejstw makijażu, wybierając produkty o recepturze przygotowanej specjalnie z myślą o nich. Zdecydowanie należy unikać przypadkowych kosmetyków, których składów nie znamy lub takich, które zawierają dużo substancji zapachowych i które mogłyby nas uczulać powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie kremu BB (Blemish Balm), czyli… kremu i podkładu w jednym. Cera wrażliwa, szczególnie ta ze skłonnością do przesuszenia, wymaga efektywnego nawilżenia. Za pomocą kremu BB skutecznie stonujemy koloryt skóry, ale także zadbamy właśnie o dobre nawilżenie. Warto szukać produktów z witaminą E, która jest cennym antyoksydantem, np. SOLVERX® dermoBB SPF 30 – dodała.

Eksperci wskazują, że równie istotna, jak wybór produktów do demakijażu jest… skuteczna i regularnie przeprowadzana procedura demakijażowa. Bardzo wrażliwa skóra „nie wybacza” pozostawienia makijażu na noc, i odwrotnie – zbyt dynamicznego postępowania przy jego usuwaniu. Słowo-klucze delikatność i systematyka.

  1. Micele sprzyjają delikatnej skórze. FAKT

Micele to najwięksi sprzymierzeńcy „wrażliwców”. Dlaczego? Ponieważ skóra wrażliwa zawsze wymaga wyjątkowo delikatnego demakijażu, czyli takiego, który możemy wykonać zaledwie kilkoma muśnięciami wacika. Co wiemy o micelach? W skrócie – są to cząsteczki, które działają jak gąbka wchłaniająca zanieczyszczenia z naszej skóry. Zbudowane są z cząstek hydrofilowych (wodnych) i lipofilowych (tłuszczowych). Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe – pochłaniają kurz oraz zabrudzenia jakie osiadają na skórze. Dzięki temu możemy uniknąć mocnego pocierania cery wacikiem oraz wielokrotnego powtarzania procedury mycia. Demakijaż „wykonuje się sam”. W przypadku skóry wymagającej to absolutna konieczność.

  1. Micele można zamknąć w płynie lub w kremie. FAKT

Podkreślana przez kosmetologów (kolejna) zaleta miceli polega na tym, że można zastosować je nie tylko w płynach micelarnych, ale także w kremach. W ten sposób zyskujemy możliwość wyboru konsystencji i formy produktu. – Możemy wybrać sposób demakijażu, który najbardziej odpowiada przyjętej przez nas rutynie pielęgnacyjnej. Krem micelarny do mycia i demakijażu SOLVERX® nakłada się łatwo, a następnie komfortowo zmywa wodą. Na skórze nie pozostaje tłusty film. Z kolei płyn micelarny stosujemy za pomocą wacika, którym dotykamy skórę i w ten sposób usuwamy zanieczyszczenia. Nie każda z nas wie, że płyn micelarny warto delikatnie spłukać czystą wodą, usuwając w ten sposób ze skóry substancje aktywnepowiedziała Agnieszka Kowalska.

  1. „Wrażliwcy” powinni unikać demakijażowych skrajności. FAKT

To zdecydowanie prawda! Mocne, długotrwałe procedury pielęgnacyjne – w tym właśnie te demakijażowe – źle wpływają na delikatną skórę (bądźmy szczerzy, nie służy to żadnemu z typów cery). Skóra „nie lubi” długich kąpieli w bardzo gorącej wodzie, namaczania, gwałtownego pocierania wacikiem czy ręcznikiem, a także kilkukrotnego, intensywnego zmywania warstw makijażu. Kosmetolodzy wskazują, że zdecydowanie należy unikać takich działań. Kluczem do pięknego i zdrowego wyglądu wrażliwej cery jest delikatność.

 

SOLVERX® dermoBB SPF30

LINIA SOLVERX® BEAUTY

SOLVERX® dermoBB SPF 30 to lekki dermokosmetyk tonujący odcień skóry. Doskonale wtapia się w skórę kryjąc niedoskonałości i tworząc naturalne, aksamitne wykończenie.

  • Doskonale wtapia się w skórę kryjąc niedoskonałości i tworząc naturalne, aksamitne wykończenie.
  • Dzięki zawartości naturalnych olejów działa nawilżająco, odżywczo oraz wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka.
  • Witamina E zapewnia działanie antyoksydacyjne chroniąc przed przedwczesnym starzeniem.
  • Zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną.
  • Idealny dla każdego typu skóry.
  • Przebadany dermatologicznie.
  • Posiada dwa odcienie: Light i Medium.

pojemność: 30 ml

cena: 55 zł

 

SOLVERX®  KREM MICELARNY do mycia i demakijażu twarz i oczy

LINIA SENSITIVE SKIN

  • Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
  • Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
  • Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
  • Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.

pojemność: 100 ml,

cena: 32 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.