Fryzjer zamknięty przez koronawirusa? Zadbaj o włosy sama!
Chociaż ciężko nam się pogodzić z tym scenariuszem, wszelkie punkty usługowe zostały zamknięte do odwołania. Przyczyną jest pandemia koronawirusa. Robimy zapasy, nie wychodzimy z domu i (jeśli to możliwe) pracujemy zdalnie. Jak jednak oswoić się z rzeczywistością bez usług, takich jak fryzjer czy kosmetyczka? Zapoznaj się z naszym materiałem i dowiedz się, jak zadbać o higienę i zdrowie twoich włosów w domowym zaciszu w czasach zarazy.
Każdego dnia myj włosy
Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszyscy pamiętają o myciu rąk i dezynfekcji klamek. Ale co z włosami? Mycie głowy jest równie istotne w walce z rozprzestrzeniającym się zakażeniem. Wystarczy, by w wyniku kontaktu z osobą zakażoną w sklepie, koronawirus znalazł się na włosach (kaszel, kichnięcie). A żeby się zarazić w taki sposób, potrzeba niewiele - w nocy wycieramy włosy o poduszkę, potem pocieramy ją nosem czy oczami – kontakt z błonami śluzowymi i zakażenie jest pewne. I chociaż wg badań SARS-CoV-2 może przetrwać na różnych powierzchniach od 3 godzin do 3 dni (w zależności od rodzaju powierzchni), a włosy, ze względu na porowatą strukturę, nie ułatwiają wirusowi przeżycia aż tak długo, traktuj poważnie zabiegi higieniczne. W czasach epidemii nic nie jest przesadą. Włosy i skórę głowy myj więc codziennie, najlepiej po południu, jeśli wcześniej wychodzisz z domu. Poza częstotliwością mycia głowy, zwróć również uwagę na sposób ich oczyszczania. Włosy należy myć dwukrotnie, aby szampon zmył powierzchniowe zabrudzenia, a później dokładnie oczyścił skórę głowy. Tylko wtedy jesteś w stanie usunąć z włosów wszystkie zanieczyszczenia.
Zadbaj o właściwą pielęgnację
Częste mycie włosów może podrażniać ich strukturę. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie szamponów, odżywek i olejków bazujących na naturalnych składnikach, takich jak kosmetyki Wierzbicki & Schmidt. W tym szczególnym okresie wybieraj odżywki do pielęgnacji włosów zniszczonych i pozbawionych witalności, np. Esencję Paczula Wonna. Keratyna i ekstrakty z owoców egzotycznych odbudują zniszczoną strukturę włosów oraz odżywią i zmiękczą je. Dzięki temu kosmyki odzyskują siłę, sprężystość i jedwabistą miękkość. Warto też zaopatrzyć się w profesjonalne serum do włosów, np. Czarna Orchidea, które dzięki wyjątkowej mieszance oleju konopnego i oleju z orzechów makadamia skutecznie ochroni pasma przed starzeniem, odżywi je, zmiękczy, wygładzi i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Nie zapominaj także o myciu głowy w letniej wodzie, nieszorowaniu ręcznikiem tuż po umyciu i o tym, by nie kłaść się spać w mokrych włosach – to wszystko wpływa na ich kondycję.
Nie podcinaj końcówek sama!
Denerwują cię przydługie włosy albo opadająca na oczy grzywka? Będziesz przez jakiś czas musiała sobie z tym poradzić. Niech jednak nie przychodzą ci do głowy pomysły o samodzielnym regulowaniu długości kuchennymi nożycami. One jedynie zmiażdżą końcówki i sprawią, że włosy będą się rozdwajać jeszcze bardziej. Lepiej odczekać kilkanaście dni, wspierając się gumkami, wsuwkami i spinkami, a później oddać czuprynę w ręce profesjonalistów.
Zadbaj o dietę
Prawidłowe odżywianie i suplementacja to klucz do zdrowych włosów, skóry i paznokci. Nawet podczas kwarantanny powinnaś ze szczególną uwagą komponować swój jadłospis. Zwróć również uwagę na mikro- i makroelementy, których może ci brakować. Rozważ suplementację i pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu organizmu.
Postaw na naturalność
Kiedy siedzisz w domu i spotykasz się z niewieloma osobami, powinnaś postawić na naturalność. Mały detoks od suszenia, prostowania czy modelowania włosów jeszcze nikomu nie zaszkodził – wręcz przeciwnie. W najbliższym czasie podobna okazja prędko się nie powtórzy, więc wykorzystaj dobrze czas kwarantanny i daj swoim włosom odżyć.
*************************************
Marka WS Academy Wierzbicki & Schmidt – stworzona przez duet stylistów fryzur oraz założycieli sieci salonów fryzjerskich WS Academy. Pomysłodawcy, Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt w zawodzie pracują już prawie od 20 lat, odnosząc na tej płaszczyźnie liczne sukcesy. Wspólnie prowadzą program „Ostre cięcie”, w którym pomagają odwiedzanym salonom fryzjerskim.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.