Komunikaty PR

Gdy zimno, chroń dłonie i stopy

2024-02-19  |  14:02
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Kurowska
Manor House

ul. Czachowskiego 56
26-510 Chlewiska
justyna.kurowska|manorhouse.pl| |justyna.kurowska|manorhouse.pl
+48607085850
www.manorhouse.pl

Zimą niezwykle istotne jest rozpieszczanie dłoni i stóp oraz poświęcenie niezbędnej uwagi ich właściwej pielęgnacji. Bez odpowiedniej opieki skóra, zwłaszcza dłoni i stóp, może wysychać, swędzieć, a nawet boleśnie pękać. Aby uchronić się przed problemami wywołanymi zimną pogodą, warto wprowadzić kilka zmian w zimowej rutynie pielęgnacji skóry.

Zimowa aura i niskie temperatury nie oszczędzają naszej skóry, która jest wtedy szczególnie podatna na przesuszenie, zaczerwienienie, osłabienie, a nawet jej przerwanie. Najbardziej „dotyka” to skóry rąk, bowiem oprócz codziennych czynności, takich: jak mycie, suszenie czy kontakt z detergentami, musi się ona zmierzyć z działaniem mroźnego powietrza i chłodnego wiatru.

Dbanie o skórę dłoni powinno wejść nam w nawyk, również dlatego, że pękająca skóra nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też niesie dyskomfort i dolegliwości bólowe. Długo się też goi i regeneruje. Ponadto zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. - tłumaczy Małgorzata Przydacka, Szefowa SPA w hotelu Manor House i dodaje - Pielęgnacja dłoni zimą składa się z trzech podstawowych etapów: oczyszczania, złuszczania i intensywnej regeneracji. Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi odżywcze i profesjonalne maski, którym można oddawać się w gabinetach SPA. Warto także zawsze nosić krem do rąk przy sobie, aby użyć go w każdej chwili, gdy poczujemy, że nasza skóra wymaga nawilżenia. Zimą powinniśmy pomyśleć również o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, bowiem noszenie rajstop i butów na wysokich obcasach wpływa na kondycję stóp, a zadbane stopy i aksamitna skóra stóp, to nie tylko istotne elementy kobiecej urody, ale też i komfort na co dzień.

Pierwszym krokiem każdej pielęgnacji skóry, w tym także skóry dłoni, jest łagodne oczyszczanie. Aby nie wzmagać przesuszenia i nie uszkodzić mechanicznie skóry, unikamy gorącej wody, a ręce po umyciu delikatnie osuszamy ręcznikiem. Następny krok to złuszczanie - tu z pomocą przychodzą nam peelingi, które niwelują szorstkość skóry i usuwają zbędny naskórek. Na koniec nawilżanie poprzez dokładne rozprowadzenie kremu do rąk, również między palcami i na wierzchu dłoni. Kosmetyków do pielęgnacji dłoni nie brakuje - szczególnie specjalne kremy na zimę będą zapobiegały suchości i pękaniu skóry, a także tworzyły warstwę ochronną.  

Eksperci od dobrostanu z Biowitalnego SPA hotelu Manor House, który jest obecnie Najlepszym hotelem SPA w Polsce, zimową porą polecają magnezowe zabiegi na dłonie i stopy firmy Thalion. Preparaty tej marki zawierają Ocean Magnesium®, czyli jonową formę magnezu, która jest zbliżona do tej, jaka znajduje się w naszym organizmie i daje gwarancję natychmiastowego wchłaniania przez skórę. Magnez uchodzi za najbardziej pożądany minerał XXI wieku, warunkuje bowiem ponad 300 reakcji metabolicznych, jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania układu nerwowego i układu mięśniowego. Niestety u 68 - 75% populacji ludzkiej występuje niedobór magnezu, dlatego warto zadbać o jego prawidłowy poziom w organizmie, również poprzez zabiegi i kąpiele magnezowe (wchłanianie się mikroelementów przez skórę, która jest największym organem w ciele człowieka, jest lepsze niż przez ich suplementację).

Zabieg na dłonie „Nuta delikatności” intensywnie nawilża i odżywia ekstremalnie suchą i odwodnioną skórę dłoni, łagodzi podrażnienia, regeneruje tkanki, przywraca odpowiednią barierę ochronną skóry i jej elastyczność. Alga Sargassum działa silnie nawilżająco, ochronnie, wiąże wodę, rewitalizuje i regeneruje skórę. Dodatkowo jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu napina i ujędrnia skórę. Zabieg na stopy „Aksamitne muśnięcie” jest przeznaczony dla każdego, kto marzy o odzyskaniu miękkich i gładkich stóp, silnie regeneruje i odpręża zmęczone stopy, dostarcza też niezbędnych minerałów. Morski chlorek magnezu rozluźnia napięcia mięśniowe, działa przeciwpotnie i jest naturalnym antyperspirantem. Mentol, kasztanowiec i ruszczyk mają działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i drenujące oraz wzmacniające naczynia krwionośne. Obydwa zabiegi odbywają się według tej samej procedury: na początek magnezowa kąpiel dłoni lub stóp, następnie mineralny peeling odżywiający i wygładzający skórę marki Thalion. Kolejnym krokiem jest relaksacyjny masaż dłoni i rąk, po którym następuje odżywienie maską z mnogością witamin oraz aplikacja regenerującego kremu. W przypadku stóp jest to drenujący masaż stóp i łydek oraz nałożenie chłodzącej maski i kremu do stóp - to doskonały sposób na pokonanie uczucia ciężkości nóg, napięcia oraz obrzęków.

Pielęgnacja dłoni i stóp w Gabinetach Bioodnowy hotelu Manor House SPA odbywa się za pomocą profesjonalnych kosmetyków. Nutri Comfort Mask to specjalna maska dla dłoni o bogatej teksturze, która odżywia mnogością witamin i NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) oraz pomaga bardzo suchej i wrażliwej skórze odzyskać miękkość i komfort. Icy Gel for Legs - ultra świeży i chłodzący żel do stóp, który zwalcza ich dolegliwą ciężkość i bolesność, przywraca lekkość i uczucie komfortu. Przynosi ulgę dla spuchniętych nóg dzięki obecności mentholu, kamfory i mięty pieprzowej. Wyciąg z kasztanowca, arniki i buczyny wpływa na poprawę wyglądu i estetyki naczynek. Sławna CICA, czyli wąkrotka azjatycka, działa przeciwzapalnie, drenująco i stymulująco na naczynia krwionośne. Okład Arktyczny Szron z algami Durvillea antarctica o silnym działaniu antyrodnikowym oraz glonami Sargassum, bogatymi w kwas alginowy, wzbogacony olejkiem rokitnika zwyczajnego, chroni komórki przed degeneracją. Kosmetyk jest bogaty w NNKT, fitosterole, witaminę E, zmniejsza agresję środowiska zewnętrznego, działa przeciwzapalnie, odbudowuje warstwę hydrolipidową skóry, daje silny efekt chłodzący w połączeniu z działaniem drenującym.

Zarówno zabiegi na dłonie, jak i stopy,  wspomagają aromaterapeutyczne kompleksy relaksujących olejków eterycznych na bazie pomarańczy, lawendy i Ylang-ylang. Olejek magnezowy i peeling z morskim magnezem reguluje system nerwowy, poprawia sen, reguluje metabolizm energetyczny, usuwa toksyny przeciwdziała skurczom, łagodzi bóle mięśni, wspomaga wiązanie wapnia, naprawia uszkodzone struktury naskórka. Wosk mineralny do masażu ciała - bogaty w minerały morskie i pierwiastki śladowe (mikroelementy) - przywraca organizmowi i skórze równowagę.

Dobrze dbać o siebie przez cały rok, ale zima jest tą porą, gdy należy zwrócić większą uwagę na kondycję skóry dłoni i stóp. Szczególnie warto chronić narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne dłonie. One bowiem zdradzają nasz wiek, często nawet bardziej niż twarz. Z kolei stopy będą nam wdzięczne za pamiętanie o nich również zimą.

Więcej na: www.manorhouse.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Manor House
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.