Komunikaty PR

HEJ, NIE BĄDŹ TAKA WRAŻLIWA!

2022-06-28  |  12:00
Biuro prasowe

Twoja skóra ekspresowo reaguje na zmiany temperatury, bywa podrażniona po zastosowaniu nowego kosmetyku i często czujesz nieprzyjemne pieczenie i ściągnięcie? Podpowiadamy, jak ją pielęgnować, czego unikać i na co zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji.

 

Bariera ochronna skóry wrażliwej jest nieszczelna i bardziej podatna na podrażnienia. W rezultacie może prowadzić to przyspieszenia procesu starzenia. Dlatego tak ważne jest wzmacnianie jej bariery ochronnej. Tak, by potrafiła skutecznie bronić się przed czynnikami zewnętrznymi, które ją uwrażliwiają.

SZUKAJ CIENIA

Lato w pełni! Spragnieni słońca, często próbujemy się ogrzać w jego promieniach. Jednak skóra wrażliwa plus słońce to połączenie, które zwiastuje problemy. Dlatego krem z filtrem stosuj przed każdym wyjściem z domu – o każdej porze roku. Promienie UV mogą powodować pojawienie się lub zaostrzenie objawów skóry wrażliwej.

Sprawdź: EISENBERG Paris Crème De Jour SPF50 Krem na Dzień SPF50

DBAJ O (SWOJE) ŚRODOWISKO NATURALNE

Smog i zanieczyszczone powietrze to ogromny problem dla środowiska naturalnego. Przebywanie w takim otoczeniu nie pozostaje obojętne dla skóry wrażliwej. Toksyczne substancje unoszące się w powietrzu mają działanie drażniące. Dlatego w codziennej pielęgnacji, tak ważne są produkty wspierające barierę ochronną skóry. Takie właściwości mają np. prebiotyki, które wzmacniają linię obrony przed patogenami wnikającymi przez skórę, i równoważą mikroflorę na jej powierzchni. Znajdziesz je w nowej linii IWOSTiN Hydra Sensitia Prebio. Serum ZO Skin Health Daily Power Defense wzmacnia barierę ochronną skóry, neutralizuje skutki stresu oksydacyjnego i minimalizuje uszkodzenia skóry spowodowane procesami zapalnymi. Maska kojąco-łagodząca Calm & Relive od PAT&RUB dzięki naturalnym składnikom przywraca skórze spokój, koi, niweluje rumień i wygładza.  Silnie nawilżający lotion HADA LABO TOKYO Regenerating Lotion Renew Intense Hydrator zawiera aż 7 rodzajów kwasu hialuronowego, które wnikają w głębsze warstwy skóry intensywnie nawilżając nawet wrażliwą skórę.

Sprawdź: IWOSTIN HYDRO SENSITIA PREBIO Nawilżający krem z prebiotykami, 50,99 zł/50 ml | ZO® SKIN HEALTH Daily Power Defense, 705 zł/50 ml | PAT&RUB Maska kojąco-łagodząca Calm & Relieve, 129,99 zł/60 ml | HADA LABO TOKYO Regenerating Lotion Renew Intense Hydrator, 64,99 zł/150 ml

BĄDŹ DLA SIEBIE ŁAGODNA

Czego nie lubi skóra wrażliwa? Intensywnego pocierania. Dlatego nie wycieraj  twarzy szorstkim ręcznikiem. Unikaj też peelingów mechanicznych. Gruboziarnisty peeling zastąp enzymatycznym, który jest bezpieczniejszy dla delikatnego naskórka. Czytaj dokładnie etykiety kosmetyków, po które sięgasz. Zrezygnuj z tych, które w swoim składzie alkohol, barwniki, środki zapachowe, które często podrażniają skórę.

Sprawdź: YOSKINE JAPAN PURE Delikatny Peeling Z Odmładzającymi Enzymami

CZĘSTE MYCIE…

Nieprawidłowo dobrane kosmetyki myjące – zarówno do twarzy i ciała mogą przyczyniać się do nadreaktywności skóry. Staraj się unikać podrażniających lub wysuszających produktów, takich jak mydło lub kosmetyki o nadmiernie silnym zapachu, ponieważ mogą one pozbawiać skórę kluczowych tłuszczów i lipidów, które pomagają nawilżać barierę ochronną. Zamiast tego stosuj produkty z jak najmniejszą liczbą składników stworzone specjalnie z myślą o potrzebach skóry wrażliwej.

Spróbuj: SANEX ZERO% Family| NUXE Very Rose Łagodząca Woda Micelarna 3-W-1

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.