Komunikaty PR

Higiena jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym

2021-05-28  |  09:56
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl
Do pobrania jpg ( 0.35 MB )

To metoda, dzięki której można uzyskać piękny i zdrowy uśmiech, jednak wymaga ona od pacjenta dyscypliny oraz skrupulatnie prowadzonej higieny jamy ustnej. Aby skutecznie dbać o higienę w tym przypadku, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i preparaty. O tym, jak powinna wyglądać rutyna pielęgnacji jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym, piszemy poniżej. 

Szczoteczka 

Osoby noszące aparat ortodontyczny powinny wyposażyć się w szczoteczkę do zębów zaprojektowaną tak, aby doczyściła nie tylko zęby, ale i elementy aparatu ortodontycznego.  Jako przykład może posłużyć tutaj model ELGYDIUM CLINIC X ORTHODONTICS. Szczoteczka ta ma specjalnie skrzyżowane włosie. Dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologii, włosie znajdujące się przy brzegu może dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc. Natomiast włosie umieszczone po środku wyszczotkują przestrzenie wokół zamków aparatu. Warto również wyposażyć się w podręczną wersję szczoteczki, aby móc zadbać prawidłowo o swoje zęby przebywając poza domem. Dlatego dobrze jest zadbać o to, aby mieć ze sobą kieszonkową szczoteczkę ortodontyczną, np.: ELGYDIUM Clinic X Orthopocket. 

Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych

Aby utrzymać higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatu ortodontycznego, należy także zwrócić uwagę na precyzyjne doczyszczenie szczelin międzyzębowych za pomocą specjalnych szczoteczek międzyzębowych. Dzięki tej czynności pozbędziemy się płytki nazębnej z powierzchni stycznych zębów, w miejscach do których ciężko jest dotrzeć zwykłą szczoteczką. Do tej czynności możemy wykorzystać na przykład szczoteczki ELGYDIUM Clinic Trio Compact 123. Prawidłowo i regularnie używane szczoteczki międzyzębowe to uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej z wykorzystaniem zwykłych szczoteczek do zębów.

Płyn do płukania jamy ustnej

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego, może nastąpić zwiększone gromadzenie się płytki nazębnej, niezbędnym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej powinien stać się zatem płyn do płukania ust, na przykład Eludril CARE. Taki preparat zwiększy skuteczność szczotkowania, usuwa bakterie i wzmacnia dziąsła, zapewniając lepszą higienę osób z aparatami ortodontycznymi.

Żel stomatologiczny 

W prowadzeniu higieny jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym przydaje się także żel stomatologiczny do miejscowego stosowania, np. ELUGEL. Taki produkt może być pomocny na przykład w sytuacji kiedy wystąpią podrażnienia, czy otarcia. W jego składzie znajduje się jeden z najpopularniejszych antyseptyków, czyli chlorheksydyna. Chlorheksydyna działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Preparat może okazać się szczególnie przydatny w pierwszych dniach po założeniu aparatu ortodontycznego. To wtedy zdarza się, że pacjenci odczuwają dyskomfort, ból, wrażliwość, czy odrętwienie zębów. Jest to na tym etapie normalne, a wspomniane dolegliwości znikają po okresie adaptacji. 

Przedstawiliśmy kilka istotnych elementów, na które warto zwrócić uwagę w codziennej higienie jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym. W przypadku jakichkowiek wątpliwości warto skonsultować się z ortodontą prowadzącym nasze leczenie. 

Produkty Pierre Fabre Oral Care marek Elgydium, Eludril i Elugel dostępne są wyłącznie w aptekach. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.