Idealne kosmetyki na jesień – jak dbać o skórę
Idealny kosmetyk to taki, który zaspokoi potrzeby danej skóry. Są one różne w zależności od rodzaju skóry, trybu życia, stopnia nawodnienia organizmu, sposobu odżywiania.
Aby najlepiej i najskuteczniej zdiagnozować stan skóry należy udać się do gabinetu kosmetycznego. W domowych warunkach możemy ocenić jedynie koloryt cery, odczuwalne napięcie. Prosty test na suchość skóry polega na umyciu skóry rano, za pomocą wody lub delikatnego preparatu do demakijażu, a następnie zaobserwowanie w czasie około 30 min. po myciu, czy skóra na twarzy jest ściągnięta, sucha, swędząca.
Po długich, letnich, słonecznych dniach, każda skóra jest na ogół dużo bardziej wysuszona i odwodniona. Dzieje się to za sprawą promieniowania UV, które bezpośrednio odpowiada za starzenie się skóry. Światło UV wytwarza wolne rodniki oraz uszkadza włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność skóry. Kolejnym aspektem są wysokie temperatury i niska wilgotność powietrza. W lecie tracimy dużo wody ponieważ, procesy termoregulacji polegają na schładzaniu powierzchni ciała za pomocą potu. Potrzeba dużo czasu, aby odbudować właściwy poziom wody w komórkach, a co ważniejsze minerałów, które wydostają się wraz z potem na zewnątrz.
Tak więc, jeśli chcemy poprawić stan swojej skóry, w pierwszej kolejności, powinna zadbać o dietę bogatą w tłuszcze nienasycone, witaminy i minerały, oraz odpowiednie nawodnienie. Nie bez znaczenia pozostaje też, skrojona na miarę pielęgnacja zewnętrzna.
Kosmetyczną kurację odbudowującą polecamy rozpocząć od złuszczania skóry w gabinecie, odpowiednim rodzajem eksfoliatora. Najbardziej odpowiedni do skór suchych i wrażliwych wydaje się Eksfoliator Migdałowy firmy JADWIGA. Kwas migdałowy jest kwasem o dużej cząsteczce, w związku z tym nie działa agresywnie. Jest preparatem całorocznym, nie powoduje foto uczuleń. Delikatnie usuwa martwy naskórek, wygładza, poprawia stopień nawilżenia, wpływa na wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, w głębszych warstwach skóry, pośrednio wpływa na uszczelnienie naczyń krwionośnych. Przed kuracją w gabinecie warto zadbać o kurację wstępną z niższym stężeniem kwasu, którą przeprowadza się w warunkach domowych. Kuracja taka przyspiesza i wzmacnia efekty zabiegu. W tym celu polecamy Krem z Kwasem Migdałowym 12% JADWIGA, bogaty w naturalne składniki odżywcze, nawilżające i natłuszczające, takie jak olej jojoba, olej z nasion malin, kolagen, witaminy oraz kwas migdałowy w bezpiecznym stężeniu. Krem należy stosować dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem w gabinecie i miedzy kolejnymi zabiegami w serii. Krem aplikujemy zawsze na noc, a w ciągu dnia pamiętamy o zabezpieczeniu skóry kremem z filtrem. Krem z kwasem można też zastosować w samodzielnej kuracji domowej, w celu przygotowania naskórka do przyjęcia związków aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych.
Po zakończonej kuracji złuszczającej, kolejnym krokiem, będzie zadbanie o nawilżenie i odżywienie skóry. W pierwszej kolejności polecamy Kwas Hialuronowy 1% Jadwiga w formie przezroczystego żelu. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 250 cząsteczek wody, skutecznie podnosząc nawilżenie w naskórku. Połączony z dowolnym olejkiem np. jojoba lub z nasion malin tworzy pełnowartościowe serum odżywcze. Olejek jojoba idealnie uzupełnia niedobory w warstwie hydro lipidowej. Jest czystym woskiem roślinnym o dużym powinowactwie do ludzkiej skóry oraz o przedłużonej trwałości. Bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i skwalen. Olej z nasion malin z kolei zawiera kwas elagowy o silnych właściwościach przeciwzapalnych i przeciwalergicznych. Wpływa on również na syntezę kolagenu w skórze. Przy okazji ma dość wysoki naturalny filtr SPF.
Kluczem we właściwej pielęgnacji skóry pozostaje, dobór właściwego kremu do pielęgnacji twarzy, który wraz z kremem pod oczy dopełni właściwej pielęgnacji. W ofercie firmy JADWIGA dostępne są kremy przeznaczone dla różnych potrzeb skóry. Zaczynając od bogatego w roślinne ekstrakty sebostatyczne, witaminy, glinkę zieloną i tlenek cynku - Kremu Matującego. Z przeznaczeniem do skór tłustych i mieszanych. Przez kultowy już Krem Bionawilżajacy z dodatkiem kolagenu, witamin i minerałów, który świetnie sprawdza się do skór suchych, wrażliwych. Można go stosować również jako maseczkę lub preparat do masażu twarzy. Po Krem do cery naczyniowej, ze składnikami uszczelniającymi ścianki naczyń krwionośnych, wyciągiem z dzikiej róży i witaminą PP.
Okolice oczu to miejsce wymagające wyjątkowej pielęgnacji. Zmarszczki tworzą się tam najszybciej i są najbardziej widoczne. Na te okolice polecamy Krem pod oczy Trufle i Peptydy z serii anty- anging z dodatkiem Matrixylu i ekstraktu z białych trufli. Preparat w widoczny sposób pielęgnuje i napina skórę, nie obciążając zbytnio delikatnej struktury okolic oka.
W okresie jesiennym dodatkowo można spróbować manualnej techniki odmładzającej, takiej jak masaż twarzy. W tym wypadku również zalecamy, aby zastosować preparat do masażu, najlepiej oparty na naturalnych składnikach takich jak olej makadamia, olej sojowy. W firmie Jadwiga naturalne oleje do masażu wzbogacone są o olejki eteryczne i witaminy dzięki temu efekt masażu spotęgowany jest o działanie składników aktywnych.
http://jadwiga.eu/
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.