Komunikaty PR

Jak aplikować kremy do twarzy?

2024-02-23  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Staranny rytuał pielęgnacyjny to klucz do pięknej, zdrowej i młodo wyglądającej cery. Jednym z jego mocnych filarów jest aplikacja kremu do twarzy. Jak wybrać ten właściwy i o czym warto pamiętać podczas nakładania kosmetyku? Czego należy unikać w domowym SPA dla cery? Poznaj 4 rady kosmetologa.

Kremy do twarzy królują na naszych kosmetycznych półkach od dekad. Jeśli miałybyśmy wymienić jeden produkt, który jest absolutnym must-have… prawdopodobnie byłby to krem. I słusznie, ponieważ dobrze dobrany do naszej cery krem skutecznie wychodzi naprzeciw jej potrzebom – nawilża, regeneruje, normalizuje lub działa przeciwstarzeniowo. Kosmetolodzy podpowiadają, jak zwiększyć efektywność działania kosmetyków i wskazują na „wielką czwórkę”.

Po pierwsze: poznaj skórę i dobierz kosmetyk

Stosowanie „jakiegoś kremu nawilżającego” (znamy to hasło z dzieciństwa, prawda?) to – na szczęście pieśń dalekiej przeszłości. Pierwszym krokiem do odpowiedniej pielęgnacji skóry za pomocą kremu jest rozpoznanie typu swojej cery i jej potrzeb. Jeśli znamy charakterystykę skóry – to dobór kremu będzie „bułką z masłem”. Jeśli diagnoza typu skóry stanowi dla nas wyzwanie, warto sięgnąć po poradę kosmetologa.

Kolejny krok to wybór właściwych składników aktywnych. Jeśli wiemy, czy mamy cerę suchą, trądzikową, ze skłonnością do utraty jędrności czy normalną, z łatwością sięgniemy po właściwy krem. Przykład: ekstrakty kwiatowe. Czy wiesz, że róża wpływa na elastyczność skóry, fiołki normalizują cerę trądzikową, maki nawilżają i łagodzą, a konwalie regenerują?

Skóra wymagająca ujędrnienia, z objawami starzenia świetnie zareaguje na krem zawierający ekstrakty z róży, który będzie działał przeciwzmarszczkowo – np. Krem Na górze Róże marki Sielanka. Co istotne, kosmetyk zwiera także masło Shea, dzięki czemu silnie odżywia cerę mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. Dla skóry suchej, z osłabioną barierą hydro-lipidową, warto wybrać krem z ekstraktem z konwalii, która – w połączeniu z niacynamidem i olejem z czarnuszki – wykazuje działanie silnie odżywcze i przywraca komfort cerze dodaje.

Po drugie: przed aplikacją dokładnie oczyść cerę

Zasada numer dwa dotycząca stosowania kremów do twarzy to: zawsze aplikuj je na oczyszczoną i stonizowaną skórę. Co to oznacza? Po pierwsze, codzienny rytuał pielęgnacyjny rozpocznij od oczyszczenia cery płynem micelarnym. Kolejny krok to mycie odpowiednim, delikatnym żelem. Klucz do efe oczyszczenia to micele.

Micele to małe cząstki zbudowane z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, a cząstki hydrofilowe z kolei wchłaniają zanieczyszczenia, jakie osiadają na skórze – np. kurz – mówi Agnieszka Kowalska. – Płyn oparty na bazie miceli niczym gąbka wchłania zanieczyszczenia, które osadzają się na naszej skórze. Na tak oczyszczoną cenę należy nanieść tonik lub hydrolat tonizujący, a następnie zaaplikować kremdodaje.

Po trzecie: aplikuj delikatnie!

Trzecia zasada, która dotyczy nie tylko aplikacji kremu, ale całego codziennego rytuału pielęgnacyjnego, to delikatność. O tym, że nasza skóra zdecydowanie „nie lubi” gwałtownego postępowania, wie większość z nas. Nie używamy zatem do mycia bardzo gorącej lub ekstremalnie zimnej wody, unikamy mocnego pocierania skóry wacikiem i nie trzemy ciała ręcznikiem. To jasne. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że aplikacja kremu także powinna być synonimem delikatności. – Krem obowiązkowo należy nakładać delikatnie, wklepując go w poszczególne partie twarzy. Unikamy mocnego wcierania i gwałtownych ruchów, które mogłyby powodować mikrouszkodzenia naskórka – mówi Agnieszka Kowalska. – Aplikację zaczynamy od czoła, a następnie stopniowo kierujemy się w stronę niższych partii twarzy. Omijamy bliskie okolice oczu. Czasem, o ile nie mamy na skórze aktywnych zmian zapalnych, możemy pozwolić sobie na krótki masaż, który dodatkowo przyniesie nam chwilę relaksu dodaje.

Po czwarte: bądź systematyczna

Skuteczna rutyna pielęgnacyjna to ta, którą stosujemy codziennie. Nasza skóra potrzebuje tej regularności, by odpowiednio wchłonąć i wykorzystać składniki aktywne, które jej dostarczamy. Jak często stosować krem do twarzy? Eksperci podpowiadają, że optymalna częstotliwość to dwa razy dziennie – podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Dodatkowo, jeśli w ciągu dnia bierzemy prysznic, korzystamy z basenu lub zmywamy makijaż – obdarujmy naszą skórę dodatkową porcją nawilżenia, stosując odpowiednio dobrany krem.

 

Krem do twarzy przeciwzmarszczkowy

Sielanka Na górze róże

Krem dedykowany skórze dojrzałej i wiotkiej. Zawiera ekstrakt z róży o działaniu przeciwzmarszczkowym i wpływającym na poprawę elastyczności skóry. Ponadto, dzięki wykorzystaniu drogocennych właściwości masła shea, silnie odżywia. Aksamitna konsystencja i subtelny kwiatowy zapach otulają skórę i relaksują zmysły.

Pojemność: 50 ml

Cena: 12 zł

Krem do twarzy regenerujący do skóry suchej

Sielanka Konwalia majowa

Krem zaprojektowany z myślą o skórze suchej, z osłabioną barierą hydro-lipidową. Formuła bogata w ekstrakt z konwalii, olej z czarnuszki oraz niacynamid wykazuje działanie silnie odżywcze i przywracające komfort skórze. Ponadto wzmacnia i kondycjonuje cerę, dzięki czemu odzyskuje ona blask i witalność. Gęsta konsystencja delikatnie natłuszcza skórę, a wiosenny, konwaliowy zapach przywodzi na myśl wiosenną aurę.

Pojemność: 50 ml

Cena: 12 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.