Jak dbać o skórę latem? 5 produktów, które warto mieć
Jeśli skuteczna i świadoma pielęgnacja latem kojarzy Ci się ze skrupulatnym doborem kosmetyku do każdej części twarzy, poświęcaniem wolnego czasu i inwestycją mnóstwa pieniędzy, musisz wiedzieć, to wcale nie musi tak wyglądać! Wystarczy postawić na skuteczne, sprawdzone preparaty o szerokim spektrum działania.
Nie musimy gromadzić stosu kosmetyków, po które w efekcie będziemy sporadycznie sięgać. W okresie wakacyjnym, ale i przez cały rok wystarczy prawidłowo ocenić potrzeby skóry i świadomie dobrać kluczowe produkty, z których stworzymy rytuał pielęgnacyjny. Jeśli będziemy systematycznie go powtarzać, nabierzemy dobrego nawyku, a skóra odwdzięczy się dobrą kondycją i blaskiem.
Pamiętajmy, że latem wybieramy lżejsze preparaty, jak np.: ultranawilżający skwalan (cena 34,90 zł/ 30 ml) przed lekkim kremem pielęgnacyjnym, żel hialuronowy zmieszany z kilkoma kroplami lekkiego, suchego i szybko wchłanialnego olejku lub orzeźwiający hydrolat, którym spryskujemy twarz przed nałożeniem serum lub kremu.
Jakie kosmetyki stosować w ciągu dnia?
W ciągu dnia warto stosować lekkie nawilżające kremy, np. Ultranawilżający krem na dzień Mohani – kolekcja Norweski Wiatr (cena 49,90 zł/ 50 ml). To połączenie łagodnej mocy hydrolatu różanego z intensywnym działaniem oleju z jagód lingonberry. Poza stosowaniem odpowiednie dobranych kremów na dzień i na noc, warto od czasu do czasu nałożyć maseczkę, najlepiej zawierającą silnie nawilżający kwas hialuronowy, np. Trójaktywny kwas hialuronowy – żel 3% – Mohani (54,90 zł/ 50 ml). To kwas o potrójnej aktywności, która wynika z zawartości trzech rodzajów cząsteczek o różnych wielkościach: HMW + LMW + ULMW. Ultramałe cząsteczki wykazują zdolność przenikania w głąb skóry, przez co pielęgnacja jest gruntowna i długotrwała. Większe cząsteczki działające bardziej powierzchniowo zapobiegają utracie cennej dla skóry wilgoci. Tak unikatowa kombinacja zapewnia kompleksowe, uzupełniające się działanie. Zwiększa przenikanie aktywnych substancji w głąb skóry.
Jeśli lubisz olejkowe rytuały zmieszaj kwas hialuronowy z nierafinowanym i tłoczonym na zimno olejem z pestek śliwek (cena 36,90 zł/ 30 ml), który charakteryzuje się znakomitymi właściwościami nawilżającymi, przez co doskonale sprawdzi się u osób ze skórą suchą i odwodnioną. To bogactwo witamin E i B, beta-karotenu i kwasów oleinowego oraz linolowego.
Na sam koniec aplikuj na twarz 100% naturalny hydrolat z czystka (cena 27,90 zł/ 100 ml) z kolekcji Alfabet Ziemi Mohani. Produkt powstał z liści róży skalistej, a charakteryzuje się przyjemnym, nieco żywiczym zapachem. Jest bardzo pomocny w walce z wykwitami, zwłaszcza skór zmęczonych agresywnymi kuracjami antytrądzikowymi. Doskonale sprawdzi się jako tonik, odświeżająca mgiełka, a także jako baza domowych kosmetyków, maseczek i kremów.
Ten zestaw kosmetyków sprawdzi Ci się przez wszystkie letnie miesiące, ale i w okresie jesiennym, kiedy nasza skóra będzie potrzebować nawilżania po kąpielach słonecznych.
Produkty są dostępne w sklepie online: https://mohani.pl/
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.