Komunikaty PR

Jak dbać o skórę latem? 5 zasad od kosmetologa

2022-07-18  |  11:25
Biuro prasowe

Lato jest porą roku, w której szczególnie zwracamy uwagę na własny wygląd. Dążymy do „bikini body”. Kupujemy ubrania specjalnie na tę porę roku, dbamy o nasze ciało, które wreszcie wyłania się  spod warstwy ubrań.  Pamiętajmy o kondycji naszej skóry, która jest narażona na działanie wielu czynników zewnętrznych. Typowe dla lata zjawiska takie jakie jak wysokie temperatury, pot, podróże mogą znacząco pogorszyć kondycję naszej skóry. Jak o nią zadbać?

Latem skóra potrafi płatać figle. Wysokie temperatury sprawiają, że szybciej się pocimy, co może doprowadzić do zatkania porów. Słona morska woda oraz chlorowana woda basenowa wysuszają skórę, a mocne promieniowanie UV doprowadza do jej podrażnienia i zaczerwienienia. Dodatkowo aktywności typowe dla lata jak podróże czy nocne wyjścia, również mają niekorzystny wpływ na kondycję skóry. Aby cieszyć się pięknym wyglądem cery, należy zwrócić uwagę na jej pielęgnację. Poniżej prezentujemy 5 sprawdzonych porad kosmetologa Ewy Grzegorczuk, która z sukcesem prowadzi sieć salonów kosmetycznych Cosmeo.

1. Chroń skórę przed promieniowaniem UV

Odpowiedni krem z filtrem to podstawa pielęgnacji latem. Ważne jest jego codzienne stosownie, nie tylko podczas dni na plaży. Odpowiednia wysokość filtru (minimalnie 30 SPF) chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, przenikających w jej głąb. Stosowanie go zabezpiecza przed przebarwieniami, powstawaniem pieprzyków, poparzeniami słonecznymi i pomoże zachować młody wygląd skóry. Pamiętajmy, że po wyjściu z wody należy nałożyć kolejną warstwę kremu z filtrem.

2. Zadbaj o prawidłowe nawilżenie

Ze względu na szkodliwe czynniki zewnętrzne skóra latem jest przesuszona, dlatego warto skupić się na jej nawilżeniu. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest podstawą nawilżonej skóry, dlatego pamiętajmy o piciu minimum 2 litrów wody dziennie. Szczególnie podczas upalnych dni jest to ważne dla naszego organizmu. Jeżeli chodzi o kremy nawilżające wybieraj te o lżejszej konsystencji. Zbyt tłuste kremy mogą dodatkowo obciążyć cerę. To samo tyczy się balsamów do ciała.

3. Stosuj wodę termalną i hydrolaty

Woda termalna jest wielofunkcyjnym produktem na wielu poziomach. Rozpyla się ją za pomocą atomizera. Przede wszystkim w upalne dni daje uczucie chłodu i nawilżenia. Odświeża i koi skórę. Dzięki swoim właściwościom i bogactwie minerałów jest szczególnie ceniona wśród osób z problemami dermatologicznymi. Jakościowe wody termalne zwierają między innymi takie składniki jak magnez i żelazo, które wspierają szybką regenerację skóry.

4. Pamiętaj do dokładnym oczyszczaniu twarzy

Dokładne oczyszczenie skóry niezależnie od pory roku jest kluczowym elementem. Jednak w trakcie lata należy zwrócić na to szczególną uwagę. Częściej dotykamy twarzy np. żeby wytrzeć pot, używamy kremów gęstych kremów z filtrem, a podczas spacerów na łonie natury mamy kontakt z kurzem i piaskiem. Niezwykle ważne jest, aby na koniec dnia zmyć te wszystkie zabrudzenia. Bez tego kroku dalsza pielęgnacja nie przyniesie upragnionego efektu. Bardzo ważne jest regularne złuszczenie martwego naskórka. Obumierające komórki naskórka sprawiają, że stan cery się pogarsza oraz traci ona swój blask.  W tym celu warto zapisać się na profesjonalny zabieg u kosmetologa, który odpowiednio dobierze metodę oczyszczenia do wrażliwości i typu naszej skóry. W salonach Ewy Grzegorczuk Cosmeo, klientki mają do dyspozycji kilka kompleksowych oczyszczających zabiegów, wiodącym jest  oxybrazja.

5. Noś lekki makijaż

Chyba każda kobieta zna ból spływającego makijażu w temperaturze 30stu stopni. Dlatego w tym roku postaw na naturalny makijaż, wykonany lekkimi produktami. Przede wszystkim wybierz produkty wodoodporne np. tusz do rzęs czy żel do brwi. Postaw na produkty w kremie lub płynie. Unikaj ciężkich i mocno kryjących podkładów. W wysokich temperaturach będą szybko spływać i wyglądać nieatrakcyjnie. Przerzuć się na punktowe zakrywanie niedoskonałości korektorem. Jednakże jeżeli zależy Ci na ujednoliceniu koloru skóry, wybierz kremy BB lub CC, najlepiej z dodatkowym SPF. Wtedy połączysz piękny wygląd z ochroną.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.