Komunikaty PR

Jak dbać o twarz wiosną? Stwórz swój świadomy rytuał pielęgnacji

2023-04-27  |  10:00
Biuro prasowe

Wiosną nasza skóra potrzebuje więcej nawilżenia. Po wielu miesiącach trudnych warunków atmosferycznych, które niestety zostawiają na niej ślad, potrzebujemy świadomego planu pielęgnacji twarzy.

Na półkach w drogeriach mienią się przed oczami różne kosmetyki, które mają spełnić to zadanie, ale jak wybrać te z dobrym składem i dopasowane do Twojej skóry?

Najważniejsze abyś poznała swoją skórę twarzy. Obserwuj ją, zobacz jak wygląda po zimie, czy jest szorstka, matowa, a może widać na niej pierwsze zmarszczki? Codzienna pielęgnacja pomoże Ci także poznać skórę i jej potrzeby.

Krok pierwszy – silne nawilżenie

Hydrolat z róży damasceńskiej Mohani (27,90 zł) o kwiatowym zapachu, powstał w wyniku pierwszej destylacji płatków kwiatów róży. Nawilża i tonizuje skórę, a także łagodzi podrażnienia. Idealnie balansuje skórę i koi zmysły różanym, delikatnym zapachem. Bogaty w cenne mikroelementy, które wspomagają pielęgnację cery z kruchymi naczynkami. Olejki eteryczne zawarte w hydrolacie posiadają właściwości antyoksydacyjne oraz spowalniają procesy starzenia się skóry.

Jak stosować hydrolat aby działał? Możesz na trzy różne sposoby:

-Jako tonik - spryskaj nim wacik i delikatnie przetrzyj nim oczyszczoną skórę twarzy, szyi oraz dekoltu.

-Jako odświeżający spray do twarzy - zamknij oczy i delikatnie rozpyl na twarzy aromatyczną mgiełkę. Możesz przechowywać hydrolat w lodówce, aby uzyskać dodatkowe chłodzenie skóry.

-Jako składnik domowej maseczki do twarzy - wymieszaj hydrolat z glinką i nałóż na oczyszczoną skórę. Spłucz po 10-15 minutach. Nie pozwól maseczce całkowicie zaschnąć na twarzy – aplikuj dodatkowo hydrolat na maseczkę w czasie zabiegu pielęgnacyjnego.

Krok drugi- blask i promienny wygląd

Serum do twarzy to kosmetyk, który pielęgnuje i daje dużo przyjemności. Wmasuj w skórę twarzy, szyi i dekoltu Odmładzające serum - witamina C i Koenzym Q10 Mohani (76,90 zł) wykonując przyjemny masaż twarzy. A jeśli nie masz na to czasu, to spokojnymi ruchami rozprowadź produkt i zostaw do wchłonięcia.

Witamina C stymuluje lepsze ukrwienie skóry, wpływa na jej jędrność i elastyczność. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, rozjaśnia skórę a także wpływa na widoczne spłycenie zmarszczek. Rozjaśnia przebarwienia, czego efektem jest rozświetlenie skóry oraz jej odmłodzenie i ujędrnienie.

Krok trzeci- crème de la crème, czyli ultranawilżenie

Natura daje nam swoje najcenniejsze skarby, dlatego Ultranawilżający krem do twarzy na dzień z kolekcji Norweski Wiatr (49,90 zł), który powstał z połączenia łagodnej mocy hydrolatu różanego z silnym działaniem oleju z jagód lingonberry, dopełni Twój pielęgnacyjny rytuał. Krem ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Idealnie sprawdzi się także jako regenerujący kompres pod codzienny makijaż.

Wiosną przede wszystkim zadbaj o to aby kosmetyki, których używasz miały dobry i prosty skład. Najlepiej wybierz kilka różnych produktów, dzięki którym stworzysz kompleksowy rytuał pielęgnacji twarzy i stosuj je regularnie.

Produkty są dostępne w sklepie online: https://mohani.pl/  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.