Komunikaty PR

Jak obniżyć zły cholesterol?

2022-02-21  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group

Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl

Cholesterol to związek, który spełnia w organizmie wiele istotnych funkcji. Jest potrzebny do wytwarzania hormonów płciowych, witaminy D3, kwasów żółciowych, a także jest składnikiem błon komórkowych. Trzeba jednak wiedzieć, że jego nadmiar ma szkodliwy wpływ na zdrowie. Cholesterol LDL - tzw. „zły cholesterol” - zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. To problem, który dotyka wiele dorosłych osób. Jeśli jesteś w grupie ryzyka, najwyższy czas zmienić tryb życia! Sklep internetowy Cosmedica podpowiada, jakie zmiany wprowadzić, by obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi.

Warto wypracować u siebie zdrowe nawyki - to właśnie one są podstawą dobrej formy i kondycji. Aby obniżyć cholesterol przede wszystkim należy przyjrzeć się swojej diecie, stawiając na odpowiednio zbilansowane i odżywcze menu z warzywami, chudym mięsem, chudymi rybami i oliwą w roli głównej. By obniżyć poziom cholesterolu nie obejdzie się bez koniecznych zmian i wyeliminowania np. tłuszczów trans, białego pieczywa, tłustych mięs, masła, alkoholu. Oprócz właściwego sposobu odżywiania niezwykle ważna jest również aktywność regularna fizyczna. Do tego - jeśli palisz - najwyższy czas, by pozbyć się nałogu. Zdrowy styl życia może zapobiegać rozwojowi chorób sercowo-naczyniowych. Często konieczna jest także konsultacja z lekarzem. Dodatkowym wsparciem w obniżeniu cholesterolu mogą być również odpowiednio dobrane preparaty, takie jak:

•   Medi pharm na cholesterol - suplement diety zawiera w swoim składzie m.in. ekstrakt z kory cynamonu, sterole roślinne, w tym betasitosterol, koenzym Q10, witaminę B12, witaminę B6, biotynę i foliany. Witamina B12, witamina B6, foliany pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Witamina B12, witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które chcą obniżyć swoje stężenie cholesterolu we krwi. W przypadku zażywania leków na obniżenie stężenia cholesterolu powinno się stosować suplement tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza.

•   EstroVita Classic - preparat zawiera kwasy Omega-3-6-9 wyizolowane z unikalnej mieszaniny 4 olejów roślinnych (lnianego, z wiesiołka, ogórecznika oraz z czarnej porzeczki). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwasy omega 3 obniżają poziom złego cholesterolu (LDL) i podnoszą poziom dobrego (HDL). Zmniejszają poziom triglicerydów, a do tego wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne. Dodatkowo w składzie znajduje się witamina E, która pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

•   SOLGAR Formuła VM-Prime (50+) - istotne wsparcie stanowi również unikalna kompozycja witamin i minerałów, dostosowana do potrzeb osób starszych. W oparciu o formułę VM-75 zwiększono poziom wybranych witamin i minerałów, aby dostosować preparat do specyficz­nych potrzeb. Pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu spożycia składników odżywczych.

•   Miody Polskie Miód i granat - to połączenie soku i miodu, pełne naturalnych właściwości leczniczych. Owoc granatu poprawia przepływ krwi u osób cierpiących na chorobę wieńcową, reguluje ciśnienie krwi oraz obniża cholesterol. Wspomaga także odpowiedź immunologiczną przy zakażeniach. Wspiera również w stanach zmęczenia i ogólnego wyczerpania, działając wzmacniająco na układ nerwowy i dodając energii.

 

Preparaty są dostępne na stronie internetowej sklep.cosmedica.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Talk&More Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.