Komunikaty PR

Jak pielęgnować końcówki włosów?

2023-10-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Jak efektywnie pielęgnować włosy? To proste: od nasady, aż po same końce. W praktyce jednak często używamy produktów przeznaczonych do skóry głowy, końcówki włosów zostawiając bez opieki. To błąd. Eksperci wskazują, że warto sięgać po olejki naturalne, które pielęgnują dolne partie pasm. Cel: odżywienie, nawilżenie i zapobieganie łamaniu końcówek.

Stylizacja, farbowanie, ekspozycja na czynniki zewnętrzne, takie jak słona woda, słońce lub… noszenie ciasnego czepka. To wszystko sprawia, że – właśnie teraz – po lecie i w pierwszych tygodniach jesieni, możemy dostrzec osłabienie włosów oraz ich skłonność do łamania i kruszenia końcówek. Fryzjerzy oraz trycholodzy podpowiadają, że warto zaopiekować się dolnymi partiami kosmyków sięgając po… tradycyjne rozwiązania. Już nasze prababcie stosowały roślinne olejki do włosów. Szczególnie doceniały moc róży – i miały rację! Ekstrakt „królowej ogrodu” bowiem – w połączeniu z wyciągiem z czarnuszki – idealnie odżywia i nawilża końcówki pasm. Ekspert podpowiada, jak pielęgnować dolne partie włosów.

Tradycyjne olejki

Z czym kojarzy nam się róża? Z pięknym zapachem, dostojeństwem, romantyzmem. Zgoda, ale to nie wszystko! Nie każda z nas wie, że „królowa kwiatów”, a właściwie olejek, który jest z niej pozyskiwany, skutecznie odżywia włosy, wygładza je i pozwala utrzymać optymalny poziom nawilżenia. Wiedziały to już nasze babcie i prababcie, które z powodzeniem wykorzystywały płatki róży do pielęgnacji włosów, tworząc domowe wcierki i płukanki. Współczesny świat beauty chętnie czerpie z tej tradycji to, co najlepsze.

 Przed zimą nasze pasma potrzebują dogłębnego odżywienia, nawilżenia oraz poprawy kondycji. Szczególnej atencji wymagają końcówki włosów, które bywają zmęczone letnim słońcem i stylizacją. Warto wykorzystać potencjał róży, której olejki mają właściwości odżywcze i wygładzające mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku różanego, takiego jak Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów Na górze róże Sielanka, który łączy zalety królowej kwiatów z wyciągiem z czarnuszki – dodaje.

Co wiesz o czarnuszce?

Czy wiesz, co zawiera olej z czarnuszki? Przede wszystkim bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, a także cenną dla włosów witaminę E. Idealnie nawilża i wzmacnia włosy oraz świetnie sprawdza się w połączeniu z ekstraktem z róży. Taki duet pomaga wygładzić pukle i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. To prawdziwe, kosmetyczne „złoto”! Polska wieś już wieki temu doceniała moc tej bogatej rośliny. – Czarnuszka od lat uważana była za cenny dla włosów składnik. Badania potwierdzają jej właściwości wzmacniające i sprzyjające zachowaniu elastyczności kosmyków mówi Agnieszka Kowalska.

Początek jesieni to sygnał, że już za chwilę nasze włosy będą wymagały jeszcze mocniejszej ochrony oraz pielęgnacji. Eksperci podpowiadają, że warto czerpać z mocy tradycji i postawić na połączenie róży i czarnuszki. Systematyczna pielęgnacja pasm to must-have w domowym SPA dla włosów. Warto skorzystać z rad specjalistów i czasem… zacząć od końca!

 

Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów

Sielanka na górze róże

Skoncentrowany olejek do każdego rodzaju włosów, który odżywia i chroni ich końcówki. Formuła zawierająca oleje z róży i czarnuszki, pomaga wygładzić i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. Składniki te, dodatkowo wpływają na efekt nawilżenia kosmyków, zapewniając im połysk, elastyczność oraz zapobiegając ich łamaniu się. Regularna aplikacja zadba o efekt mocnych, pełnych blasku i zdrowo wyglądających włosów.

Pojemność: 50 ml

Cena: 25 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.