Komunikaty PR

Jak pielęgnować końcówki włosów?

2023-10-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Jak efektywnie pielęgnować włosy? To proste: od nasady, aż po same końce. W praktyce jednak często używamy produktów przeznaczonych do skóry głowy, końcówki włosów zostawiając bez opieki. To błąd. Eksperci wskazują, że warto sięgać po olejki naturalne, które pielęgnują dolne partie pasm. Cel: odżywienie, nawilżenie i zapobieganie łamaniu końcówek.

Stylizacja, farbowanie, ekspozycja na czynniki zewnętrzne, takie jak słona woda, słońce lub… noszenie ciasnego czepka. To wszystko sprawia, że – właśnie teraz – po lecie i w pierwszych tygodniach jesieni, możemy dostrzec osłabienie włosów oraz ich skłonność do łamania i kruszenia końcówek. Fryzjerzy oraz trycholodzy podpowiadają, że warto zaopiekować się dolnymi partiami kosmyków sięgając po… tradycyjne rozwiązania. Już nasze prababcie stosowały roślinne olejki do włosów. Szczególnie doceniały moc róży – i miały rację! Ekstrakt „królowej ogrodu” bowiem – w połączeniu z wyciągiem z czarnuszki – idealnie odżywia i nawilża końcówki pasm. Ekspert podpowiada, jak pielęgnować dolne partie włosów.

Tradycyjne olejki

Z czym kojarzy nam się róża? Z pięknym zapachem, dostojeństwem, romantyzmem. Zgoda, ale to nie wszystko! Nie każda z nas wie, że „królowa kwiatów”, a właściwie olejek, który jest z niej pozyskiwany, skutecznie odżywia włosy, wygładza je i pozwala utrzymać optymalny poziom nawilżenia. Wiedziały to już nasze babcie i prababcie, które z powodzeniem wykorzystywały płatki róży do pielęgnacji włosów, tworząc domowe wcierki i płukanki. Współczesny świat beauty chętnie czerpie z tej tradycji to, co najlepsze.

 Przed zimą nasze pasma potrzebują dogłębnego odżywienia, nawilżenia oraz poprawy kondycji. Szczególnej atencji wymagają końcówki włosów, które bywają zmęczone letnim słońcem i stylizacją. Warto wykorzystać potencjał róży, której olejki mają właściwości odżywcze i wygładzające mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie olejku różanego, takiego jak Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów Na górze róże Sielanka, który łączy zalety królowej kwiatów z wyciągiem z czarnuszki – dodaje.

Co wiesz o czarnuszce?

Czy wiesz, co zawiera olej z czarnuszki? Przede wszystkim bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów, a także cenną dla włosów witaminę E. Idealnie nawilża i wzmacnia włosy oraz świetnie sprawdza się w połączeniu z ekstraktem z róży. Taki duet pomaga wygładzić pukle i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. To prawdziwe, kosmetyczne „złoto”! Polska wieś już wieki temu doceniała moc tej bogatej rośliny. – Czarnuszka od lat uważana była za cenny dla włosów składnik. Badania potwierdzają jej właściwości wzmacniające i sprzyjające zachowaniu elastyczności kosmyków mówi Agnieszka Kowalska.

Początek jesieni to sygnał, że już za chwilę nasze włosy będą wymagały jeszcze mocniejszej ochrony oraz pielęgnacji. Eksperci podpowiadają, że warto czerpać z mocy tradycji i postawić na połączenie róży i czarnuszki. Systematyczna pielęgnacja pasm to must-have w domowym SPA dla włosów. Warto skorzystać z rad specjalistów i czasem… zacząć od końca!

 

Multiwitaminowy olejek na końcówki włosów

Sielanka na górze róże

Skoncentrowany olejek do każdego rodzaju włosów, który odżywia i chroni ich końcówki. Formuła zawierająca oleje z róży i czarnuszki, pomaga wygładzić i nadać fryzurze aksamitnej miękkości. Składniki te, dodatkowo wpływają na efekt nawilżenia kosmyków, zapewniając im połysk, elastyczność oraz zapobiegając ich łamaniu się. Regularna aplikacja zadba o efekt mocnych, pełnych blasku i zdrowo wyglądających włosów.

Pojemność: 50 ml

Cena: 25 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.