Jak pielęgnować dłonie w chłodniejsze dni?
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Jesień to czas, kiedy nasze dłonie wymagają maksymalnie starannej i regularnej pielęgnacji. Chłód, wilgoć i klimatyzowane pomieszczenia regularnie dają im się we znaki, często powodując nadmierne wysuszenie i podrażnienia. Słowa-klucze do idealnie zadbanej, pięknej skóry rąk jesienią to nawilżenie, delikatność i niwelowanie mikrouszkodzeń. Eksperci stawiają na oleje naturalne oraz witaminy C i E.
Czy jesień bywa naszym dłoniom „nie na rękę”? Nie musi tak być, choć faktycznie, ta pora roku nierzadko daje się naszej skórze we znaki. Dłonie są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak zimny wiatr, deszcz, klimatyzacja w pomieszczeniach czy brak rękawiczek (zdarza się, prawda?). Rezultatem mogą być podrażnienia, przesuszenie skóry, a nawet drobne, ale bolesne mikropęknięcia. Może także pojawiać się dyskomfort i uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia. Jak chronić dłonie, by jesienią wyglądały pięknie i zdrowo? Eksperci podpowiadają hasła: nawilżenie, witaminy i oleje naturalne.
Oleje naturalne
Pierwszym skojarzeniem dotyczącym pielęgnacji dłoni jest dobry krem. I bardzo słusznie, ponieważ nawilżanie skóry to podstawa, dzięki której możemy utrzymać dłonie w dobrej kondycji! Czy wiesz, że powinniśmy smarować ręce kilka razy dziennie? Kosmetolodzy podpowiadają: nanośmy krem nawilżający na ręce po każdym ich myciu, a dodatkowo, aplikujmy kosmetyk w wieczornym rytuale pielęgnacyjnym. Idealnie, jeśli możemy wtedy dodatkowo poświęcić kilka minut na masaż poprawiający krążenie. Nasze dłonie szybko to „docenią” i odwdzięczą się pięknym, zadbanym wyglądem.
– Nawilżanie skóry dłoni to absolutna podstawa jesienią. Warto wybrać odżywczy krem bogaty w witaminy C i E oraz oleje naturalne, np. olej z pestek malin, który bardzo skutecznie wygładzi, nawilży i odżywi skórę. Ważne, by kosmetyk szybko przynosił nam poczucie komfortu, ponieważ skóra w chłodniejsze dni bywa przesuszona i nieprzyjemnie ściągnięta. Warto mieć taki krem zawsze w torebce i nanosić go na skórę dłoni po każdym myciu oraz wtedy, kiedy odczujemy taką potrzebę – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Doskonałe rozwiązanie stanowią kremy o konsystencji żelu, jak Krem-żel do rąk i paznokci Sielanka Leśna Jeżyna. Praktyka pokazuje, że chętniej i częściej aplikujemy na dłonie kremy, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Zwiększenie częstotliwości aplikacji z kolei wpływa pozytywnie na kondycję naszej skóry – dodaje.
Natura dla ciała… i zmysłów!
Powiedzmy sobie szczerze – jesień to piękna pora roku, ale… miewa swoje „humory”. Deszcz, plucha, i chłodne powiewy wiatru zachęcają do błogich weekendów pod kocem z aromatyczną herbatą. Kosmetolodzy podpowiadają, że to także pora, którą można poświęcić na domowe SPA dla rąk. Już nasze babcie wiedziały, że moc regeneracji i nawilżenia płynie prosto z natury. Warto wykorzystać tę siłę, wybierając do pielęgnacji dłoni, w tym do codziennego mycia, produkty zawierające komponenty pochodzące prosto z polskich pól i lasów. Dlaczego? Ponieważ to po prostu świetnie działa! Co więcej, zapach owoców takich jak jeżyna czy poziomka, który czujemy podczas mycia dłoni, bezbłędnie poprawia nastrój. Jesienią to na wagę złota! – Dłonie to ta część naszego ciała, na której pielęgnację przeznaczamy w ciągu dnia naprawdę dużo czasu. Ręce myjemy co najmniej kilka razy dziennie, dlatego warto każdy z tych momentów zamienić w chwilę relaksującego, domowego SPA. W ten sposób nie tylko poprawimy sobie nastrój, ale także zdopingujemy się do włączania dobrych nawyków pielęgnacyjnych. To niezwykle cenne szczególnie jesienią, kiedy nasze dłonie są mocno narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – mówi Agnieszka Kowalska.
Sielanka mydło w płynie do rąk poziomka
Pachnące poziomki
Mydło w płynie przeznaczone jest do codziennego mycia dłoni. Łączy roztaczającą się wokół słodycz poziomek z przyjemnością stosowania. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną, jest łagodne dla skóry.
Pojemność: 250 ml
Cena: 6,50 zł
Krem-żel do rąk i paznokci nawilżająco-odmładzający jeżyna
Leśna jeżyna
Lubisz kiedy skóra Twoich dłoni wygląda zdrowo i jest miękka w dotyku? Jeżeli tak, to ten produkt jest właśnie dla Ciebie! Zachwyć się intensywnym zapachem, który otuli dłonie słodyczą jeżyn. Bogaty w składniki odżywcze krem, przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji wymagającej skóry dłoni.
Zawiera ekstrakt z jeżyn, olej z pestek jeżyn i witaminy C i E, które intensywnie nawilżają skórę, poprawiają jej elastyczność i spowalniają procesy starzenia. Aksamitna konsystencja produktu sprawia, że bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej i lepkiej warstwy. Krem stosowany codziennie wzmacnia i odbudowuje barierę hydrolipidową.
Pojemność: 100 ml
Cena: 4,90 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.