Komunikaty PR

Jak pielęgnować skórę tłustą?

2020-10-13  |  01:00

1. Odpowiednia temperatura

To naprawdę ważne, by ustawić odpowiednią temperaturę wody pod prysznicem. Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże ma to znaczenie. Należy ustawić strumień tak, by nie był za gorący – to sprawi, że zbyt szybko zmyjemy z siebie naturalny łój, a co za tym idzie – skóra zacznie produkować go jeszcze więcej, przez co zapętlimy się i nigdy nie uzyskamy równowagi w tej kwestii. Z kolei rozpoczęcie kąpieli zbyt zimną woda w ogóle nie otworzy gruczołów łojowych, przez co nasze oczyszczanie nie będzie skuteczne, tylko powierzchowne. Optymalne działanie to rozpoczęcie prysznica ciepłą wodą, a zakończenie chłodnym strumieniem, który sprawi, że łuski łojowe zamkną się, a skóra pozostanie świeża na dłużej.

2. Delikatne, ale skuteczne oczyszczanie

To czym umyjemy naszą skórę jest bardzo ważne. Zbyt agresywne środki zaburzą warstwę ochronną skóry. Warto wybrać coś, co nawilży skórę, ale bez pozostawienia na niej tłustego filmu. Oprócz tego kosmetyk myjący powinien oczywiście dobrze oczyścić. Jaki jest złoty środek? Z pomocą przychodzi rewitalizująco-nawadniający żel pod prysznic DuoLife Beauty Care Aloes. Wyjątkowa formuła OHA 24/7 Nutri-FormTM  tego kosmetyku czerpie z dobroczynnych właściwości aloesu, miodu i oregano, oczyszczając, odświeżając i jednocześnie nawilżając skórę. To optymalne rozwiązanie dla posiadaczy skóry tłustej.

3 .Nawilżenie to podstawa!

Krąży błędne przekonanie, że skoro jesteśmy posiadaczami tłustej skóry, to nie musimy jej już dodatkowo nawilżać. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę każdy rodzaj skóry tego potrzebuje. Można wybrać kosmetyki mocno nawilżające, o lekkiej konsystencji, by nie czuć obciążenia.

Oczywiście bardzo ważne jest to, by unikać w składać sylikonów, które mają tendencję do gromadzenia się w porach, a co za tym idzie – tworzą się wypryski. A tych nikt z nas nie lubi. Dlatego nie zapominajmy o tym ważnym kroku w pielęgnacji, jakim jest dobre nawilżenie naszego ciała. Nawet jeśli nie wydaje nam się to konieczne.

Z pozoru małe kroki, mogą mieć duży wpływ na kondycję naszej skóry. A po kilku miesiącach z pewnością zauważymy efekty. Dlatego poświęćcie swojej codziennej pielęgnacji chwilę i wprowadźcie te kroki w życie. Zobaczycie, że skóra z pewnością Wam za to podziękuje.

myduolife.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.