Jak pielęgnować skórę tłustą?
1. Odpowiednia temperatura
To naprawdę ważne, by ustawić odpowiednią temperaturę wody pod prysznicem. Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże ma to znaczenie. Należy ustawić strumień tak, by nie był za gorący – to sprawi, że zbyt szybko zmyjemy z siebie naturalny łój, a co za tym idzie – skóra zacznie produkować go jeszcze więcej, przez co zapętlimy się i nigdy nie uzyskamy równowagi w tej kwestii. Z kolei rozpoczęcie kąpieli zbyt zimną woda w ogóle nie otworzy gruczołów łojowych, przez co nasze oczyszczanie nie będzie skuteczne, tylko powierzchowne. Optymalne działanie to rozpoczęcie prysznica ciepłą wodą, a zakończenie chłodnym strumieniem, który sprawi, że łuski łojowe zamkną się, a skóra pozostanie świeża na dłużej.
2. Delikatne, ale skuteczne oczyszczanie
To czym umyjemy naszą skórę jest bardzo ważne. Zbyt agresywne środki zaburzą warstwę ochronną skóry. Warto wybrać coś, co nawilży skórę, ale bez pozostawienia na niej tłustego filmu. Oprócz tego kosmetyk myjący powinien oczywiście dobrze oczyścić. Jaki jest złoty środek? Z pomocą przychodzi rewitalizująco-nawadniający żel pod prysznic DuoLife Beauty Care Aloes. Wyjątkowa formuła OHA 24/7 Nutri-FormTM tego kosmetyku czerpie z dobroczynnych właściwości aloesu, miodu i oregano, oczyszczając, odświeżając i jednocześnie nawilżając skórę. To optymalne rozwiązanie dla posiadaczy skóry tłustej.
3 .Nawilżenie to podstawa!
Krąży błędne przekonanie, że skoro jesteśmy posiadaczami tłustej skóry, to nie musimy jej już dodatkowo nawilżać. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę każdy rodzaj skóry tego potrzebuje. Można wybrać kosmetyki mocno nawilżające, o lekkiej konsystencji, by nie czuć obciążenia.
Oczywiście bardzo ważne jest to, by unikać w składać sylikonów, które mają tendencję do gromadzenia się w porach, a co za tym idzie – tworzą się wypryski. A tych nikt z nas nie lubi. Dlatego nie zapominajmy o tym ważnym kroku w pielęgnacji, jakim jest dobre nawilżenie naszego ciała. Nawet jeśli nie wydaje nam się to konieczne.
Z pozoru małe kroki, mogą mieć duży wpływ na kondycję naszej skóry. A po kilku miesiącach z pewnością zauważymy efekty. Dlatego poświęćcie swojej codziennej pielęgnacji chwilę i wprowadźcie te kroki w życie. Zobaczycie, że skóra z pewnością Wam za to podziękuje.
myduolife.com
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.