Komunikaty PR

Jak pielęgnować skórę z problemami?

2021-11-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group

Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl
Do pobrania jpg ( 0.14 MB )

Problemy skórne niejedno mają imię - są zróżnicowane, mogą być też tymczasowe lub przewlekłe, ale wszystkie - w mniejszym lub większym stopniu - doskwierają. Przy skórze problematycznej kluczowe jest to, aby właściwie zdefiniować nasz rodzaj skóry, a także problem, z jakim się borykamy. Dzięki właściwej diagnozie precyzyjnie odpowiesz na potrzeby skóry uznawanej za problematyczną, czyli wrażliwej, suchej, zaczerwienionej lub skłonnej do trądziku. Jak pielęgnować cerę z problemami podpowiada sklep online Cosmedica.

Skóra wyjątkowo wrażliwa, sucha, zaczerwieniona lub skłonna do trądziku wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która oprócz skuteczności musi wykazać się szczególnie ogromną delikatnością. Prawidłowa i właściwie dobrana pielęgnacja, obok odpowiednio zbilansowanej diety i spersonalizowanej suplementacji, pomoże efektywnie zniwelować widoczność wszelkich niedoskonałości, przesuszeń, szorstkości czy podrażnień.

Bariera hydrolipidowa pod lupą

Ważną cechą skóry atopowej i trądzikowej jest wysoka podatność na czynniki zewnętrzne, dlatego tak ważna jest obudowa jej warstwy lipidowej, odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie. To uniwersalne potrzeby każdej skóry - bez ich zaspokojenia nie jest możliwa trafna odpowiedź na kolejne. Do odbudowy bariery hydrolipidowej sprawdzą się naturalne, hipoalergiczne i przebadane klinicznie dermokosmetyki - odpowiednio dobrane pod potrzeb skóry zapewnią jej ochronę, odżywienie i nawodnienie. Przy wyborze produktów pielęgnacyjnych dla problematycznej skóry jest zwracanie uwagi na ich składy. Omijaj te, które posiadają etanol odpowiadający za powodowanie ubytku płaszcza hydrolipidowego oraz SLS i SLES, które mogą wywoływać podrażnienia skóry i jej uczulenia.

W przypadku tego rodzaju skóry sprawdzą się specjalistyczne dermokosmetyki, który powodują głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry twarzy i ciała jak np. balsam nawilżający CETAPHIL MD. Jego dobroczynne działania dla skóry atopowej i problematycznej gwarantuje unikatowy skład z najwyższym wśród dermokosmetyków stężeniem silnie wiążącej wodę gliceryny, olejem z orzechów makadamia, który dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz pantenolem, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację naskórka. Równowagę problematycznej skórze przywróci ultralekkie, szybko wchłaniające się niebieskie serum balansujące Ukviat. Kosmetyk, bogaty w ekstrakty roślinne, jak wyciąg z wrotycza marokańskiego i roślinny skwalan, normalizuje pracę gruczołów łojowych, a także koi i łagodzi podrażniony naskórek. Lekki olejek poprawia wyraźnie kondycję skóry, redukując widoczne niedoskonałości i jednocześnie zachowując integralność ochronnej bariery skóry. O właściwe oczyszczenie skóry zadba natomiast emulsja micelarna do mycia Cetaphil EM. To delikatny produkt, który skutecznie oczyszcza skórę. Substancja myjąca jest w nim zamknięta w formie miceli i uwalnia się jej tylko tyle, ile potrzeba do oczyszczenia skóry, przez co nie uszkadza płaszcza lipidowego.

Trądzik pod kontrolą

Skóra trądzikowa, która jest tłusta i lepka w dotyku ze względu na nadmiar wydzielającego się sebum, czyli łoju, wymaga kompleksowej i wieloetapowej pielęgnacji. W tym typie cery niezwykle ważnym etapem jest jej oczyszczanie, które pozwoli na skuteczne usunięcie nadmiaru sebum i bakterii. O dobrą kondycję skóry trądzikowej zadba antybakteryjny żel do twarzy Bioderma Sebium Gel Moussant, który delikatnie oczyszcza skórę. To łagodna baza myjąca, która nie zawiera mydła. Działa antybakteryjnie, a przy tym nie wysusza skóry. Dodatkowo normalizuje jakość sebum, dzięki czemu ogranicza powstawanie krost i zaskórników. Pielęgnację pozwoli uzupełnić peeling dermatologiczny Bioderma Sebium Night Peel. To kosmetyk przeznaczony do stosowania na noc, który minimalizuje niedoskonałości oraz redukuje błyszczenie. Peeling przywraca skórze naturalny blask, a do tego wygładza i poprawia strukturę skóry, dając efekt delikatnego złuszczania.

Produkty są dostępne w sklepie internetowym Cosmedica.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Talk&More Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.