Jak pielęgnować skórę z problemami?
Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group
Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl
Problemy skórne niejedno mają imię - są zróżnicowane, mogą być też tymczasowe lub przewlekłe, ale wszystkie - w mniejszym lub większym stopniu - doskwierają. Przy skórze problematycznej kluczowe jest to, aby właściwie zdefiniować nasz rodzaj skóry, a także problem, z jakim się borykamy. Dzięki właściwej diagnozie precyzyjnie odpowiesz na potrzeby skóry uznawanej za problematyczną, czyli wrażliwej, suchej, zaczerwienionej lub skłonnej do trądziku. Jak pielęgnować cerę z problemami podpowiada sklep online Cosmedica.
Skóra wyjątkowo wrażliwa, sucha, zaczerwieniona lub skłonna do trądziku wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która oprócz skuteczności musi wykazać się szczególnie ogromną delikatnością. Prawidłowa i właściwie dobrana pielęgnacja, obok odpowiednio zbilansowanej diety i spersonalizowanej suplementacji, pomoże efektywnie zniwelować widoczność wszelkich niedoskonałości, przesuszeń, szorstkości czy podrażnień.
Bariera hydrolipidowa pod lupą
Ważną cechą skóry atopowej i trądzikowej jest wysoka podatność na czynniki zewnętrzne, dlatego tak ważna jest obudowa jej warstwy lipidowej, odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie. To uniwersalne potrzeby każdej skóry - bez ich zaspokojenia nie jest możliwa trafna odpowiedź na kolejne. Do odbudowy bariery hydrolipidowej sprawdzą się naturalne, hipoalergiczne i przebadane klinicznie dermokosmetyki - odpowiednio dobrane pod potrzeb skóry zapewnią jej ochronę, odżywienie i nawodnienie. Przy wyborze produktów pielęgnacyjnych dla problematycznej skóry jest zwracanie uwagi na ich składy. Omijaj te, które posiadają etanol odpowiadający za powodowanie ubytku płaszcza hydrolipidowego oraz SLS i SLES, które mogą wywoływać podrażnienia skóry i jej uczulenia.
W przypadku tego rodzaju skóry sprawdzą się specjalistyczne dermokosmetyki, który powodują głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry twarzy i ciała jak np. balsam nawilżający CETAPHIL MD. Jego dobroczynne działania dla skóry atopowej i problematycznej gwarantuje unikatowy skład z najwyższym wśród dermokosmetyków stężeniem silnie wiążącej wodę gliceryny, olejem z orzechów makadamia, który dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz pantenolem, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację naskórka. Równowagę problematycznej skórze przywróci ultralekkie, szybko wchłaniające się niebieskie serum balansujące Ukviat. Kosmetyk, bogaty w ekstrakty roślinne, jak wyciąg z wrotycza marokańskiego i roślinny skwalan, normalizuje pracę gruczołów łojowych, a także koi i łagodzi podrażniony naskórek. Lekki olejek poprawia wyraźnie kondycję skóry, redukując widoczne niedoskonałości i jednocześnie zachowując integralność ochronnej bariery skóry. O właściwe oczyszczenie skóry zadba natomiast emulsja micelarna do mycia Cetaphil EM. To delikatny produkt, który skutecznie oczyszcza skórę. Substancja myjąca jest w nim zamknięta w formie miceli i uwalnia się jej tylko tyle, ile potrzeba do oczyszczenia skóry, przez co nie uszkadza płaszcza lipidowego.
Trądzik pod kontrolą
Skóra trądzikowa, która jest tłusta i lepka w dotyku ze względu na nadmiar wydzielającego się sebum, czyli łoju, wymaga kompleksowej i wieloetapowej pielęgnacji. W tym typie cery niezwykle ważnym etapem jest jej oczyszczanie, które pozwoli na skuteczne usunięcie nadmiaru sebum i bakterii. O dobrą kondycję skóry trądzikowej zadba antybakteryjny żel do twarzy Bioderma Sebium Gel Moussant, który delikatnie oczyszcza skórę. To łagodna baza myjąca, która nie zawiera mydła. Działa antybakteryjnie, a przy tym nie wysusza skóry. Dodatkowo normalizuje jakość sebum, dzięki czemu ogranicza powstawanie krost i zaskórników. Pielęgnację pozwoli uzupełnić peeling dermatologiczny Bioderma Sebium Night Peel. To kosmetyk przeznaczony do stosowania na noc, który minimalizuje niedoskonałości oraz redukuje błyszczenie. Peeling przywraca skórze naturalny blask, a do tego wygładza i poprawia strukturę skóry, dając efekt delikatnego złuszczania.
Produkty są dostępne w sklepie internetowym Cosmedica.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.