Jak pielęgnować skórę z problemami?

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group
Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl
Problemy skórne niejedno mają imię - są zróżnicowane, mogą być też tymczasowe lub przewlekłe, ale wszystkie - w mniejszym lub większym stopniu - doskwierają. Przy skórze problematycznej kluczowe jest to, aby właściwie zdefiniować nasz rodzaj skóry, a także problem, z jakim się borykamy. Dzięki właściwej diagnozie precyzyjnie odpowiesz na potrzeby skóry uznawanej za problematyczną, czyli wrażliwej, suchej, zaczerwienionej lub skłonnej do trądziku. Jak pielęgnować cerę z problemami podpowiada sklep online Cosmedica.
Skóra wyjątkowo wrażliwa, sucha, zaczerwieniona lub skłonna do trądziku wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która oprócz skuteczności musi wykazać się szczególnie ogromną delikatnością. Prawidłowa i właściwie dobrana pielęgnacja, obok odpowiednio zbilansowanej diety i spersonalizowanej suplementacji, pomoże efektywnie zniwelować widoczność wszelkich niedoskonałości, przesuszeń, szorstkości czy podrażnień.
Bariera hydrolipidowa pod lupą
Ważną cechą skóry atopowej i trądzikowej jest wysoka podatność na czynniki zewnętrzne, dlatego tak ważna jest obudowa jej warstwy lipidowej, odpowiednie nawilżenie i oczyszczenie. To uniwersalne potrzeby każdej skóry - bez ich zaspokojenia nie jest możliwa trafna odpowiedź na kolejne. Do odbudowy bariery hydrolipidowej sprawdzą się naturalne, hipoalergiczne i przebadane klinicznie dermokosmetyki - odpowiednio dobrane pod potrzeb skóry zapewnią jej ochronę, odżywienie i nawodnienie. Przy wyborze produktów pielęgnacyjnych dla problematycznej skóry jest zwracanie uwagi na ich składy. Omijaj te, które posiadają etanol odpowiadający za powodowanie ubytku płaszcza hydrolipidowego oraz SLS i SLES, które mogą wywoływać podrażnienia skóry i jej uczulenia.
W przypadku tego rodzaju skóry sprawdzą się specjalistyczne dermokosmetyki, który powodują głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry twarzy i ciała jak np. balsam nawilżający CETAPHIL MD. Jego dobroczynne działania dla skóry atopowej i problematycznej gwarantuje unikatowy skład z najwyższym wśród dermokosmetyków stężeniem silnie wiążącej wodę gliceryny, olejem z orzechów makadamia, który dostarcza skórze niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz pantenolem, który łagodzi podrażnienia i ułatwia regenerację naskórka. Równowagę problematycznej skórze przywróci ultralekkie, szybko wchłaniające się niebieskie serum balansujące Ukviat. Kosmetyk, bogaty w ekstrakty roślinne, jak wyciąg z wrotycza marokańskiego i roślinny skwalan, normalizuje pracę gruczołów łojowych, a także koi i łagodzi podrażniony naskórek. Lekki olejek poprawia wyraźnie kondycję skóry, redukując widoczne niedoskonałości i jednocześnie zachowując integralność ochronnej bariery skóry. O właściwe oczyszczenie skóry zadba natomiast emulsja micelarna do mycia Cetaphil EM. To delikatny produkt, który skutecznie oczyszcza skórę. Substancja myjąca jest w nim zamknięta w formie miceli i uwalnia się jej tylko tyle, ile potrzeba do oczyszczenia skóry, przez co nie uszkadza płaszcza lipidowego.
Trądzik pod kontrolą
Skóra trądzikowa, która jest tłusta i lepka w dotyku ze względu na nadmiar wydzielającego się sebum, czyli łoju, wymaga kompleksowej i wieloetapowej pielęgnacji. W tym typie cery niezwykle ważnym etapem jest jej oczyszczanie, które pozwoli na skuteczne usunięcie nadmiaru sebum i bakterii. O dobrą kondycję skóry trądzikowej zadba antybakteryjny żel do twarzy Bioderma Sebium Gel Moussant, który delikatnie oczyszcza skórę. To łagodna baza myjąca, która nie zawiera mydła. Działa antybakteryjnie, a przy tym nie wysusza skóry. Dodatkowo normalizuje jakość sebum, dzięki czemu ogranicza powstawanie krost i zaskórników. Pielęgnację pozwoli uzupełnić peeling dermatologiczny Bioderma Sebium Night Peel. To kosmetyk przeznaczony do stosowania na noc, który minimalizuje niedoskonałości oraz redukuje błyszczenie. Peeling przywraca skórze naturalny blask, a do tego wygładza i poprawia strukturę skóry, dając efekt delikatnego złuszczania.
Produkty są dostępne w sklepie internetowym Cosmedica.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.