Komunikaty PR

Jak przedłużyć efekty zabiegów gabinetowych?

2022-11-18  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym to obecnie stały punkt kalendarza wielu z nas. Zabieg… i co dalej? Jak przedłużyć działanie składników aktywnych wykorzystanych w gabinecie? Jak sprawić, by skóra na dłużej zachowała oczekiwany efekt? Odpowiedź stanowi profesjonalna pielęgnacja domowa, czyli „krok nr 2”.

Zabiegi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym coraz częściej stają się stałym elementem naszego kalendarza – jak badania kontrolne czy wizyta u fryzjera. Bacznie obserwujemy potrzeby naszej skóry i zmiany, jakie w niej zachodzą pod wpływem warunków atmosferycznych, stresu, upływu czasu czy np. terapii hormonalnych. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Okazuje się, że dla utrzymania perfekcyjnej kondycji cery, regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym to „must have”. Nie zawsze jednak pamiętamy, że równie ważna jak spersonalizowany zabieg odmładzający lub nawilżający – jest profesjonalna pielęgnacja domowa przedłużająca jego efekty. Co stosować i jak wybrać odpowiednie preparaty, radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska.

Podobne składniki, mniejsze stężenie

Jak wskazują eksperci, podstawą pozabiegowej pielęgnacji domowej jest wykorzystanie składnika aktywnego, który stanowił bazę zabiegową, ale – oczywiście – w zdecydowanie niższym stężeniu. A zatem: jeśli w gabinecie wykonujemy procedurę na bazie określonego kwasu, warto zaopatrzyć się także w tonik i krem, które nawiązują do składnika aktywnego wybranego przez kosmetologa w gabinecie.

Kontynuacja działania po zabiegu w pielęgnacji domowej to bardzo istotny aspekt, który wpływa na tzw. „podbicie” efektu procedury wykonanej przez specjalistę. Często, przychodząc do gabinetu kosmetycznego, oczekujemy efektu „tu i teraz”. Jest to szczególnie pożądane w przypadku zabiegów bankietowych. Należy jednak pamiętać, że równie istotne jak osiągnięcie ekspresowego rezultatu, jest jego maksymalne wydłużenie mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor marki Peel Mission®.  – Możemy osiągnąć ten efekt poprzez długotrwałe stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji domowej w naszym codziennym rytualedodaje.

Jak dobrać kosmetyk?

Tu pytanie nie powinno brzmieć „jak dobrać taki kosmetyk”, a raczej – „z kim dobrać”. Odpowiedź – z kosmetologiem, który zna stan naszej skóry i jej potrzeby. Zwykle procedura zabiegowa rozpoczyna się od dermokonsultacji. –  Na dermokonsultację najczęściej składają się dwa etapy – wnikliwy wywiad i analiza wyglądu oraz kondycji skóry. Na podstawie zebranych informacji kosmetolog dokonuje diagnozy stanu cery i jej wymagań. Następnie ustalany jest plan zabiegów oraz postępowania w pielęgnacji domowej. To jest właśnie ten moment, w którym dobierane są kosmetyki, z jakimi powinniśmy wrócić do domu – mówi Agnieszka Kowalska. – Zwykle są to preparaty oparte na bazie tych składników aktywnych, których użyto w zabiegu. Dzieje się tak np. w przypadku linii Aza Peel (kwas azelainowy) lub B-Like Peel (kwas gamma-aminomasłowy). Kosmetyki do domowej pielęgnacji z tych linii zawierają kwasy w niskim stężeniu – dodaje.

Jak podkreślają eksperci, kwasy w produktach do pielęgnacji domowej dobrze komponują się ze składnikami naturalnymi, takimi jak wyciągi z ziół (np. hydrolat z rumianku) lub oleje naturalne (ojej z nasion słonecznika).

Nawilżenie skóry i odpowiednia procedura

Kosmetolodzy zwracają uwagę, że – oprócz składu kosmetyków do pielęgnacji domowej – na przedłużenie działania zabiegów gabinetowych, decydujący wpływ mają również procedury, które wprowadzamy do naszego codziennego rytuału. Tu prym wiodą: dokładny demakijaż, tonizacja i regularne nawilżanie skóry. – To trzy zasady, które powinnyśmy stosować zawsze. Tylko dokładnie oczyszczona cera jest w stanie odpowiednio przyjąć składniki aktywne. Drugą kwestią, o której, niestety, zapominamy najczęściej, jest tonizacja, czyli przywrócenie skórze właściwego pHmówi Agnieszka Kowalska.Kwestia trzecia to nawilżenie – rozumiane zarówno przez stosowanie wysokiej jakości kremów i masek, jak również, co bardzo istotne, przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów. Należy pamiętać, że nawilżona skóra o odpowiednim pH, a co za tym idzie – ze zrównoważonym mikrobiomem, będzie dobrze reagowała na składniki aktywne zawarte w produktach zabiegowych i kosmetykach do pielęgnacji domowejdodaje.

 

Peel Mission® AZA Cream

  • Krem przeznaczony do pielęgnacji skóry trądzikowej, także z problemem trądziku różowatego.
  • Kluczowy składnik formuły to kwas azelainowy - o działaniu przeciwtrądzikowym i przeciwbakteryjnym,
  • Składniki kremu wpływają na zmniejszenie liczby mikrozaskórników.
  • Działanie antybakteryjne kremu wzmacnia srebro, często nazywane „naturalnym antybiotykiem”. Recepturę uzupełniają oleje o drogocennych właściwościach dla cery trądzikowej - olej z owoców dzikiej róży (zawierający naturalny kwas trans-retinowy) oraz olej z pestek malin (bogaty w kwas elagowy, który ma działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe).
  • Krem zawiera hydrolat z rumianku – o działaniu łagodzącym i kojącym.
  • Oleje intensywnie nawilżają i zmiękczają skórę, wpływając na normalizację wydzielania sebum.

 

Pojemność: 50 ml

Cena: 176 zł

 

B-Like® CREAM

  • Wysoce zaawansowany krem o działaniu przeciwzmarszczkowym.
  • Kluczowymi składnikami receptury są innowacyjny kompleks peptydowy i kwas gamma-aminomasłowy (GABA), które skutecznie hamują przewodzenie sygnałów nerwowych do mięśni. Prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych.
  • Spektakularne efekty w dążeniu do zachowania młodego wyglądu zapewnia dodatkowo zawartość Tripeptyd-1 (aktywujący proces regeneracji, stymuluje syntezę glikozaminoglikanów w fibroblastach) oraz Tripeptyd-10, zwany rekonstruktorem kolagenu.

Pojemność: 50 ml

Cena: 165 zł

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.