Jak rozpoznać nawilżające składniki w kosmetykach?
Woda to źródło życia, która jest nam niezbędna do istnienia, tak samo nasza skóra potrzebuje nawilżenia, aby pięknie i młodo wyglądać. Wybierając kosmetyk do twarzy sprawdź, czy zawiera jeden z tych składników aktywnych. Ich regularne stosowanie widocznie poprawi wygląd Twojej skóry a także przygotuje na kolejne kroki pielęgnacyjne.
Skwalan – właściwości i działanie
Nazywany jest inaczej suchym olejem, który po aplikacji na skórę szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Jest nasyconą, stabilną formą skwalenu, będącego naturalnym składnikiem ludzkiego sebum, ochronnej warstwy lipidowej, dzięki czemu jest dobrze przyswajany przez skórę. To składnik, decydujący o właściwej kondycji naszej skóry. Działa przede wszystkim nawilżająco i delikatnie natłuszczająco. Jednakże ma bardzo dużo innych właściwości. Wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry, poprawia miękkość i elastyczność, zapobiega nadmiernemu złuszczaniu skóry, wspomaga utrzymanie prawidłowej struktury wodno-lipidowej, tworzy na
powierzchni skóry naturalny film chroniący przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wykazuje działanie antyoksydacyjne, opóźnia proces starzenia.
Ten składnik znajdziesz w naturalnym serum nawilżającym Mohani – Skwalan.(34,90 zł/ 30 ml). Lekki, transparentny, bezzapachowy olejek, otrzymywany z oliwy z oliwek, polecany do pielęgnacji każdego typu skóry, w szczególności do cery suchej
i wrażliwej. Serum Skwalan szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia tłustości
i nie zapychając porów. Jako emolient doskonale nada się do pielęgnacji włosów.
Kwas hialuronowy- naturalny wypełniacz zmarszczek
Jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, który odpowiada za nawilżenie skóry. W wyniku procesu starzenia spada ilość kwasu w organizmie, co uwidacznia się poprzez postępujące zwiotczenie skóry. Kwas hialuronowy dostarczony skórze w formie żelu tworzy film na jej powierzchni, który znacząco podwyższa wilgotność warstwy rogowej naskórka. Skóra bardzo szybko odzyskuje elastyczność i jest odczuwalnie gładsza, a zmarszczki zostają widocznie spłycone.
Jak stosować kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy – Żel- 1% Mohani (33,90 zł/ 100 ml) wyróżnia się doskonałą zdolnością wiązania i zatrzymywania wody w skórze, przez co wpływa na błyskawiczną poprawę jędrności i gładkości naskórka. Jest idealny do każdego typu skóry. Intensywnie nawilża i regeneruje skórę, przyspiesza wzrost włosów, działa na nie odżywczo oraz regenerująco, wypełnia głębokie zmarszczki.
Kwas hialuronowy - żel 3% Mohani (54,90 zł/ 50 ml)- to odmładzający kwas hialuronowy o potrójnej aktywności. Polecany jest dla osób, których skóra jest bardzo sucha, zwiotczała na skutek odwodnienia, pokryta zmarszczkami i widocznymi oznakami starzenia (warto stosować wokół oczu, ust, na czoło i dekolt). Efektem jest ultragłębokie nawilżenie skóry oraz natychmiastowe wygładzenie i ujędrnienie.
Kwas hialuronowy można stosować na kilka sposobów:
- Stosuj samodzielnie jak nawilżacz
- Z olejem: SPOSÓB I - wymieszaj porcję kwasu hialuronowego z kilkoma kroplami oleju, a następnie delikatnie wmasuj w skórę
SPOSÓB II - wmasuj w skórę kilka kropli oleju, odczekaj od kilku do kilkunastu minut i nałóż porcję kwasu hialuronowego
- Z kremem: kwas hialuronowy dodany do kremu zwiększa jego właściwości nawilżające
- Do rozrabiania maseczek w proszku: wodę lub hydrolat do rozrobienia maseczki można w całości lub części zastąpić żelem hialuronowym
- Nawilżające serum na końcówki włosów bez spłukiwania
Wraz z wiekiem zawartość naturalnego skwalanu i kwasu hialuronowego w skórze maleje, powodując utratę jej jędrności i elastyczności. Dlatego warto dostarczać je skórze wraz z odpowiednią pielęgnacją. Kosmetyki ze skwalanem i kwasem hialuronowym, to prawdziwe bogactwo nawilżenia dla naszej skóry, które możesz stosować zarówno w pielęgnacji twarzy, ciała czy włosów.
Produkty są dostępne w sklepie online: https://mohani.pl/

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.