Komunikaty PR

Jak stworzyć idealne SPA dla włosów?

2024-05-21  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Mocne, zdrowe i sprężyste włosy wyglądają pięknie w każdej stylizacji. To właśnie dlatego ich perfekcyjna pielęgnacja jest celem większości z nas. Perfekcyjna, czyli jaka? Spersonalizowana, czyli dokładnie odpowiadająca potrzebom naszych pasm. Eksperci wskazują, że pielęgnację top-of-the-top możemy wykonać we… własnej łazience.

O jakich włosach marzysz? Bez względu na to, jaki kolor pasm mamy, czy nosimy długie pukle, czy stylowego jeża, a także czy wolimy kosmyki naturalne, czy farbowane, wymarzone włosy to te dobrze nawilżone, odżywione i mocne… prawda? Takie pasma wyglądają świetnie w każdej niemal stylizacji, a ich look to najlepsza ozdoba. Takie są takty. Fryzjerzy i styliści podkreślają, że kluczem do osiągnięcia efektu zachwycających, zdrowych i sprężystych włosów jest SPA – to domowe, które możemy zorganizować sobie we własnej łazience. Wskazują, że nie jest to trudne, a rezultaty potrafią zachwycać. O czym warto pamiętać, by zmaksymalizować efektywność pielęgnacji w domowym SPA dla włosów?

Po pierwsze, rozpoznaj potrzeby

Zasada numer jeden fryzjerów i trychologów to: słuchaj własnych włosów, obserwuj ich reakcje. Nasze pasma zwykle wyraźnie „dają nam znać”, kiedy zestawienie składników kosmetycznych lub klimat przypadną lub nie przypadną im „do gustu”. Zasada numer dwa to PEH, czyli utrzymanie równowagi humektantów, protein i emolientów, które stało się prawdziwym must-have włosomaniaczek. I słusznie, ponieważ pozwala dostarczać włosom składniki aktywne (np. w szamponach lub odżywkach) w proporcjach, które dokładnie odpowiadają ich potrzebom. Jak rozpoznać, czego aktualnie potrzebują nasze pasma? Specjaliści wskazują, że bezcenną wskazówką może być popularny i bardzo prosty test szklanki z wodą.

Test szklanki z wodą to prosty sprawdzian, dzięki któremu rozpoznamy, czy nasze włosy są nisko czy wysokoporowate, a w konsekwencji – dobierzemy kosmetyki i sposób pielęgnacji do ich potrzeb.  – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA. – Żeby przeprowadzić test należy wrzucić włos do pojemnika z wodą i odczekać pięć minut. Następnie możemy zaobserwować, w jakim położeniu znajdzie się pasmo. Jeśli pływa, włos jest niskoporowaty. Jeśli znajdziemy go na dnie pojemnika – jest wysokoporowaty. Śrenioporowaty kosmyk zatrzyma się z kolei pod wodą. To dla nas cenna wskazówka, ponieważ każdy z typów włosa potrzebuje innej kombinacji składników PEH. Wysokoporowate kosmyki zwykle dobrze tolerują proteiny i humektanty, a niskoporowate – warto obdarowywać proteinami sporadycznie, regularnie stosując emolienty dodaje.

Po drugie, kwadrans dla relaksu… i efektywności

Perfekcyjna pielęgnacja wymaga konsekwencji. Co może wspomóc nas w systematycznym działaniu? Specjaliści wskazują, że zapach i konsystencja. – Warto do pielęgnacji włosów wybierać szampony i odżywki, które nie tylko mają dobre, bogate składy, ale także odpowiada nam ich faktura i zapach mówi Agnieszka Kowalska. – Sięgajmy po szampony w piance, które łatwo zaaplikować, np. BAŚKA Wzmacniający szampon w piance malinowy, który doskonale oczyszcza, reguluje i pielęgnuje skórę głowy i włosów. Praktyka pokazuje, że im większą przyjemność odczuwamy podczas pielęgnacji włosów, tym łatwiej nam jest na stałe włączyć pożyteczne praktyki do naszego rytuału pielęgnacyjnego – dodaje.

Po trzecie, korzystaj z mocy natury

Eksperci wskazują, że włosy – bez względu na ich indywidualną charakterystykę – bardzo dobrze reagują na ekstrakty naturalne. Warto wypatrywać ich w szamponach, odżywkach i wcierkach. Czego szukać? – Cennym składnikiem szamponów jest na przykład wyciąg z korzeni rzodkiewki, który kondycjonuje skórę głowy i stymuluje porost włosów. Pasma dobrze reagują także na ekstrakt z jabłka, który regeneruje, głęboko nawilża kosmyki i kondycjonuje. W produktach do włosów warto także szukać wyciągu z kiełków pszenicy, który obfituje w witaminy i minerały, odżywiając włosy i nadając im miękkość oraz zdrowy połysk – mówi Agnieszka Kowalska.

 

BAŚKA Szampon w piance do włosów kręconych

Różany

Specjalnie opracowana formuła wzbogacona została o niacynamid, który poprawia krążenie skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów. Dodatkowo zawarty pantenol skutecznie nawilża i wzmacnia łodygę włosów, dzięki czemu ujarzmione loki stają się

sprężyste, mocne i lśniące.

Pojemność: 200 ml

 

BAŚKA nawilżający szampon w piance

Jabłuszkowy

Szampon, który oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy i włosy. Zawiera ekstrakt z jabłka, który regeneruje, głęboko nawilża i kondycjonuje. Dodatkowo ekstrakt z kiełków pszenicy bogaty w witaminy i minerały odżywia, wygładza, nadaje miękkość i zdrowy połysk włosom.

Pojemność: 200 ml

 

Linię uzupełnia:

BAŚKA Wzmacniający szampon w piance

Malinowy

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą Biuro prasowe
2024-09-30 | 09:22

Nowość! Elgydium Przeciwpróchnicowa pasta do zębów z nową formułą

Próchnica to choroba, która dotyka wiele osób w różnym wieku. Początkowo nieodczuwalna, z czasem powoduje ból, prowadzi do powstania ubytków w zębach i
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Margaret: Wymowa języka francuskiego jest dla mnie bardzo wymagająca. Teraz znowu zaśpiewam w tym języku i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej

Wokalistka już po raz drugi w swojej karierze została zaproszona do udziału w show French Touch. Pięć lat temu na scenie towarzyszył jej Willy William i w duecie zaśpiewali utwór „Ego”. Margaret zaznacza, że nie było to łatwe zadanie, bo po prostu nie zna języka francuskiego. I do tej pory w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo choć podoba jej się brzmienie tego języka i lubi słuchać Francuzów, to jej samej dużą trudność sprawia wymowa poszczególnych słów. Dlatego też i tym razem liczy na wyrozumiałość artysty, z którym będzie współpracować.

Media

Monika Mrozowska: Wcieliłam się w rolę prowadzącej formatu youtubowo-instagramowego. Testuję menu w restauracjach i rozmawiam z ciekawymi gośćmi

W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle aktorka zdradza, że zawodowo jest teraz mocno zaangażowana w dwa projekty. Pracuje nad kolekcją bielizny dla znanej marki i nad kanałem wideo, w którym będzie testowała menu w różnych warszawskich restauracjach i rozmawiała z ciekawymi gośćmi. Przed wakacjami Monika Mrozowska zaskoczyła też diametralną zmianą fryzury, ale jak podkreśla – ta metamorfoza nie była wyrazem ekstrawagancji, nie chodziło też o charakteryzację do nowej roli.

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.