Komunikaty PR

Jak wakacje wpływają na naszą pewność siebie?

2022-08-22  |  13:05
Biuro prasowe

Przez cały rok wiele kobiet dąży do wymarzonego wakacyjnego ciała, tak zwanego „bikini body”, które dumnie będzie prezentować na plaży. Niestety nie każdej się to udaje z różnych przyczyn. Porównywanie się do innych kobiet i ciągłe wytykanie swoich kompleksów, może drastycznie obniżyć pewność siebie i zmniejszyć radość z lata. Jak temu zaradzić? Na to pytanie odpowiedź przedstawia Ewa Grzegorczuk, trener mentalny i ekspert branży beauty.

Szczególnie w lato wiele kobiet ma problem z akceptacją własnego wyglądu. Z uwagi na upały zakładamy lżejsze ubrania, odkrywające więcej ciała. Na plaży jesteśmy ubrane w kostiumy kąpielowe. Makijaż nie wygląda tak dobrze ze względu zna wysokie temperatury i wilgoć. Włosy puszą się i kręcą nawet po zastosowaniu najlepszych kosmetyków. W takiej sytuacji pewność siebie wielu kobiet spada. Wynika to z utożsamiania własnej wartości poprzez wygląd. Jest to bardzo krzywdzące podejście do siebie oraz do innych. Czemu kształt nosa lub rozmiar spodni miałby określać czyjąś osobowość? Niestety przez wpajany kanon piękna, wyidealizowane profile w mediach społecznościowych ciężko jest oddzielić wygląd zewnętrzny od poczucia własnej wartości, a aparycja czasem staje się jedynym czynnikiem wpływającym na samoocenę. Jest to szkodliwe nastawienie, ponieważ rażąco umniejsza osobowości i inteligencji człowieka.

W jaki sposób to zmienić? Zastosuj 5 porad Ewy Grzegorczuk.

Nie przejmuj się innymi

Rozwijając swoją pewność siebie musisz zacząć myśleć o sobie, o swoim własnym ja. Nie przejmuj się tym, co mogą powiedzieć i pomyśleć o Tobie inni. Mogę Cię zapewnić, że to, co uważasz za swój kompleks i przeszkodę nie do przeskoczenia, dla drugiej osoby nie ma często znaczenia. Zburz swój mur, który postawiłaś w swojej głowie i skup się na sobie. Na tym, w jaki sposób Ty chcesz siebie reprezentować i pokazywać. Wtedy właśnie tak będą Cię postrzegali i odbierali inni ludzie.

Zweryfikuj swoje myślenie

Walka z kompleksami jest bardzo ciężkim i trudnym procesem. Podczas jego trwania weryfikuj swoje myślenie. Ilekroć Twój wygląd zacznie brać górę nad twoją pewnością siebie - zatrzymaj się, weź głęboki oddech i zadaj sobie pytanie: co mnie definiuje? Czy wygląd to moja jedyna wartość? Nie pozwól na to, aby Twoje kompleksy zabrały Ci piękne letnie chwile.

Skup się na swoim rozwoju

Skoncentruj własną pewność siebie na tym, kim jesteś i niech to Ciebie definiuje. Skupiając się na rozwoju, poszerzasz swoją wiedzę oraz umiejętności. Stajesz się lepszym, bardziej świadomym człowiekiem. Każdy indywidualnie rozumie samorozwój. Dla jednych będzie to przeczytanie wartościowej książki, pójście na szkolenie, a dla innych rozpoczęcie praktykowania nowej dyscypliny sportowej lub posłuchanie podcastu. Każda forma jest dobra. Ważne jest znalezienie własnej drogi rozwoju, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Otaczaj się inspirującymi treściami

Znajdź treści, które będą zgodne z twoimi wartościami i założoną przez siebie drogą. Dostarczaj sobie codziennie inspiracji, które rozwijają, motywują i wzmacniają. Przestań obserwować na Instagramie wyidealizowane influencerki. Skup swoją uwagę na inspirujących profilach, które promują takie wartości jak np. Body Positiv. Pomoże Ci to utrwalać się w swoich wartościach.

Zasięgnij porady specjalisty

Jeżeli masz problem z samodzielną zmianą myślenia, warto zgłosić się do specjalisty np. trenera mentalnego, który Ci pomoże uporać się z frustrującymi myślami. Specjalista ma odpowiednie kompetencje i wie jak Ci pomóc. Może okazać się, że Twój problem jest bardziej złożony, dlatego wizyta u Trenera będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że wybierając się do takiego specjalisty, nie ma się czego wstydzić. Każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi stara się uporać na swój sposób. To, że potrzebujesz do tego pomocy drugiej osoby, nie świadczy o Tobie źle.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.