Komunikaty PR

Jak wakacje wpływają na naszą pewność siebie?

2022-08-22  |  13:05
Biuro prasowe

Przez cały rok wiele kobiet dąży do wymarzonego wakacyjnego ciała, tak zwanego „bikini body”, które dumnie będzie prezentować na plaży. Niestety nie każdej się to udaje z różnych przyczyn. Porównywanie się do innych kobiet i ciągłe wytykanie swoich kompleksów, może drastycznie obniżyć pewność siebie i zmniejszyć radość z lata. Jak temu zaradzić? Na to pytanie odpowiedź przedstawia Ewa Grzegorczuk, trener mentalny i ekspert branży beauty.

Szczególnie w lato wiele kobiet ma problem z akceptacją własnego wyglądu. Z uwagi na upały zakładamy lżejsze ubrania, odkrywające więcej ciała. Na plaży jesteśmy ubrane w kostiumy kąpielowe. Makijaż nie wygląda tak dobrze ze względu zna wysokie temperatury i wilgoć. Włosy puszą się i kręcą nawet po zastosowaniu najlepszych kosmetyków. W takiej sytuacji pewność siebie wielu kobiet spada. Wynika to z utożsamiania własnej wartości poprzez wygląd. Jest to bardzo krzywdzące podejście do siebie oraz do innych. Czemu kształt nosa lub rozmiar spodni miałby określać czyjąś osobowość? Niestety przez wpajany kanon piękna, wyidealizowane profile w mediach społecznościowych ciężko jest oddzielić wygląd zewnętrzny od poczucia własnej wartości, a aparycja czasem staje się jedynym czynnikiem wpływającym na samoocenę. Jest to szkodliwe nastawienie, ponieważ rażąco umniejsza osobowości i inteligencji człowieka.

W jaki sposób to zmienić? Zastosuj 5 porad Ewy Grzegorczuk.

Nie przejmuj się innymi

Rozwijając swoją pewność siebie musisz zacząć myśleć o sobie, o swoim własnym ja. Nie przejmuj się tym, co mogą powiedzieć i pomyśleć o Tobie inni. Mogę Cię zapewnić, że to, co uważasz za swój kompleks i przeszkodę nie do przeskoczenia, dla drugiej osoby nie ma często znaczenia. Zburz swój mur, który postawiłaś w swojej głowie i skup się na sobie. Na tym, w jaki sposób Ty chcesz siebie reprezentować i pokazywać. Wtedy właśnie tak będą Cię postrzegali i odbierali inni ludzie.

Zweryfikuj swoje myślenie

Walka z kompleksami jest bardzo ciężkim i trudnym procesem. Podczas jego trwania weryfikuj swoje myślenie. Ilekroć Twój wygląd zacznie brać górę nad twoją pewnością siebie - zatrzymaj się, weź głęboki oddech i zadaj sobie pytanie: co mnie definiuje? Czy wygląd to moja jedyna wartość? Nie pozwól na to, aby Twoje kompleksy zabrały Ci piękne letnie chwile.

Skup się na swoim rozwoju

Skoncentruj własną pewność siebie na tym, kim jesteś i niech to Ciebie definiuje. Skupiając się na rozwoju, poszerzasz swoją wiedzę oraz umiejętności. Stajesz się lepszym, bardziej świadomym człowiekiem. Każdy indywidualnie rozumie samorozwój. Dla jednych będzie to przeczytanie wartościowej książki, pójście na szkolenie, a dla innych rozpoczęcie praktykowania nowej dyscypliny sportowej lub posłuchanie podcastu. Każda forma jest dobra. Ważne jest znalezienie własnej drogi rozwoju, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Otaczaj się inspirującymi treściami

Znajdź treści, które będą zgodne z twoimi wartościami i założoną przez siebie drogą. Dostarczaj sobie codziennie inspiracji, które rozwijają, motywują i wzmacniają. Przestań obserwować na Instagramie wyidealizowane influencerki. Skup swoją uwagę na inspirujących profilach, które promują takie wartości jak np. Body Positiv. Pomoże Ci to utrwalać się w swoich wartościach.

Zasięgnij porady specjalisty

Jeżeli masz problem z samodzielną zmianą myślenia, warto zgłosić się do specjalisty np. trenera mentalnego, który Ci pomoże uporać się z frustrującymi myślami. Specjalista ma odpowiednie kompetencje i wie jak Ci pomóc. Może okazać się, że Twój problem jest bardziej złożony, dlatego wizyta u Trenera będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że wybierając się do takiego specjalisty, nie ma się czego wstydzić. Każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi stara się uporać na swój sposób. To, że potrzebujesz do tego pomocy drugiej osoby, nie świadczy o Tobie źle.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.