Komunikaty PR

JAK WALCZYĆ Z EFEKTAMI STARZENIA SIĘ DŁONI?

2020-03-25  |  12:25
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania jpg ( 0.49 MB )

Powiedzenie „pokaż mi swoje dłonie, a powiem Ci kim jesteś” nie wzięło się znikąd. Dłonie mówią o nas więcej niż mogłoby się wydawać – często mogą zdradzić, jaką pracę wykonujemy na co dzień oraz ile mamy lat. To właśnie na dłoniach najczęściej widać pierwsze objawy starzenia, a my – kobiety – dbamy o skórę na twarzy i szyi, a bardzo często zapominamy właśnie o dłoniach…

Dłonie są narażone na częsty kontakt z wieloma czynnikami drażniącymi. Kurz, pył, zanieczyszczenia środowiska, a nawet dobór niewłaściwego mydła – chociaż mogłoby się wydawać, że to nieistotne szczegóły to mają one ogromne znaczenie!

Jak właściwie dbać o dłonie?

Po pierwsze – odpowiednia pielęgnacja. Krem do rąk powinien być naszym najlepszym przyjacielem – regularne nawilżanie pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w naskórku i pomoże w zachowaniu dobrej kondycji. Nawilżona skóra jest jędrna, promienna, ma ładny kolor. Warto poświęcić pielęgnacji kilkanaście minut dłużej – nałóżcie specjalną maskę lub bardzo grubą warstwę kremu i załóżcie specjalne rękawiczki. Od czasu do czasu, w razie potrzeby, możecie również wykonać delikatny peeling. W kwestii pielęgnacji warto również pamiętać o nakładaniu kremów z filtrem – dłonie są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych tak samo jak reszta ciała, a nawet bardziej!

Po drugie – odpowiednia ochrona. Na dłoniach nie znajdziemy zbyt wielu gruczołów łojowych, a to właśnie one dbają o odpowiednie nawilżenie i ochronę naskórka. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna i łatwo ją podrażnić. Rękawiczki przydadzą się nie tylko na mrozy – te gumowe powinnyśmy zakładać za każdym razem, gdy mamy kontakt z różnego rodzaju detergentami (w szczególności tymi do sprzątania).

Gdy dłonie wysyłają sygnał „SOS” postaw na zabiegi TOP of the TOP!

Czasami nawet pomimo odpowiedniej pielęgnacji i ochrony dłonie nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chciały. Jeżeli skóra potrzebuje dodatkowej dawki nawilżenia lub pojawiły się niepożądane oznaki starzenia – z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Oto kilka zabiegów, które doskonale sprawdzą się w kwestii regeneracji skóry dłoni:

  • Laser frakcyjny – Icon Max G

Mechanizm działania lasera Icon Max G opiera się na emisji wiązki światła pochłanianej przez hemoglobiny w krwi rozszerzonych naczyń krwionośnych lub pigment obecny w przebarwieniach. Energia świetlna zostaje zamieniona w tkankach na energię cieplną co powoduje obkurczenie rozszerzonych naczyń lub złuszczenie plam barwnikowych. Terapia skutecznie zregeneruje skórę dłoni, zlikwiduje widoczne na niej plamy i przebarwienia.

  • Laser DyeVL

DyeVL to skuteczna walka z przebarwieniami i powierzchownymi zmianami skóry takimi jak plamki oraz wszelkiego rodzaju zmiany naczyniowe. Urządzenie łączy działanie lasera, światła i ultradźwięków. Łagodzi także objawy fotostarzenia się skóry, przywraca jędrność i likwiduje widoczne przebarwienia.

  • ClearLift

Laserowy zabieg ClearLift jest polecany w przypadku skóry dłoni wymagającej dogłębnej regeneracji, ujędrnienia i natychmiastowego odmłodzenia. Wyjątkową cechą zabiegu jest frakcyjna technika działania, która nie powoduje ablacji skóry. Dzięki zastosowaniu tej technologii, możliwa staje się likwidacja zmarszczek, czy odnowa zmęczonej skóry, a także odbudowa włókien kolagenowych. Po zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

  • Radiesse

Radiesse to zabieg, za pomocą którego można skutecznie i na długo usunąć zmarszczki, wypełnić zapadnięcia, bruzdy i nierówności skóry. Jego specjalnie skonstruowany skład (preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia) pozwala na natychmiastowe wyrównanie struktury skóry, a także na utrzymanie tych efektów przez długi czas. Zabieg Radiesse to skuteczny sposób redukcji zmarszczek i utraty jędrności skóry.

  • Crystalys

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia służący do poprawy objętości skóry. Jego działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu nie tylko wypełnia i wygładza on zmarszczki, ale też wspomaga biorewitalizację skóry, co daje długotrwały i naturalny efekt. Ten widoczny jest od razu – obszary są wypełnione i podniesione.

  • Komórki macierzyste CGF

Zabieg terapii komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF znajduje zastosowanie w profilaktyce przeciwstarzeniowej – jest polecany jako doskonała rewitalizacja skóry twarzy, szyi, rąk oraz dekoltu. Dzięki zabiegowi komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF, skóra staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność. To wszystko za sprawą tego, że zabieg zmusza ją do samoregeneracji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe

Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Robotyka i SI

Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci​ poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.