Komunikaty PR

Jak zadbać o włosy wiosną? Trycholog podpowiada

2023-04-27  |  12:38
Biuro prasowe

Sezon wiosenny to czas, w którym nasze włosy i skóra głowy wymagają szczególnej uwagi oraz dodatkowej ochrony i odżywienia. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które mogą przyczynić się do poprawy ich kondycji oraz wyglądu. Trycholog podpowiada, co należy zrobić, aby zadbać o włosy w tym okresie.

Wiosną, szczególnie w czasie przesilenia, może wystąpić wzmożone wypadanie włosów. Wraz z wydłużającymi się dniami i zwiększoną ilością światła słonecznego, organizm produkuje więcej melatoniny, która wpływa na procesy metaboliczne i regulację cyklu ich wzrostu. Kolejnym wyzwaniem są zniszczenia, powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych. - W trakcie zimy, włosy są bardziej podatne na puszenie się oraz elektryzowanie, co jest spowodowane częstym pocieraniem ich o kołnierz kurtki, ciągłym noszeniem czapki czy wkładaniem ubrań przez głowę. Ponadto, są one narażone na dużą wilgotność, mróz, wiatr oraz skoki temperatur. Włosom nie sprzyja suche powietrze podczas sezonu grzewczego ani niska temperatura na zewnątrz. Te wszystkie czynniki wpływają na to, że włosy stają się słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego wiosną niezbędna jest ich ochrona i prawidłowa pielęgnacja, a także wspomaganie swojego organizmu od wewnątrz - tłumaczy Ewelina Wysoczańska, trycholog i założycielka marki kosmetyków trychologicznych Bionigree.

W jaki sposób to zrobić? Oto 5 wskazówek, które pomogą skutecznie zadbać o włosy w sezonie wiosennym:

⦁ Ochrona przed słońcem: wiosną zwiększa się nasilenie promieniowania słonecznego, które powoduje wysuszenie włosów i łuszczenie się skóry głowy. Z tego powodu warto używać produktów z filtrem UV lub nosić nakrycie głowy, jak kapelusz lub chustka, aby je ochronić.

⦁ Zdrowa dieta: zbilansowana dieta jest kluczowa dla uzyskania zdrowych i pięknych włosów. W związku z tym należy wprowadzić do niej produkty, bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, żelazo, cynk, witaminy A, C i E oraz kwasy tłuszczowe omega-3. 

⦁ Regularne mycie: włosy zaleca się myć regularnie i tylko wtedy, kiedy tego potrzebują. Najlepiej robić to co 2-3 dni, stosując delikatny szampon. Zbyt częste mycie może osłabiać naturalną barierę ochronną skóry głowy.

⦁ Unikanie nadmiernego stosowania narzędzi do stylizacji: korzystanie z prostownicy, lokówki czy suszarki, może osłabić strukturę włosa, dlatego należy starać się ograniczać stosowanie takich urządzeń do minimum. W przypadku konieczności ich użycia, warto zaopatrzyć się w preparaty termoochronne.

⦁ Nawilżanie i wzmacnianie włosów: po okresie zimowym włosy potrzebują silnej regeneracji i nawilżenia. W tej sytuacji należy postawić na oleje, maski, odżywki czy serum nawilżające. Warto wybierać produkty, które są odpowiednie dla danego typu włosów. 

- Istotne jest również stosowanie preparatów, mających za zadanie stymulowanie ich wzrostu. W związku z tym należy postawić na produkt, bogaty w składniki naturalne o działaniu nawilżającym i odżywczym, takie jak m.in. roślinne, aktywne komórki macierzyste ze szwajcarskich jabłoni, które zwiększają witalność mieszków włosowych. Można je znaleźć w emulsji stymulującej skórę głowy Bionigree - tłumaczy Ewelina Wysoczańska. Dodaje, preparat zawiera również kofeinę i nikotynian metylu, które poprawiają mikrokrążenie skóry głowy oraz wzmacniają efekt działania produktu.

Warto mieć na uwadze, że proces dbania o włosy wymaga systematyczności i regularności. W przypadku nasilającego się wypadania lub innych problemów z włosami, warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem, który pomoże dobrać odpowiednie preparaty i zaproponuje skuteczne metody pielęgnacji. Zadbane włosy nie tylko prezentują się pięknie, ale również są zdrowsze i mniej podatne na uszkodzenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu Biuro prasowe
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją
Uroda Maść Rokitnikowa
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć