Komunikaty PR

Jak zadbać o włosy wiosną? Trycholog podpowiada

2023-04-27  |  12:38
Biuro prasowe

Sezon wiosenny to czas, w którym nasze włosy i skóra głowy wymagają szczególnej uwagi oraz dodatkowej ochrony i odżywienia. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które mogą przyczynić się do poprawy ich kondycji oraz wyglądu. Trycholog podpowiada, co należy zrobić, aby zadbać o włosy w tym okresie.

Wiosną, szczególnie w czasie przesilenia, może wystąpić wzmożone wypadanie włosów. Wraz z wydłużającymi się dniami i zwiększoną ilością światła słonecznego, organizm produkuje więcej melatoniny, która wpływa na procesy metaboliczne i regulację cyklu ich wzrostu. Kolejnym wyzwaniem są zniszczenia, powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych. - W trakcie zimy, włosy są bardziej podatne na puszenie się oraz elektryzowanie, co jest spowodowane częstym pocieraniem ich o kołnierz kurtki, ciągłym noszeniem czapki czy wkładaniem ubrań przez głowę. Ponadto, są one narażone na dużą wilgotność, mróz, wiatr oraz skoki temperatur. Włosom nie sprzyja suche powietrze podczas sezonu grzewczego ani niska temperatura na zewnątrz. Te wszystkie czynniki wpływają na to, że włosy stają się słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego wiosną niezbędna jest ich ochrona i prawidłowa pielęgnacja, a także wspomaganie swojego organizmu od wewnątrz - tłumaczy Ewelina Wysoczańska, trycholog i założycielka marki kosmetyków trychologicznych Bionigree.

W jaki sposób to zrobić? Oto 5 wskazówek, które pomogą skutecznie zadbać o włosy w sezonie wiosennym:

⦁ Ochrona przed słońcem: wiosną zwiększa się nasilenie promieniowania słonecznego, które powoduje wysuszenie włosów i łuszczenie się skóry głowy. Z tego powodu warto używać produktów z filtrem UV lub nosić nakrycie głowy, jak kapelusz lub chustka, aby je ochronić.

⦁ Zdrowa dieta: zbilansowana dieta jest kluczowa dla uzyskania zdrowych i pięknych włosów. W związku z tym należy wprowadzić do niej produkty, bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, żelazo, cynk, witaminy A, C i E oraz kwasy tłuszczowe omega-3. 

⦁ Regularne mycie: włosy zaleca się myć regularnie i tylko wtedy, kiedy tego potrzebują. Najlepiej robić to co 2-3 dni, stosując delikatny szampon. Zbyt częste mycie może osłabiać naturalną barierę ochronną skóry głowy.

⦁ Unikanie nadmiernego stosowania narzędzi do stylizacji: korzystanie z prostownicy, lokówki czy suszarki, może osłabić strukturę włosa, dlatego należy starać się ograniczać stosowanie takich urządzeń do minimum. W przypadku konieczności ich użycia, warto zaopatrzyć się w preparaty termoochronne.

⦁ Nawilżanie i wzmacnianie włosów: po okresie zimowym włosy potrzebują silnej regeneracji i nawilżenia. W tej sytuacji należy postawić na oleje, maski, odżywki czy serum nawilżające. Warto wybierać produkty, które są odpowiednie dla danego typu włosów. 

- Istotne jest również stosowanie preparatów, mających za zadanie stymulowanie ich wzrostu. W związku z tym należy postawić na produkt, bogaty w składniki naturalne o działaniu nawilżającym i odżywczym, takie jak m.in. roślinne, aktywne komórki macierzyste ze szwajcarskich jabłoni, które zwiększają witalność mieszków włosowych. Można je znaleźć w emulsji stymulującej skórę głowy Bionigree - tłumaczy Ewelina Wysoczańska. Dodaje, preparat zawiera również kofeinę i nikotynian metylu, które poprawiają mikrokrążenie skóry głowy oraz wzmacniają efekt działania produktu.

Warto mieć na uwadze, że proces dbania o włosy wymaga systematyczności i regularności. W przypadku nasilającego się wypadania lub innych problemów z włosami, warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem, który pomoże dobrać odpowiednie preparaty i zaproponuje skuteczne metody pielęgnacji. Zadbane włosy nie tylko prezentują się pięknie, ale również są zdrowsze i mniej podatne na uszkodzenia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.