Komunikaty PR

JESIEŃ TO MOMENT NA POZBYCIE SIĘ PRZEBARWIEŃ i ODNOWĘ SKÓRY Z LASEREM LAVIEEN!

2020-10-09  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Bonarek
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
paulina.bonarek|com-and-media.pl| |paulina.bonarek|com-and-media.pl
+48 539 622 032
www.com-and-media.pl
Do pobrania png ( 1.47 MB )

Często są niechcianą pamiątką z wakacji, mogą pojawiać się na skutek działania hormonów lub mieć podłoże genetyczne. Przebarwienia, bo to o nich właśnie mowa, często bywają przyczyną kompleksów. Zupełnie niepotrzebnie, bo dzięki innowacyjnym zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej można się ich pozbyć. O tym, czym dokładnie są oraz jak i kiedy skutecznie z nimi walczyć opowiada lek. Anna Ryczek z IP CLINIQ Instytut Piękna.

Przebarwienia to nic innego, jak nadmierne miejscowe nagromadzenie się melaniny (barwnika skóry). Ich powstawanie związane jest z nieprawidłowym działaniem melanocytów. Przebarwienia najczęściej pojawiają się w miejscach eksponowanych na promieniowanie ultrafioletowe m.in. na twarzy, dekolcie, ramionach, rękach. Wiele jest czynników mogących wpływać na powstawanie przebarwień (ostudy), jednak u kobiet kluczową rolę odgrywają zaburzenia hormonalne (kobiety w ciąży są bardziej narażone na ich występowanie, podobnie jak kobiety stosujące antykoncepcję), przyjmowanie niektórych leków np. przeciwbólowych, a nawet substancje fotouczulające występujące m.in. w kosmetykach i perfumach. Ważnym czynnikiem sprzyjającym powstaniu przebarwień jest ekspozycja na promienie słoneczne.

Czy przebarwienia są groźne?

– Przebarwienia najczęściej są problemem estetycznym, zazwyczaj nie są niebezpieczne dla zdrowia, jednak należy zróżnicować z jakim typem przebarwień mamy do czynienia i czy na ich powstanie miały wpływ choroby towarzyszące u pacjenta dlatego warto skonsultować je z lekarzem – wyjaśnia lek. Anna Ryczek z IP CLINIQ Instytut Piękna.

Czy musimy pogodzić się z przebarwieniami?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że nie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się przebarwień, najczęściej zalecana jest terapia laserowa. Do tego celu idealnie sprawdza się laser tulowy Lavieen. – Lavieen to jedyny na świecie innowacyjny laser tulowy ze skanerem frakcyjnym umożliwiający wykonywanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów z zachowaniem minimalnego okresu rekonwalescencji w szerokiej grupie wskazań. Urządzenie jest niezwykle wszechstronne, umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym – tłumaczy lek.  Anna Ryczek. Subablacyjny tryb Lavieen jest optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów.

W jaki sposób laser usuwa przebarwienia?

Melanocyty, czyli komórki produkujące melaninę, zlokalizowane są w podstawnej warstwie naskórka. To właśnie one odpowiadają za powstawanie nieestetycznych przebarwień. Wiązka lasera przenika do skóry wykorzystując tryb pracy frakcyjnej, co powoduje powstawanie dużej liczby mikrokanalików. Rogowa warstwa naskórka ulega niewielkiemu uszkodzeniu, ponieważ energia jest koncentrowana na poziomie podstawnej warstwy naskórka. W warstwie rogowej naskórka powstają niewielkie strupki, a z czasem, po ich odpadnięciu, następuje redukcja zmian pigmentacyjnych z jednoczesnym efektem napięcia skóry. – Jak już zostało wspomniane – okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, Pacjenci niemalże od razu mogą wrócić do swoich codziennych aktywności. Co ciekawe – zabiegi z wykorzystaniem lasera tulowego Lavieen można wykonywać przez cały rok, ale wiadomo, że największym zainteresowaniem cieszą się w okresie jesienno-zimowym – dodaje lek. Anna Ryczek.

Moc kryształu z Północy, czyli dlaczego Lavieen jest tak wyjątkowy

Innowacja lasera tulowego polega m.in. na długości fali – 1927nm. Nie bez znaczenia jest również źródło lasera – tul, który jest najrzadszym lantanowcem występującym na Ziemi. Tul, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, jest używany jako źródło promieniowania nie tylko w laserach, ale również w przenośnych aparatach Roentgena. Laser tulowy znalazł również inne szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i dermatologii. Doskonale sprawdza się w zabiegach redukcji zmarszczek, odmładzania, remodelowania skóry, leczenia blizn różnego pochodzenia, rozstępów oraz w celu stymulacji wzrostu włosów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.