Jesienne inspiracje w pielęgnacji ciała
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Jakie określić idealne domowe, jesienne SPA? To pielęgnacja, która świetnie nawilża i regeneruje, a jednocześnie relaksuje pięknym zapachem. Kosmetolodzy dodają jeszcze: idealne SPA inspirowane jest naturą. Perfekcyjna jesienna, domowa pielęgnacja czerpie to, co najlepsze z polskiego sadu i ogrodu. Eksperci podpowiadają: warto postawić na jabłko i różę.
Kosmetolodzy wskazują, że wczesną jesienią nasza skóra szczególnie potrzebuje nawilżenia i bardzo skutecznej regeneracji. Po letnich kąpielach słonecznych może być przesuszona, mało elastyczna, a nawet mieć skłonność do podrażnień. Kluczem do przywrócenia jej idealnej kondycji i olśniewającego wyglądu jest kwadrans w domowym SPA dla skóry – a zatem m.in.: codzienna aplikacja bogatego masła do ciała. Eksperci podpowiadają: zainspiruj się tradycją prosto z babcinego sadu lub ogrodu. Hasła jesieni to róża i jabłko.
R jak róża… R jak regeneracja
Róża to królowa kwiatów i bogini polskich ogrodów. Dostojna, piękna, o łagodnym, ale wyraźnym zapachu. Czy wiesz, że olejek z dzikiej róży zawiera cenną prowitaminę A, która działa przeciwstarzeniowo oraz witaminę C, która stymuluje produkcję kolagenu? Dla skóry – to samo dobro. Nie bez przyczyny tradycyjne przepisy na maski i kremy naszych babć często zawierały naturalny olejek różany! Kosmetolodzy podpowiadają, że warto zainspirować się tymi bogactwami natury w domowym SPA. Wskazują także, że olejek różany doskonale komponuje się z innymi, cennymi naturalnymi składnikami. – Idealnym rozwiązaniem dla nawilżenia i regeneracji skóry jest kompozycja masła Shea, niacynamidu i oleju z dzikiej róży. Takie połączenie świetnie sprawdza się w okresie, kiedy nasza skóra potrzebuje regeneracji, nawilżenia i naturalnej, ale bardzo skutecznej odbudowy, czyli właśnie jesienią. To zestawienie komponentów znajdziemy w Maśle do ciała Na górze róże Sielanka – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – To bardzo ważne, by niezależnie od pory roku utrzymywać dobre nawyki pielęgnacyjne i nie tracić pożytecznej rutyny. Warto do codziennej pielęgnacji wybrać produkty, które regenerują, wygładzają skórę i maksymalnie skutecznie dostarczają jej substancji odżywczych – dodaje.
Słowo-klucz: nawilżenie
Jeśli mowa o jesiennym nawilżeniu… nie można pominąć rodzimego, bogatego w przeciwutleniacze (flawonoidy i witamina C) jabłka, które sprzyja zachowaniu cennej wody w komórkach i efektywnie regeneruje. A jeśli do codziennego rytuału wybierzemy zielone jabłuszko – bonusem dla skutecznej pielęgnacji będzie sesja pięknych wspomnień z dzieciństwa. Czy można wyobrazić sobie zapach, który szybciej wywołuje szeroki uśmiech na twarzy? Dokładnie! Kosmetolodzy wskazują na zalety jabłka w kosmetyce oraz fakt, że ekstrakty z tego pysznego owocu świetnie komponują się z olejami naturalnymi – takimi jak np. olej ryżowy i migdałowy.
– Połączenie ekstraktów jabłkowych z olejami migdałowym i ryżowym to strzał w dziesiątkę w jesiennej pielęgnacji. Ten pierwszy odżywia, wygładza i działa przeciwstarzeniowo, a drugi z kolei – wspomaga odbudowę naskórka, co po letnich, słonecznych szaleństwach jest kluczowe – mówi Agnieszka Kowalska.
Relaks z babcinego ogrodu
Jesień przywodzi na myśl zachwycające, ciepłe barwy liści, kasztany i szum drzew w ogrodzie… relaks. Jak włączyć ten czas wyciszenia do świata beauty? To proste! Eksperci podpowiadają, że zaledwie 15 minut w domowym SPA może czynić cuda. Kluczem do efektywnego, jesiennego relaksu – dla ciała i dla ducha, są zapachy natury – w tym aromat jabłka i róży.
Masło do ciała Sielanka
Na górze róże
Multiwitaminowe masło do ciała o przyjemnej konsystencji i zmysłowym zapachu. Bogata formuła zawiera masło shea i niacynamid odpowiedzialne za odbudowę i ochronę warstwy hydro- lipidową naskórka. Łagodzą podrażnienia i chronią przed przesuszeniem skóry. Dodatkowo olej z dzikiej róży zawiera duże ilości prowitaminy A, która działa przeciwstarzeniowo oraz witaminę C stymulującą produkcję kolagenu. Masło idealnie zregeneruje, wygładzi skórę i dostarczy składników odżywczych.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
Masło do ciała Sielanka
Zielone jabłuszko
Masło opracowane specjalnie dla skóry suchej i mało elastycznej. Formuła bogata w ekstrakt z jabłka otula skórę i zabezpiecza przed utratą wody. Dodatkowo olej ze słodkich migdałów odżywia, wygładza i działa przeciwstarzeniowo. Zawarty olej ryżowy wspomaga odbudowę naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Regularne stosowanie sprawia, że skóra staje się miękka i gładka.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.