Jesienne SPA w domowym zaciszu

Martyna Dziopak
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl
Coraz dłuższe wieczory to idealny czas na wpisanie w swój kalendarz cotygodniowego, domowego SPA. Relaksująca kąpiel, przyjemny peeling i nawilżenie ciała zapewnią nie tylko odprężenie, ale także piękną skórę i lepsze samopoczucie. Podpowiadamy, jakie zabiegi warto wykonać w domowym zaciszu oraz jakie są najnowsze trendy w jesiennej pielęgnacji ciała.
Systematyczność to klucz do celu w wielu aspektach, w pielęgnacji również. Wprowadzając na stałe cotygodniowe rytuały pielęgnacyjne, już po miesiącu zobaczysz efekty, dzięki którym Twoja skóra stanie się bardziej sprężysta i promienna. Zaplanuj sobie jeden wieczór w tygodniu, podczas którego zadbasz kompleksowo o swoje ciało.
Trendy w pielęgnacji na jesień 2020
Ostatnim trendem jest wprowadzanie sezonowej pielęgnacji, na wzór sezonowości diety. Latem, gdy wilgotność powietrza jest większa, nasza skóra potrzebuje lżejszych kosmetyków. Jesienią warto postawić na „cięższą” i bardziej odżywczą pielęgnację, która zabezpieczy skórę przed negatywnym wpływem suchego powietrza.
Bardzo słuszna jest też moda na kosmetyki naturalne, która trwa już od kilku sezonów i pozostanie z nami zdecydowanie na dłużej. – Stosowanie produktów roślinnych w pielęgnacji ciała to powrót do korzeni. Tak robiły nasze babcie – doskonale znały właściwości ziół i produktów spożywczych, które wykorzystywały jako kosmetyki. Dziś mamy o wiele łatwiej. Naturalne preparaty możemy zrobić same w domu, ale mamy też do wyboru wiele marek, w tym polskich, oferujących wysokiej jakości naturalne kosmetyki odżywcze – mówi Małgorzata Krzemińska z Kontigo, Kierownik ds. Rozwoju Marki Biolove.
Wybierając zatem kosmetyki, pamiętaj, aby miały one przede wszystkim dobry skład. Warto skorzystać z produktów bazujących na roślinach. Nie tylko doskonale odżywiają skórę, ale też fantastycznie pachną, dlatego powinny być one podstawą Twojego domowego, jesiennego SPA. Nie zapomnij o świecach i ulubionej muzyce. Do dzieła!
Otwieramy pory
Zaczynamy od kąpieli lub prysznica, w zależności od tego, czy masz wannę czy brodzik. W obu przypadkach stawiamy na ciepłą kąpiel w wodzie o temp. ok 35-37 stopni Celsjusza, aby otworzyć pory i przygotować skórę do kolejnych etapów rytuału pielęgnacyjnego. – Do wanny z wodą możesz dodatkowo dorzucić puder lub specjalne kule do kąpieli, np. Biolove. Nie tylko obłędnie pachną, ale też zmiękczają i nawilżają skórę. W połączeniu z ciepłą wodą zapewnią błogie odprężenie – zapewnia Małgorzata Krzemińska.
Oczyszczamy
Po mniej więcej 10 min. relaksacji, gdy pory się już otworzyły, a Ty odprężyłaś, czas przystąpić do konkretów. Kolejnym krokiem jest złuszczenie martwego naskórka. Ten zabieg najlepiej przeprowadzić używając peelingu enzymatycznego lub specjalnej rękawicy, którą kupisz w dobrym sklepie kosmetycznym. – Choć złuszczanie martwego naskórka nie brzmi relaksująco, to nic innego jak masaż. Jeśli używasz rękawicy, nałóż uprzednio na skórę olejek do masażu lub żel pod prysznic o właściwościach nawilżających, aby nie podrażniać skóry, a jedynie ją złuszczyć. Zarówno w przypadku peelingu, jak i rękawicy zacznij masaż od stóp, przechodząc w górę okrężnymi ruchami. Dłuższą chwilę poświęć na masaż ud i pośladków, czyli partii, na których zwykle pojawia się cellulit – doradza Małgorzata Krzemińska.
Po takim masażu skóra będzie odrobinę zarumieniona, ale od razu poczujesz, że jest gładsza i bardziej sprężysta. Tak dogłębnie oczyszczona jest gotowa na kolejny etap, czyli balsamowanie.
Nawilżamy i regenerujemy
Po ciepłej kąpieli i wykonaniu peelingu, skóra jest idealnie przygotowana do nawilżania i regeneracji. W zależności od indywidualnych potrzeb dobierz odpowiedni kosmetyk. – Jeśli Twoja skóra jest raczej normalna, wybierz balsam, masło lub mus nawilżający. W przypadku, gdy masz przesuszoną skórę, potrzebujesz mocno skoncentrowanego kosmetyku o silnym działaniu naprawczym, takim jak np. pomada Hagi z olejem rokitnikowym lub skoncentrowany roślinny olejek pielęgnacyjny. Należy zwrócić uwagę, aby w swoim składzie nie zawierał olejów mineralnych, które jedynie pozornie odżywiają skórę – radzi Małgorzata Krzemińska z Kontigo.
Balsamowanie ciała to zwieńczenie całego rytuału SPA. Delikatnie wmasowuj i wklepuj kosmetyk w oczyszczoną skórę, dzięki czemu łatwiej przyswoi zawarte w nim składniki odżywcze. Unikaj natomiast mocnego wcierania, które niepotrzebnie rozciąga skórę.
Ciepła kąpiel i dokładny peeling wystarczą raz w tygodniu, natomiast balsamu do ciała warto używać po każdym umyciu. Dzięki temu na stałe zyskamy efekt jedwabiście gładkiej i sprężystej skóry.
Kontigo to sieć sklepów kosmetycznych należących do grupy Eurocash. Koncept powstał z myślą o współczesnej kobiecie, której zapewnia wyjątkową obsługę oraz unikatowy asortyment, by mogła poczuć się zadbana. W ofercie Kontigo znajdują się produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, kosmetyki do makijażu oraz zapachy i akcesoria. Większość marek dostępna jest na wyłączność. Kontigo to sklepy kosmetyczne, w których dostępny jest najszerszy wachlarz kosmetyków naturalnych na polskim rynku. Marka prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepu online, a także w ponad 30 sklepach stacjonarnych w całej Polsce.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.