Komunikaty PR

Kierunek Natura

2022-04-30  |  16:30
Biuro prasowe

Czyste aktywne składniki wyłącznie naturalnego pochodzenia. Formuły zawierające jedynie to, co naprawdę potrzebne skórze i włosom. Skuteczne i ekologiczne. Takich kosmetyków poszukujemy na wiosnę 2022. I czasem wcale nie musimy szukać ich daleko.

Dlaczego warto pielęgnować się naturalnie?

Ekologiczne, roślinne składniki kosmetyków mogą produkować nawet o 50% więcej przeciwutleniaczy niż te pochodzące z upraw stosujących pestycydy czy inne toksyczne substancje. Są więc nie tylko zdrowsze dla nas i środowiska, ale też bardziej skuteczne. Marki produkujące naturalne, czyste kosmetyki starają się też dążyć do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, mierząc i kompensując corocznie swój ślad węglowy i nieustannie pracując nad zmniejszeniem przyszłych emisji. Ważne jest dla nich wszystko: począwszy od składników, poprzez zakłady produkcyjne, a skończywszy na opakowaniach. Firmy certyfikowane muszą przestrzegać też wyśrubowanych standardów ekologicznych – każdy składnik musi być pozyskiwany w sposób etyczny i zrównoważony oraz pochodzić ze źródeł naturalnych lub organicznych. Techniki rolnictwa ekologicznego stosowane do zbioru takich składników zapewniają również bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone środowisko dla wszystkich. Rolnictwo ekologiczne eliminuje stosowanie syntetycznej chemii, co jest korzystne dla wody, przyrody i ludzi. Wszystkie te zrównoważone praktyki wiążą się z mniejszym zanieczyszczeniem, mniejszą erozją gleby i zużywają mniej energii.

„W kosmetykach naturalnych również tłuszcze i woda, czyli składniki, których procentowo jest najwięcej w każdym preparacie, nie są substancjami obojętnymi, ale dobroczynnymi dla skóry. Tłuszcze to masła roślinne lub oleje przetworzone w minimalnym stopniu, które nie tylko zapewniają najefektywniejsze wnikanie substancji aktywnych w skórę, ale też ją odżywiają i pielęgnują. Woda to często wody roślinne, które mają właściwości łagodzące i tonizujące”– tłumaczy Kinga Rusin, założycielka polskiej, naturalnej marki Pat&Rub.

„Aby nie kupować naturalnych produktów w ciemno warto zawsze czytać listę INCI umieszczoną na opakowaniu. W składzie kosmetyku naturalnego w żadnym wypadku nie powinny się znaleźć substancje takie jak: silikony, PEGi, glikol propylenowy, karbomery, aromaty i barwniki syntetyczne, parabeny czy oleje mineralne oraz inne substancje ropopochodne, takie jak parafina i wazelina” – podpowiada Kinga Rusin.

Naturalna pielęgnacja ogromną wagę przywiązuje też do sezonowości. Na wiosnę marka Pat&Rub proponuje program bazujący na 4 krokach – Oczyszczanie – Łagodzenie – Nawilżanie – Ochrona.

Zestaw na wiosnę:

*Myjący Eko-Żel Do Twarzy z Face Line z nawilżającą betainą z buraka cukrowego i ochronnym wyciągiem z Aktinidii chińskiej

Cena: 60,00 zł

Pojemność: 180 ml

*Maska kojąco-łagodząca Calm & Relieve z białą glinką

Cena: 129,00 zł

Pojemność: 60 ml

*Krem na dzień DOUBLE SKIN & REVIVAL - produkt o działaniu rewitalizująco - zabezpieczającym wykorzystujący siłę KORNEOTERAPII. Zawarty w kremie naturalny Corneosticker DS tworzy tzw. molekularną “drugą skórę”.

Cena: 159,00 zł

Pojemność: 50 ml

*Krem  na noc OIL NOURISHMENT z olejami makadamia, awokado  i  jojoba.

Cena: 159,00 zł

Pojemność: 50 ml

Ciekawostka – Kryształy w kosmetykach

Jednym z nowszych trendów jest używanie energii kryształów do wzmacniania dobroczynnych mocy naturalnych kosmetyków. Formuły są tworzone na bazie wody z kryształami różowego kwarcu, ametystami czy kryształami górskimi. Uważa się, że wibracja tych kryształów niesie w sobie delikatną, kojącą energię, która korzystnie wpływa na skórę, a przy okazji pomaga w budowaniu i wzmacnianiu poczucia własnej wartości.

DOSTĘPNY NA STRONIE WWW.PATANDRUB.EU i SEPHORA.PL BĄDŹ STACJONARNIE W PERFUMERIACH SEPHORA

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.