Kilka chwil dla... stóp
Niestety, nawet dziś większość kobiet dba o swoje stopy tylko w sezonie letnim, by pięknie wyglądały w sandałkach. Na wiosnę zaczyna się panika po zimowym zaniedbaniu, zaś zimą - chowamy je do skarpet i o nich zapominamy. A przecież wystarczy tak niewiele, by były zadbane przez cały rok.
Najprostsze sposoby na gładkie stopy:
-
poranne i wieczorne smarowanie stóp kremem odpowiednio je nawilży
-
ścieranie pięt - rób to regularnie, ale nie częściej niż raz w tygodniu, aby nie nabawić się rogowacenia naskórka przez jego nadmierne pobudzenie
-
regularny pedicure - chociażby raz na kwartał sprawi, że nasze stopy nie tylko będą się pięknie prezentować, ale również nie będą boleć. Odciski, otarcia i haluksy to efekt za ciasnego lub za małego obuwia
Powszechnym problemem jest to, że kobiety wciąż wybierają modele butów ze słabej jakości materiałów, co gorsza niejednokrotnie źle dobrane pod względem rozmiaru. Dlatego tak ważne jest przypominanie Klientkom, że ważna jest nie tylko sama estetyka buta, ale również jego profilowanie i wykonanie. Każda kobieta ma inny kształt stopy, powinna więc wybrać odpowiedni dla siebie model - podkreśla Marcin Wójcik z firmy Bravomoda.
Na ratunek palcom…
Potocznie zwany koślawy paluch to głównie przypadłość kobiet, spowodowana uwarunkowaniem genetycznym lub złym doborem obuwia. Dlatego warto pamiętać o tym, aby możliwie jak najczęściej zmieniać modele i na przemian zakładać szpilki, adidasy, pantofle czy kozaki. Ta różnorodność pozwoli odpoczywać naszym stopom.
Natomiast przy odciskach pomoże nam specjalista. Nie dajmy nabierać się na żelowe wkładki, które przyniosą tylko chwilową ulgę, ani nie nakłuwajmy stóp nożyczkami czy igłą. W ten sposób tylko się zranimy, a problem się pogłębi. Lepiej wybrać się na wizytę do podologa, który doradzi i pomoże uporać się z odciskami.
Wystarczy niewiele, by nasze stopy wyglądały pięknie przez cały rok. Warto zatem od czasu do czasu rozpieszczać je masażami czy chociażby finezyjnym pedicurem. W końcu to stopy znoszą codziennie nie tylko najróżniejsze modele wybieranych przez nas butów, ale - jak twierdzą niektórzy - odbierają sygnały z całego naszego ciała.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.