Komunikaty PR

Kilka chwil dla... stóp

2020-12-18  |  14:00
Biuro prasowe

 

Niestety, nawet dziś większość kobiet dba o swoje stopy tylko w sezonie letnim, by pięknie wyglądały w sandałkach. Na wiosnę zaczyna się panika po zimowym zaniedbaniu, zaś zimą - chowamy je do skarpet i o nich zapominamy. A przecież wystarczy tak niewiele, by były zadbane przez cały rok.

 


Najprostsze sposoby na gładkie stopy:

  • poranne i wieczorne smarowanie stóp kremem odpowiednio je nawilży

  • ścieranie pięt - rób to regularnie, ale nie częściej niż raz w tygodniu, aby nie nabawić się rogowacenia naskórka przez jego nadmierne pobudzenie

  • regularny pedicure - chociażby raz na kwartał sprawi, że nasze stopy nie tylko będą się pięknie prezentować, ale również nie będą boleć. Odciski, otarcia i haluksy to efekt za ciasnego lub za małego obuwia

 

Powszechnym problemem jest to, że kobiety wciąż wybierają modele butów ze słabej jakości materiałów, co gorsza niejednokrotnie źle dobrane pod względem rozmiaru. Dlatego tak ważne jest przypominanie Klientkom, że ważna jest nie tylko sama estetyka buta, ale również jego profilowanie i wykonanie. Każda kobieta ma inny kształt stopy, powinna więc wybrać odpowiedni dla siebie model - podkreśla Marcin Wójcik z firmy Bravomoda.

 

Na ratunek palcom… 

Potocznie zwany koślawy paluch to głównie przypadłość kobiet, spowodowana uwarunkowaniem genetycznym lub złym doborem obuwia. Dlatego warto pamiętać o tym, aby możliwie jak najczęściej zmieniać modele i na przemian zakładać szpilki, adidasy, pantofle czy kozaki. Ta różnorodność pozwoli odpoczywać naszym stopom.

 

Natomiast przy odciskach pomoże nam specjalista. Nie dajmy nabierać się na żelowe wkładki, które przyniosą tylko chwilową ulgę, ani nie nakłuwajmy stóp nożyczkami czy igłą. W ten sposób tylko się zranimy, a problem się pogłębi. Lepiej wybrać się na wizytę do podologa, który doradzi i pomoże uporać się z odciskami.

 

Wystarczy niewiele, by nasze stopy wyglądały pięknie przez cały rok. Warto zatem od czasu do czasu rozpieszczać je masażami czy chociażby finezyjnym pedicurem. W końcu to stopy znoszą codziennie nie tylko najróżniejsze modele wybieranych przez nas butów, ale - jak twierdzą niektórzy - odbierają sygnały z całego naszego ciała.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.