Komunikaty PR

Klinika medycyny estetycznej w czasie pandemii – co się zmieniło przez ten rok?

2021-01-20  |  14:00
Biuro prasowe

Minął już prawie rok, odkąd musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Inaczej zachowujemy się na co dzień, w kontaktach z rodziną, w pracy oraz w sklepie, inaczej korzystamy z usług, które są dostępne na rynku. Jak sytuacja z pandemią wpłynęła na rynek medycyny estetycznej? Co się zmieniło przez ten czas w podejściu pacjentów do zabiegów? Na te pytania odpowiada dr Ewa Rybicka z warszawskiej kliniki Estetica Nova!

Czas dostosowywania się

Wszyscy pamiętamy, jak w marcu ubiegłego roku czas zatrzymał się w miejscu. Wiele z branż musiało czasowo wstrzymać swoje funkcjonowanie. Tak też było w przypadku branży beauty. Na szczęście po pewnym czasie sytuacja wróciła do normalności i pacjenci mogli wrócić do swoich klinik oraz korzystać z zabiegów, jednakże w większym niż dotychczas reżimie sanitarnym. – Zdecydowanie, po wielu miesiącach  życia w obostrzeniach związanych z pandemią chciałabym podziękować naszym pacjentom za to, że doceniają procedury bezpieczeństwa wprowadzone po lockdownie w maju, których skrupulatnie przestrzegamy. Doceniam to, że dbamy o siebie nawzajem, co pozwala nam kontynuować naszą misję zdrowego spojrzenia na piękno – mówi dr Ewa Rybicka.

Nadal chcemy dbać o swoje piękno!

Po początkowych obawach, związanych z funkcjonowaniem w pandemii, okazało się, że nadal chcemy dobrze wyglądać, a praca zdalna wielokrotnie umożliwia bardziej swobodne niż do tej pory korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej – nikt wszak nie zauważy ewentualnych siniaczków czy opuchlizny. Ale to nie wszystko! Są zabiegi, które pomimo pandemii cieszą się nadal wyjątkową popularnością. Jakie? – Co ciekawe, należą do nich zabiegi na ciało (także zimą). Szczerze mówiąc myślałam, że w związku z tym, iż praktycznie nie wyjeżdżamy do ciepłych destynacji, zabiegi modelujące sylwetkę będą nieco mniej oblegane. Ale tak nie jest. Niezwykłą popularnością cieszy się kriolipoliza Z lipo – świetny zabieg modelujący sylwetkę, który bardzo często łączymy z serią Icoone. Cieszy mnie bardzo, że pacjenci doceniają biodermogenezę, zabieg rehabilitujący skórę z rozstępami. Metodą tą osiągamy piękne efekty zabiegowe, zarówno w rozstępach świeżych (np. u młodych dziewcząt), jak i starych, powstałych kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat wcześniej – dodaje dr Ewa Rybicka. A co jest popularne teraz? Obecne, zimowe miesiące to czas, gdy oczywiście królują zabiegi laserowe. –  Niezależnie od epidemii problemy naczyniowe, takie jak rumień czy teleangiektazje nie powinny czekać. Zamykamy zatem naczynia i rumień, polecamy tutaj wspaniale sprawdzającą się technologię ALT. Urządzenie  Leonardo jest z nami już drugi sezon, doceniane przez naszych pacjentów za piękne efekty oraz bezbolesne zabiegi. Dla nas poza tymi zaletami, ważne jest bezpieczeństwo, jakiego jest gwarancją przy zabiegach naczyniowych – dodaje.

Nie rezygnujemy z nowości!

Konieczność funkcjonowania w pandemii nie spowodowała jednak, że rynek zamknął się na nowości – wprost przeciwnie. Aby poszerzyć ofertę zabiegów dostępnych dla pacjentów w klinice Estetica Nova wprowadzono nowe terapie. – W okresie pandemii wzbogaciłam nasze portfolio zabiegowe o dwa świetne zabiegi. Pierwszy Endolift, to technologia laserowa, światłowodowa. Wprowadziłam ją, aby poprawić skuteczność w sytuacjach, które wymagają likwidacji podwójnego podbródka czy tzw. chomiczków, zarówno tłuszczowych, jak i spowodowanymi wiotkością skóry. Po kilku miesiącach pracy  mogę śmiało powiedzieć, że jest to zabieg do zadań specjalnych. Drugi – laser tulowy Lavieen, zdobył moje serce ze względu na unikalną możliwość pracy subablacyjnej, co pozwala przy minimalnym czasie rekonwalescencji uzyskać efekt napiętej, jasnej skóry. Lavieen skradł także serce moich pacjentów ze względu na efekt baby face, osiągany już po pierwszym zabiegu – wyjaśnia ekspert.

Pielęgnacja w domu i w gabinecie

Wszyscy z nadzieją patrzymy w przyszłość, czekając na powrót do normalności. I pomimo tego, że był to trudny rok, to sprawił, że inaczej spojrzeliśmy na rzeczywistość i nauczyliśmy się funkcjonować w innych warunkach. A jakie trendy przewidujemy na nadchodzące miesiące? – I teraz, i w przyszłości należy szczególnie dbać o skórę, która jest drażniona maskami. W zależności od typu skóry, rożnie się to objawia. Na szczęście dysponujemy w klinice szeroką gamą zabiegówdobieramy zarówno te wykonywane w gabinecie, jak i pielęgnację domową w zależności od zaburzeń w pracy skóry, które obserwujemy – tłumaczy dr Ewa Rybicka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.