Klucz do dobrej kondycji skóry wrażliwej.
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Skóra wrażliwa to ta o szczególnych potrzebach – bardzo sucha, atopowa, naczynkowa lub trądzikowa. „Wrażliwcy” wiedzą, że zapewnienie takiej cerze optymalnych warunków wymaga zdecydowanego, ale bardzo delikatnego działania. Eksperci podkreślają, że kluczem do sukcesu jest zastosowanie dwóch wytycznych: kompleksowej pielęgnacji i systematycznego postępowania. Jak to zrobić? Kosmetolog radzi.
Określenie „skóra wrażliwa” kryje w sobie wiele różnych typów cery – od podatnej na przesuszenie, przez naczynkową, do skóry z aktywną atopią. To, jaki mamy rodzaj cery, warunkuje sposób postępowania, pielęgnacji, a także składniki, których powinnyśmy szukać w produktach do nawilżania i demakijażu. Bez względu jednak na rodzaj skóry wrażliwej, kluczowe są dwa aspekty – kompleksowa pielęgnacja i systematyczne, regularne działanie. Na co zwracać uwagę? Radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor Empire Pharma.
Kompleksowa pielęgnacja
Kompleksowa pielęgnacja… czyli jaka? Eksperci odpowiadają: taka, na którą składają się: staranny demakijaż i nawilżenie. To podstawa. Kiedy mamy skórę o szczególnych potrzebach, na tej liście mogą znaleźć się także dodatkowe kosmetyki o specjalnym przeznaczeniu. – W przypadku każdego z typów cer wrażliwych konieczne jest stosowanie kompleksowej pielęgnacji, a zatem takiej, na którą składają się wszystkie etapy codziennego rytuału pielęgnacyjnego. To bardzo ważne by nie pomijać żadnego z nich. Demakijaż, tonizacja i nawilżenie to absolutny must-have. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre z typów cer mogą wymagać dodatkowych produktów i działań. Przykładem jest cera trądzikowa – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Produktem uzupełniającym rytuał pielęgnacyjny jest Żel Punktowy Acne Skin, który zawiera cynk PCA i kwas szikimowy, dzięki czemu skutecznie działa na zmiany miejscowe występujące przy trądziku pospolitym. Żel punktowy zmniejsza wydzielanie łoju, działa ściągająco i przeciwzapalnie. A zatem na pytanie, co stosować w przypadku skóry o szczególnych potrzebach odpowiem: specjalistyczne produkty do wszystkich etapów codziennej pielęgnacji rozszerzone o kosmetyki „do zadań specjalnych” – dodaje.
Systematyczne działanie
Eksperci podkreślają, że pielęgnacja skóry wrażliwej powinna być kompleksowa, a także systematyczna. Co oznacza w tym kontekście „systematyczne działanie”? Po pierwsze, nieprzerwane użytkowanie kosmetyków przeznaczonych dokładnie dla naszej cery. – To ważne, byśmy używali „swojego” zestawu zaleconych przez kosmetologa produktów nawet wtedy, gdy objawy ustępują. Często pojawia się wtedy pokusa, by zmienić kosmetyki lub by cały rytuał pielęgnacyjny wykonywać tylko czasami... np. raz na kilka dni. To duży błąd. Skóra o szczególnych potrzebach wymaga systematyczności – mówi Agnieszka Kowalska.
Ile razy w ciągu dnia przeprowadzać rytuał pielęgnacyjny dla skóry wrażliwej? Kosmetolodzy wskazują, że optymalna częstotliwość to dwa razy – a zatem rano i wieczorem. W ten sposób – podczas demakijażu – pozbywamy się ze skóry zanieczyszczeń i przygotowujemy ją do przyjęcia pozostałych kosmetyków. Dzięki tonizacji – utrzymujemy odpowiedni poziom pH, który jest kluczowy dla odporności. Procedurę kończy nawilżenie za pomocą kremu opartego na składnikach przeznaczonych do naszego tylu skóry. Jakich komponentów szukać?
Kwasy i oleje naturalne
Eksperci podkreślają, że skóra wrażliwa, podatna na zaczerwienienia i zaburzenia wydzielania sebum bardzo dobrze reaguje na kwasy w odpowiednich stężeniach. – Idealne właściwości dla cery trądzikowej ma kwas pirogronowy, który reguluje pracę gruczołów łojowych i oczyszcza pory. Kwas szikimowy z kolei działa przeciwzapalnie i ułatwia odblokowanie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych. Jest to zatem świetne zestawienie do skóry trądzikowej. Cera atopowa bardzo dobrze reaguje na kwas laktobionowy w połączeniu z pantenolem i alantoiną. Na skórę skłonną do przebarwień i rozszerzonych naczynek warto natomiast stosować olej z otrąb ryżowych i wiesiołka – także w połączeniu z kwasem laktobionowym – mówi Agnieszka Kowalska.
Jak wskazują eksperci, kluczowe w przypadku opieki nad skórą o szczególnych potrzebach jest wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków pielęgnacyjnych – dotyczących systematyczności i perfekcyjnego wyboru komponentów kosmetycznych. Jak to zrobić? Można poprosić o pomoc Mikołaja… by w poszukiwaniu tego idealnego prezentu zwrócił uwagę na produkty w zestawie, który przeprowadzi nas przez rytuał domowego „SPA dla wrażliwca” – krok po kroku.
Zestawy świąteczne dla wrażliwej skóry SOLVERX
SERIA SENSITIVE SKIN
Zestaw do pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej z całoroczną ochroną przeciwsłoneczną.
- Płyn micelarny do mycia i demakijażu Sensitive Skin
- Tonik Sensitive Skin
- Krem pod oczy Sensitive Skin
- Krem do twarzy SPF 50+
Cena zestawu: 119,99 zł
Serię zestawów tworzą także:
- Program pielęgnacyjny do skóry wrażliwej i naczynkowej Sensitive Skin [Face cream; maska do twarzy, szyi i dekoltu, tonik i olejek do demakijażu]
- 3 kroki pielęgnacyjne dla skóry wrażliwej i naczynkowej Sensitive Skin [Krem micelarny do mycia i demakijażu; Krem pod oczy, Face Cream]
SERIA ATOPIC SKIN
Kompleksowa pielęgnacja cery atopowej.
- Pianka do mycia i demakijażu Atopic Skin
- Tonik Atopic Skin
- Krem do twarzy Atopic Skin
Cena zestawu: 94,99 zł
SERIA ACNE SKIN
Kompleksowa pielęgnacja cery trądzikowej.
- Żel do mycia i demakijażu Atopic Skin
- Tonik Acne Skin
- Krem do twarzy Acne Skin
- Żel punktowy Acne Skin
Cena zestawu: 134,99 zł

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.