Kompleksowe rozwiązanie problemu opadających powiek
U wielu osób opadające powieki stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale mogą też przyczyniać się do rozwoju zaburzeń czynnościowych i niedowidzenia, wynikających z przesłonięcia źrenicy. Z powodu opadającej powieki może rozwinąć się astygmatyzm, różnowzroczność, a także choroba zezowa. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn i nawet jeśli nie powoduje problemów z widzeniem, to dodaje lat i zaburza pewność siebie.
– Skutecznym i mało inwazyjnym rozwiązaniem redukującym opadające powieki – stosowanym w naszej poradni medycyny estetycznej – jest zabieg z wykorzystaniem plazmy azotowej przy użyciu aparatury Intraject marki Biotec– poleca Agnieszka Żyła, kosmetolog z Regionalnego Centrum Zdrowia w Zbąszyniu.
Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna, wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Jej grubość jest znacznie mniejsza niż w innych partiach twarzy. Pozbawiona jest gruczołów potowych, a ilość gruczołów łojowych i warstwy podskórnej jest niewielka, co sprawia, że woda znacznie szybciej z niej odparowuje. Efektem jest przedwczesna utrata elastyczności i jędrności. Wpływ na kondycję skóry okolic oczu mają również nasze codzienne wybory: styl życia, stres, brak snu, brak ochrony UV, używki, zła dieta czy zaniedbania w codziennej pielęgnacji. Nie bez znaczenia są też mechanizmy, na które nie mamy wpływu, takie jak wzmożona mimika, wahania hormonalne, infekcje czy przewlekłe schorzenia.
– Urządzenie Intraject marki Biotec łączy w sobie wiele technologii stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej. W szybki i mało inwazyjny sposób redukuje problemy skórne związane z procesem starzenia. Spośród wielu zabiegów, które oferujemy w naszym Centrum, na szczególną uwagę zasługuje niechirurgiczny lifting opadających powiek. Zastosowanie plazmy azotowej daje możliwości opracowania partii, które są wyjątkowo delikatne i wrażliwe. Przy opadających, wiotkich powiekach metoda ta pozwala zredukować nadmiar skóry i cieszyć się młodym, wypoczętym spojrzeniem – mówi kosmetolog.
Plazma to czwarty stan skupienia najbardziej rozpowszechniony we wszechświecie, ale zarazem najmniej trwały. Powstaje na skutek jonizacji gazu (azotu). Impulsy elektryczne prowadzą do mikrowyładowań – efektu uderzenia pioruna w skali mikro. Pomiędzy igłą urządzenia Intraject a skórą tworzy się łuk elektryczny. Wysoka temperatura plazmy odparowuje wodę z powierzchni skóry, tworząc perforacje. Dzięki wykorzystaniu tych zjawisk fizycznych nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu igły ze skórą. Bezpośredni efekt pozabiegowy to kontrolowane liczne uszkodzenia powierzchni skóry powiek i miejscowe opuchnięcie. Skóra pokryta jest drobnymi brązowymi strupkami, które następnie schodzą, a skóra w ich miejscu naturalnie i intensywnie się regeneruje. Wszelkie procedury zabiegowe odbywają się z zachowaniem najwyższej czystości, z wykorzystaniem jałowych materiałów.
– Rekonwalescencja pozabiegowa trwa zwykle około tygodnia Istnieje też specjalny żel kolagenowy, który może wspomóc proces regeneracji i przyspieszyć gojenie. Miesiąc po zabiegu powieki są wyraźnie uniesione, a skóra gładsza, jędrniejsza i młodsza. Zabieg pozwala nam dogłębnie zregenerować i odmłodzić skórę. Uzyskujemy spektakularny efekt liftingu – wyjaśnia Agnieszka Żyła.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.