Korekta nosa bez operacji plastycznej? To możliwe!
Nos to najbardziej wyeksponowany element twarzy, dlatego często to na niego zwracamy uwagę na pierwszy rzut oka. Niekiedy bywa tak, że z powodu zbyt spiczastego zakończenia lub garbu sprawia on swojemu właścicielowi nie lada kompleksy. Czy da się uniknąć operacji plastycznej, jednocześnie poprawiając jego wygląd? Zdecydowanie tak!
Kształt oraz ogólny wygląd nosa jest dość istotny, zarówno dla kobiet, ale także dla mężczyzn, ponieważ stanowi główny element twarzy i nadaje jej szczególnego wyrazu i charakteru. Jeśli jednak natura sprawiła, że jest on niesymetryczny lub nieproporcjonalny, za bardzo spiczasty, ma zadarty czubek lub garb, może to powodować dyskomfort, a także wizualne kompleksy. Można jednak zaradzić temu korektą całkowicie bezpieczną i co najważniejsze, bezoperacyjną.
– Wiele osób, które ma problem z wyglądem swojego nosa, martwi się, że będzie zmuszona wykonać korektę chirurgiczną, która wiąże się z wysokimi kosztami, operacją, bardzo długim czasem rekonwalescencji, bólem podczas, a także po zabiegu lub nieodwracalnymi zmianami. Na szczęście nie jest to jedyna metoda na korektę nosa. Dzięki medycynie estetycznej oraz wypełniaczom na bazie naturalnego kwasu hialuronowego można w kilka minut i bezoperacyjnie pozbyć się wszelkich defektów – mówi lek. medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty z Kliniki VESUNA.
Kwas hialuronowy to naturalny składnik, który występuje w ludzkim organizmie. Idealnie nadaje się on jako wypełniacz przy wielu zabiegach medycyny estetycznej, w tym także korekcie nosa. Jest niezastąpiony w celu skorygowania wzgórka (tzw. garbu) na nosie, przywrócenia mu symetrii, zmiany proporcji jego wierzchołka, optycznego zmniejszenia lub zwiększenia nosa, dopasowania odpowiednio do wymiarów całej twarzy lub też przywrócenia jego całej powierzchni właściwych proporcji.
Wystarczy zaledwie 15 minut, aby nos wyglądał jak nowy! Po wypełnieniu odpowiednich partii nosa kwasem hialuronowym oraz jego modelowaniu nie trzeba odbyć żadnego okresu rekonwalescencji, jak w przypadku operacji chirurgicznej. Efekt zabiegu widać od razu po jego wykonaniu, a utrzymuje się on nawet do 12 miesięcy.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.