Kosmetyki Klorane z certyfikatem ECCOCERT
PR
............
............ .............
kontakt|konceptpr.pl| |kontakt|konceptpr.pl
+ 48 600 48 44 44
konceptpr.pl/
Wybierasz Klorane - wybierasz ekologię!
Certyfikat ECCOCERT w 2012 docenił naturalne składy kosmetyków Klorane oparte na wyciągach roślinnych z upraw organicznych bez nawozów i pestycydów, oraz opakowania wytworzone w dużej części z recyklingowanego PET, ekologiczne tekturowe etui certyfikowane przez PEFC, oraz całkowicie biodegradowalne formuły do spłukiwania.
W 1994 roku powstała fundacja na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego KLORANE BOTANICAL FOUNDATION, która chroni zagrożone gatunki i bada cenne roślinny. Przekazuje botaniczną pasję, już ponad 600 tysięcy dzieci uczestniczyło w warsztatach w ramach programu edukacyjnego, mającego nauczyć młode pokolenie dbałości przyrodę z cierpliwością i szacunkiem. Fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach. Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 tysięcy drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km. Fundacja wspiera m.in. siew 3 tysiące roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory - zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii. Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest. Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.
Do 700 testów zapewnia bezpieczeństwo: Przeprowadzamy bardzo szczegółowe testy przed każdym wdrożeniem: aby wybrać bezpieczne składniki, upewnić się, że nie szkodzą zdrowiu lub środowisku, potwierdzić, że wybrane składniki dobrze się komponują ze sobą i z opakowaniem oraz by zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami.
Zatrzymać plastik: Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, marka Klorane do 2021 roku zamierza produkować 100% opakowań z plastiku i z papieru pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo mają być one z mniejszym udziałem wagowym plastiku. Obecnie już 50-75% opakowania to plastik z odzysku. Już teraz projektuje się w Klorane o 33% lżejsze tuby, aż o 77% lżejsze słoiki, stopniowo wycofuje tekturowe opakowania, a papierowe ulotki z opakowań zostały już całkowicie wycofane.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.