Komunikaty PR

Kwasy i oleje naturalne - ukojenie skóry zmęczonej słońcem

2022-06-13  |  06:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Wakacje to czas, na który czekamy cały rok. Kąpiele w morzu i promienie letniego słońca na twarzy, słona, morska bryza i całe dnie na powietrzu. Kochamy to…jednak dla naszej skóry to prawdziwe wyzwanie. Jak skutecznie ukoić skórę zmęczoną słońcem? Odpowiedzią na potrzeby wrażliwej cery jest połączenie nisko stężonych kwasów i naturalnych wyciągów roślinnych. Kosmetolog radzi.

Słońce, wiatr i sól mają negatywny wpływ na stan naszej skóry. Szczególnie ta wrażliwa, sucha i naczynkowa wymaga szczególnie troskliwej opieki po wakacyjnych wojażach. Zwykle po słońcu bywa przesuszona i napięta, mogą pojawiać się na niej zaczerwnienienia i podrażnienia, a naczynka stają się bardzo widoczne. Jakie składniki zadziałają jak opatrunek dla zmęczonej skóry? Kwas laktobionowy, glicyryzynowy, oleje naturalne, lukrecja i krwawnik! O ich właściwościach łagodzących mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.

Po pierwsze, kwasy!

Kwasy dla regeneracji? Jak najbardziej! Kwasy mogą kojarzyć się ze zdecydowanym, inwazyjnym działaniem na cerę. Nic bardziej mylnego, jeśli mamy na myśli odpowiednie kwasy. Królem łagodzenia podrażnień, nawilżenia i regeneracji jest kwas laktobionowy.  – Jest to kwas bionowy z grupy hydrokwasów, zaliczany do grupy polisacharydów (PHA). Konstrukcja jego cząsteczek sprawia, że kwas laktobionowy nie tylko nie powoduje podrażnień i łuszczenia, ale także bardzo skutecznie wpływa na nawilżenie i regenerację skóry. Dlatego właśnie świat beauty zwrócił oczy w jego stronę  – powiedziała Agnieszka Kowalska. – Kwas laktobionowy, zawarty m.in. w Masce do twarzy, szyi i dekoltu SOLVERX®, ze względu na swoje właściwości, jest zbawienny dla skóry zmęczonej promieniami słonecznymi i kąpielami w słonej wodzie. Łagodzi podrażnienia, stany zapalne i zaczerwienieniadodała.

Drugim z kwasów, o którym ostatnio coraz częściej wspominają kosmetolodzy, jest kwas glicyryzynowy, który pochodzi z ekstraktu z lukrecji. A zatem – kwasy i natura.

Po drugie – lukrecja i krwawnik

O tym, że ekstrakt z lukrecji od stuleci stanowił składnik wyrobów kosmetycznych i medycznych, słyszało wiele z nas. Ale rzadko zastanawiamy się dłużej nad właściwościami tego składnika. To błąd, ponieważ lukrecja bardzo skutecznie regeneruje, nawilża i łagodzi podrażnienia, dzięki czemu jest „na wagę złota” po kąpielach – tych słonecznych i tych w morzu lub basenie – gdy skóra bywa ściągnięta i przesuszona. Idealnym, według kosmetologów, rozwiązaniem jest połączenie wyciągów z lukrecji oraz z krwawnika. – Kosmetyki zawierające ekstrakt z krwawnika sprawdzają się bardzo dobrze w okresie letnim – do pielęgnacji skóry podrażnionej i wykazującej skłonność do rozszerzania naczynek. Co istotne, krwawnik ma działanie aseptyczne i przeciwbakteryjnepowiedziała Agnieszka Kowalska.

Po trzecie, oleje naturalne

Jednym z kluczowych wyzwań, jakie stawia przed nami skóra latem, jest nawilżenie. Ostatnie sezony pokazują, że rynek beauty bardzo docenił w tym zakresie właściwości nawilżające olejów naturalnych. I bardzo słusznie, ponieważ wiele z nich ma także działanie przeciwzapalne i odkażające, a przy tym są nieprzebranym źródłem antyoksydantów. A zatem – wszystko to, czego potrzebuje skóra podrażniona i przesuszona. Kosmetolodzy wskazują, że po kąpielach słonecznych doskonale sprawdzają się oleje z pestek winogron, słonecznikowy i lniany.

Olej z pestek winogron bardzo skutecznie zmiękcza cerę i nawilża. Olej słonecznikowy z kolei zawiera karoten, który chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i zapobiega uszkodzeniom powodowanym przez promienie słoneczne. Z kolei olej lniany doskonale działa na skórę suchą i ze skłonnością do zaczerwienienia. Koi, nawilża i wygładzamówi Agnieszka Kowalska.

Wakacyjne kąpiele słoneczne, nurkowanie w morzu i słona bryza to to, na co czekamy cały rok! Skóra – przeciwnie. Czy to oznacza, że – chcąc dbać o cerę –  w wakacje musimy stronić od słońca? Na szczęście nie! Do pełnej, letniej satysfakcji istnieją dwa klucze: w czasie zabaw na plaży – kremy przeciwsłoneczne z wysokim SPF, a po słońcu – nawilżające kremy, balsamy oraz maski… najlepiej z kwasami, olejami roślinnymi i naturalnymi ekstraktami z łagodzących ziół. Miłego lata!

 

MASKA DO TWARZY, SZYI I DEKOLTU skóra wrażliwa i naczynkowa

SERIA SENSITIVE SKIN

  • Kremowa maska do twarzy, szyi i dekoltu przeznaczona do skóry wrażliwej i naczynkowej o działaniu intensywnie nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.
  • Zawartość kwasu laktobionowego odpowiada za redukcję widoczności popękanych naczynek.
  • Zastosowane w recepturze oleje wzmacniają barierę ochronną skóry oraz łagodzą i wyciszają podrażnienia.
  • Olej z czarnej porzeczki i olej lniany zapewniają ochronę antyoksydacyjną.
  • Oleje z pestek winogron i z nasion dzikiej róży oraz masło shea zmiękczają, uealastyczniają skórę i chronią naskórek przed wysuszeniem.

Pojemność: 10 ml.

Cena: 7,99 zł

 

KREM DO TWARZY Sensitive Skin Woman Face Cream

 SERIA SENSITIVE SKIN

  • Krem do twarzy przeznaczony do skóry wrażliwej dla kobiet.
  • Formuła kremu została wzbogacona innowacyjnym kompleksem olejów z wiesiołka, lnianego, słonecznikowego z oliwą z oliwek.
  • Takie rozwiązanie zapewnia perfekcyjne natłuszczenie skóry i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy.
  • Nowatorskie połączenie ekstraktu z krwawnika i lukrecji wraz z kwasem laktobionowym regeneruje, nawilża i łagodzi podrażnienia.

Pojemność: 50 ml

Cena: 24,99 zł

 

KREM POD OCZY redukcja podrażnień i wygładzenie zmarszczek

SERIA SENSITIVE SKIN

  • Krem do pielęgnacji okolic oczu skóry wrażliwej i naczynkowej.
  • Perfekcyjnie nawilża i łagodzi podrażnienia.
  • Receptura oparta o ekstrakt z nasion quinoa zapewnia wysoki poziom nawilżenia i odżywienia skóry.
  • Zawarty w składzie kwas glicyryzynowy wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe.
  • Olej z nasion słonecznika znajdujący się w formule wspomaga wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej.
  • Doskonale zmiękcza, odżywia i wygładza skórę. Krem pod oczy stanowi idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry z tendencją do podrażnień.

Pojemność: 15 ml

Cena: 29,99 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem? Biuro prasowe
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?
2024-07-05 | 08:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.