Komunikaty PR

Kwiatowa moc dla pielęgnacji twarzy

2024-01-10  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Kwiaty od wieków stanowią jeden z filarów pielęgnacji twarzy. Kwiatowe ekstrakty regenerują, nawilżają i normalizują skórę… a także – swym delikatnym zapachem – relaksują nasze zmysły. A zatem – stanowią doskonały sposób na zimową chandrę oraz tęsknotę za wiosną i latem. Jak wykorzystać cenne właściwości kwiatów do pielęgnacji cery? Kosmetolodzy wskazują na kremy.

Już nasze babcie i prababcie doceniały naturalną moc kwiatów z polskich łąk i ogrodów. Konwalie, maki, fiołki i królowe – róże z powodzeniem wykorzystywane były do codziennej pielęgnacji cery. Maski, naturalne mgiełki i domowe peelingi zawierające wyciągi naturalne działały fenomenalnie… i nadal działają! Świat beauty docenia cenne, kwiatowe składniki. Eksperci wskazują na hit zimy, czyli… kwiatowe kremy do pielęgnacji twarzy. Na co zwrócić uwagę? Kosmetolog radzi.

Poznaj swoją skórę i dobierz… bukiet

Pierwsza zasada kosmetologii brzmi: wsłuchaj się w potrzeby swojej skóry. Poznaj ją „od podszewki”, a następnie dostosuj składniki aktywne, jakie wybierasz, do wymagań cery. Jak przełożyć to na „kwiatowy język”? To proste! Jeśli masz skłonność do utraty jędrności skóry, Twoim „numerem jeden” będzie róża, która sprzyja elastyczności cery. Jeśli masz skórę trądzikową, Twoim kwiatem będzie fiołek, który normalizuje cerę. Z kolei maki nawilżają i łagodzą, a delikatne konwalie skutecznie regenerują skórę twarzy. W ten sposób łatwo dobierzesz odpowiedni dla siebie krem.

 Kwiaty od stuleci były doceniane za działanie, które sprzyja pielęgnacji skóry. Dziś również warto wykorzystywać ich moc w codziennym rytuale pielęgnacyjnym mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy i powinniśmy sięgać po kremy do twarzy zawierające ekstrakty z poszczególnych kwiatów. Na przykład dla skóry trądzikowej warto wybrać krem z ekstraktem z fiołka Sielanka Na dole fiołki, który – oprócz wyciągu kwiatowego, zawiera także ekstrakt z kory dębu i tymianku, dzięki czemu skutecznie normalizuje i działa ściągająco – dodaje.

Kwiatowy relaks

Zima może nieść ze sobą tęsknotę za latem, słońcem i zabawą, a także… sprzyjać tzw. zimowej chandrze. Jak się przed nią bronić? Eksperci podpowiadają, że jednym ze sposobów na poprawę nastroju jest spędzenie 15 minut dziennie w domowym SPA. Wskazują, że regularnie powtarzane rytuały, którym towarzyszą: wyciszenie, ulubiona muzyka i… zapachy natury – mogą czynić cuda. Warto włączyć kwiatowe aromaty do zimowej pielęgnacji, wspierając cerę i zapewniając sobie błogi odpoczynek. – Jednym ze sposobów, które szczególnie sprzyjają relaksowi podczas sesji SPA jest delikatny masaż skóry twarzy (jeśli tylko nie masz aktywnych zmian trądzikowych). Dzięki minucie lub dwóm, które poświęcimy na dokładne wmasowanie kremu, sprawimy, że składniki aktywne wchłoną się perfekcyjnie, a my zapewnimy sobie bezcenną chwilę relaksu. To bardzo istotne w chłodne, zimowe dnimówi Agnieszka Kowalska.

Na górze róże, na dole fiołki…

Krem do twarzy normalizujący

Sielanka Na dole fiołki

Krem zaprojektowany z myślą o skórze tłustej i trądzikowej. Formuła bogata w trio ekstraktów: z fiołka, z kory dębu i tymianku, wykazuje działanie normalizujące i przeciwtrądzikowe. Ponadto pomaga zmniejszyć łojotok, łagodzi podrażnienia i delikatnie ściąga pory. Aksamitna konsystencja szybko się wchłania matując cerę, a subtelny fiołkowy zapach ją otula i relaksuje.

Pojemność: 50 ml

Cena: 12 zł

 

Krem do twarzy regenerujący do skóry suchej

Sielanka Konwalia majowa

Krem zaprojektowany z myślą o skórze suchej, z osłabioną barierą hydro-lipidową. Formuła bogata w ekstrakt z konwalii, olej z czarnuszki oraz niacynamid wykazuje działanie silnie odżywcze i przywracające komfort skórze. Ponadto wzmacnia i kondycjonuje cerę, dzięki czemu odzyskuje ona blask i witalność. Gęsta konsystencja delikatnie natłuszcza skórę, a wiosenny, konwaliowy zapach przywodzi na myśl wiosenną aurę.

Pojemność: 50 ml

Cena: 12 zł

 

Inne sielsko-anielskie kremy:

Krem do twarzy przeciwzmarszczkowy – Na górze róże

Krem do twarzy nawilżająco-łagodzący – Czerwone maki

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.