Komunikaty PR

Kwiatowa moc dla pielęgnacji twarzy

2024-01-10  |  10:10
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Kwiaty od wieków stanowią jeden z filarów pielęgnacji twarzy. Kwiatowe ekstrakty regenerują, nawilżają i normalizują skórę… a także – swym delikatnym zapachem – relaksują nasze zmysły. A zatem – stanowią doskonały sposób na zimową chandrę oraz tęsknotę za wiosną i latem. Jak wykorzystać cenne właściwości kwiatów do pielęgnacji cery? Kosmetolodzy wskazują na kremy.

Już nasze babcie i prababcie doceniały naturalną moc kwiatów z polskich łąk i ogrodów. Konwalie, maki, fiołki i królowe – róże z powodzeniem wykorzystywane były do codziennej pielęgnacji cery. Maski, naturalne mgiełki i domowe peelingi zawierające wyciągi naturalne działały fenomenalnie… i nadal działają! Świat beauty docenia cenne, kwiatowe składniki. Eksperci wskazują na hit zimy, czyli… kwiatowe kremy do pielęgnacji twarzy. Na co zwrócić uwagę? Kosmetolog radzi.

Poznaj swoją skórę i dobierz… bukiet

Pierwsza zasada kosmetologii brzmi: wsłuchaj się w potrzeby swojej skóry. Poznaj ją „od podszewki”, a następnie dostosuj składniki aktywne, jakie wybierasz, do wymagań cery. Jak przełożyć to na „kwiatowy język”? To proste! Jeśli masz skłonność do utraty jędrności skóry, Twoim „numerem jeden” będzie róża, która sprzyja elastyczności cery. Jeśli masz skórę trądzikową, Twoim kwiatem będzie fiołek, który normalizuje cerę. Z kolei maki nawilżają i łagodzą, a delikatne konwalie skutecznie regenerują skórę twarzy. W ten sposób łatwo dobierzesz odpowiedni dla siebie krem.

 Kwiaty od stuleci były doceniane za działanie, które sprzyja pielęgnacji skóry. Dziś również warto wykorzystywać ich moc w codziennym rytuale pielęgnacyjnym mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy i powinniśmy sięgać po kremy do twarzy zawierające ekstrakty z poszczególnych kwiatów. Na przykład dla skóry trądzikowej warto wybrać krem z ekstraktem z fiołka Sielanka Na dole fiołki, który – oprócz wyciągu kwiatowego, zawiera także ekstrakt z kory dębu i tymianku, dzięki czemu skutecznie normalizuje i działa ściągająco – dodaje.

Kwiatowy relaks

Zima może nieść ze sobą tęsknotę za latem, słońcem i zabawą, a także… sprzyjać tzw. zimowej chandrze. Jak się przed nią bronić? Eksperci podpowiadają, że jednym ze sposobów na poprawę nastroju jest spędzenie 15 minut dziennie w domowym SPA. Wskazują, że regularnie powtarzane rytuały, którym towarzyszą: wyciszenie, ulubiona muzyka i… zapachy natury – mogą czynić cuda. Warto włączyć kwiatowe aromaty do zimowej pielęgnacji, wspierając cerę i zapewniając sobie błogi odpoczynek. – Jednym ze sposobów, które szczególnie sprzyjają relaksowi podczas sesji SPA jest delikatny masaż skóry twarzy (jeśli tylko nie masz aktywnych zmian trądzikowych). Dzięki minucie lub dwóm, które poświęcimy na dokładne wmasowanie kremu, sprawimy, że składniki aktywne wchłoną się perfekcyjnie, a my zapewnimy sobie bezcenną chwilę relaksu. To bardzo istotne w chłodne, zimowe dnimówi Agnieszka Kowalska.

Na górze róże, na dole fiołki…

Krem do twarzy normalizujący

Sielanka Na dole fiołki

Krem zaprojektowany z myślą o skórze tłustej i trądzikowej. Formuła bogata w trio ekstraktów: z fiołka, z kory dębu i tymianku, wykazuje działanie normalizujące i przeciwtrądzikowe. Ponadto pomaga zmniejszyć łojotok, łagodzi podrażnienia i delikatnie ściąga pory. Aksamitna konsystencja szybko się wchłania matując cerę, a subtelny fiołkowy zapach ją otula i relaksuje.

Pojemność: 50 ml

Cena: 12 zł

 

Krem do twarzy regenerujący do skóry suchej

Sielanka Konwalia majowa

Krem zaprojektowany z myślą o skórze suchej, z osłabioną barierą hydro-lipidową. Formuła bogata w ekstrakt z konwalii, olej z czarnuszki oraz niacynamid wykazuje działanie silnie odżywcze i przywracające komfort skórze. Ponadto wzmacnia i kondycjonuje cerę, dzięki czemu odzyskuje ona blask i witalność. Gęsta konsystencja delikatnie natłuszcza skórę, a wiosenny, konwaliowy zapach przywodzi na myśl wiosenną aurę.

Pojemność: 50 ml

Cena: 12 zł

 

Inne sielsko-anielskie kremy:

Krem do twarzy przeciwzmarszczkowy – Na górze róże

Krem do twarzy nawilżająco-łagodzący – Czerwone maki

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.