Maluch na pierwszych wakacjach
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Maluch na wakacjach – to wyzwanie na… dziesiątkę w skali od jednego do dziesięciu, ale przede wszystkim, wiele przyjemności, odkrywania i przygód. Klucz do letniego wypoczynku najmłodszych podróżników tkwi w… szczegółach, czyli w dobrym przygotowaniu. Co zabrać do dziecięcej walizki i jak zadbać o pielęgnację skóry malca podczas letnich wojaży?
Pierwsze wakacje z niemowlakiem to prawdziwa przygoda. Rodzice najmłodszych dzieci potwierdzają, że wyjazd wymaga świetnego planowania i logistyki – także w kontekście pakowania kosmetyczki najmłodszego podróżnika. Co jest wakacyjnym „must-have”? Kosmetolodzy podpowiadają, że – bez względu na to, gdzie się wybieramy – zawsze warto stawiać na naturalne, kojące i nawilżające produkty. Jakich składników szukać? Eksperci wskazują na kwas laktobionowy, pantenol i alantoinę w połączeniu z olejami naturalnymi.
Nawilżenie – klucz do komfortu małego podróżnika
Jednym z głównych wyzwań pielęgnacyjnych w przypadku skóry malucha zawsze jest łagodne, ale bardzo skuteczne nawilżenie. Odpowiednio nawilżona skóra nie jest ściągnięta i nie swędzi. Podczas letnich podróży (i nie tylko) to jeden z filarów komfortu – malucha i samych opiekunów. Na co stawiają kosmetolodzy? M.in. na kompleks komponentów łączący oliwę z oliwek, masło shea i olej jojoba.
– Skóra malucha bardzo dobrze przyjmuje składniki naturalne. Zastosowanie ich w odpowiednich proporcjach odżywia skórę dziecka i mocno ją nawilża, zapobiegając jednocześnie utracie wody. Linia BABY SKIN SOLVERX® oparta jest w 99 procentach na komponentach naturalnych – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. – Cenne masło shea zawarte w BABY SKIN doskonale nawilża, regeneruje i odżywia, a także zapobiega utracie wody. Z kolei oliwa z oliwek ma działanie nawilżające, wygładzające i zmiękczające. Chroni skórę przed utratą wilgoci, działa antyoksydacyjnie i wzmacnia naturalną odporność skóry, co jest bezcenne w przypadku zmian klimatu oraz modyfikacji codziennej rutyny dziecka – dodaje.
Ukojenie i regeneracja – nie tylko na biwaku
Każdy, kto przebywał w wakacyjnych warunkach (nie tylko w tych ekstremalnych, na biwaku lub górskim szlaku) wie, że wyprawy potrafią dać się we znaki… nawet dorosłym. Dla malucha, a w szczególności dla jego skóry, wakacyjny wypad jest – prawdziwym „Mount Everestem”. Zmiany klimatu, kontakt z inną wodą, niż ta w domowym brodziku, wiatr i piasek mogą powodować podrażnienia. Czy powinniśmy rezygnować z wypraw, przygód… i poczekać aż nasze dziecko osiągnie wiek przedszkolny? Niekoniecznie! Kosmetolodzy podpowiadają, ze słowa-klucze (do sukcesu) to w tym przypadku ukojenie i łagodzenie. Z pomocą przychodzi trio: kwas laktobionowy, pantenol i alantoina… czyli zestawienie do zadań specjalnych. Także tych wakacyjnych. Jak działa?
– Kwas laktobionowy bardzo skutecznie łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę malucha. Alantoina wykazuje właściwości kojące, ściągające i przeciwzapalne, co jest „na wagę złota” podczas wakacyjnych podróży – mówi Agnieszka Kowalska. – Warto sięgać po produkty z pantenolem, który przyśpiesza proces regeneracji naskórka, co jest bezcenne np. w przypadku drobnych odparzeń, czy otarć, które mogą zdarzać się latem. Szukajmy tych trzech składników w produktach do pielęgnacji i mycia dla niemowlaków już od pierwszego dnia życia. Praktyka pokazuje, ze warto spakować je do wakacyjnej walizki lub plecaka – dodaje.
Nadmorski kurort, schronisko wśród górskich szczytów lub pole biwakowe „blisko natury”. Komfort i dobre samopoczucie malucha to podstawa. Eksperci podpowiadają, że przeniesienie codziennej rutyny pielęgnacyjnej bobasa w wakacyjny plener jest możliwe. Kluczem do doskonałej kondycji skóry małego dziecka i jego świetnego samopoczucia są czułość, opieka najbliższych oraz cenna rutyna pielęgnacyjna oparta na naturalnych komponentach. Przed nami jeszcze prawie połowa lata!
SERIA BABY SKIN SOLVERX®
Kompleksowa pielęgnacja dla dzieci od pierwszego dnia życia
- 99% składników pochodzenia naturalnego
- Formuły zawierają kompleks przeciwzapalny: kwas laktobionowy + pantenol + alantoina, który dodatkowo łagodzi podrażnienia i łagodzi uczucie swędzenia.
- Składniki nawilżające i pielęgnujące skórę maluszka – oliwa z oliwek, masło shea, olej jojoba.
- MARKA PRZEBADANA KLINICZNIE
W SKŁAD KOMPLEKSOWEJ PIELĘGNACJI WCHODZĄ:
Emulsja do kąpieli 250 ml – cena 34,99 zł
Balsam do ciała 200 ml – 49,99 zł
Krem do twarzy 50 ml – 34,99 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.