Komunikaty PR

Marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej

2024-03-20  |  07:52
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Marzec jest Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej, obchodzi się go w ponad 100 krajach na całym świecie. Jest to więc idealny moment na to, aby skupić się na zdrowiu oraz kondycji jamy ustnej i poprawić technikę szczotkowania zębów. To pierwszy i najważniejszy krok w drodze po piękny uśmiech! 

Według danych Światowej Federacji Dentystycznej, najczęściej występującym schorzeniem w obrębie jamy ustnej jest próchnica. Dane epidemiologiczne zebrane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu „Monitorowanie zdrowia jamy ustnej populacji polskiej” wskazują, że problem ten dotyczy 99,9% Polaków w wieku 35-44 lat. Jednak ta choroba wykracza daleko poza wspomnianą grupę wiekową. Niepokojące są również wyniki wśród najmłodszych. Raport Ipsos sporządzony podczas bezpłatnych przeglądów stomatologicznych wykazał, że próchnica występuje u ponad 76% uczniów w wieku 6-12 lat. Wśród dzieci w wieku 7-9 lat odsetek ten jest wyższy i wynosi 79%. Takie dane pozwalają przypuszczać, że błędy w pielęgnacji zębów popełniane są przede wszystkim w codziennych nawykach związanych z dbaniem o higienę.

Najważniejsze w utrzymaniu jamy ustnej w zdrowiu oraz świetnej kondycji są: odpowiednia rutyna pielęgnacji dopasowana do naszych potrzeb (np. w przypadku nadwrażliwości albo krwawiących dziąseł), regularne przeglądy stomatologiczne oraz poprawna technika szczotkowania. Ten ostatni czynnik, chociaż pozornie prosty i ćwiczony już od najmłodszych lat, jest bardzo często wykonywany niepoprawnie. 

Poniżej przedstawiamy trzy podstawowe kroki pielęgnacji, które pomogą właściwie myć zęby oraz utrzymać je w dobrej kondycji. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem:

  1. Nałożenie pasty na szczoteczkę oraz ustawienie włosia szczoteczki  u nasady zębów pod kątem 45 stopni. Warto dobrać pastę odpowiednią do naszych potrzeb, na przykład rano stosować pastę z fluorem (np. ELGYDIUM Przeciwpróchnicową), a wieczorem ELGYDIUM Anti-Plaque, która zwalcza płytkę nazębną.
  2. Mycie ruchem wymiatającym – od dziąsła do końca każdego zęba. Dzięki temu dokładnie usuwamy nagromadzony osad i utworzoną płytkę nazębną.
  3. Ruch ten powtarzamy także na wewnętrznej powierzchni zębów.
  4. Na koniec wyczyśćmy także język. To pomoże usunąć bakterie i odświeży oddech.

Zęby trzeba myć przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem przez co najmniej 2 minuty. Warto to robić również po głównych posiłkach. Jednak po spożyciu kwaśnego dania lub napoju trzeba odczekać ze szczotkowaniem minimum 30 minut.

Należy pamiętać także o tym, że resztki jedzenia mogą gromadzić się w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki. Dlatego wskazane jest korzystanie z akcesoriów wspierających rutynę, takich jak nić dentystyczna czy szczoteczki międzyzębowe. Szczoteczki ELGYDIUM Clinic Trio Compact zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie czyścić przestrzeń między zębami. Uzupełniają codzienną higienę jamy ustnej i są szczególnie polecane dla osób z implantami, aparatami ortodontycznymi lub odsłoniętymi szyjkami zębów. Stosowanie ich ogranicza odkładanie się płytki nazębnej, która powoduje próchnicę i choroby dziąseł.

Profesjonalne produkty ELGYDIUM dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

1  https://nil.org.pl/dla-lekarzy/dla-stomatologow/sprawy-miedzynarodowe/1277-swiatowy-dzien-zdrowia-jamy-ustnej 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.