Komunikaty PR

Marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej

2024-03-20  |  07:52
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Marzec jest Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej, obchodzi się go w ponad 100 krajach na całym świecie. Jest to więc idealny moment na to, aby skupić się na zdrowiu oraz kondycji jamy ustnej i poprawić technikę szczotkowania zębów. To pierwszy i najważniejszy krok w drodze po piękny uśmiech! 

Według danych Światowej Federacji Dentystycznej, najczęściej występującym schorzeniem w obrębie jamy ustnej jest próchnica. Dane epidemiologiczne zebrane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu „Monitorowanie zdrowia jamy ustnej populacji polskiej” wskazują, że problem ten dotyczy 99,9% Polaków w wieku 35-44 lat. Jednak ta choroba wykracza daleko poza wspomnianą grupę wiekową. Niepokojące są również wyniki wśród najmłodszych. Raport Ipsos sporządzony podczas bezpłatnych przeglądów stomatologicznych wykazał, że próchnica występuje u ponad 76% uczniów w wieku 6-12 lat. Wśród dzieci w wieku 7-9 lat odsetek ten jest wyższy i wynosi 79%. Takie dane pozwalają przypuszczać, że błędy w pielęgnacji zębów popełniane są przede wszystkim w codziennych nawykach związanych z dbaniem o higienę.

Najważniejsze w utrzymaniu jamy ustnej w zdrowiu oraz świetnej kondycji są: odpowiednia rutyna pielęgnacji dopasowana do naszych potrzeb (np. w przypadku nadwrażliwości albo krwawiących dziąseł), regularne przeglądy stomatologiczne oraz poprawna technika szczotkowania. Ten ostatni czynnik, chociaż pozornie prosty i ćwiczony już od najmłodszych lat, jest bardzo często wykonywany niepoprawnie. 

Poniżej przedstawiamy trzy podstawowe kroki pielęgnacji, które pomogą właściwie myć zęby oraz utrzymać je w dobrej kondycji. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem:

  1. Nałożenie pasty na szczoteczkę oraz ustawienie włosia szczoteczki  u nasady zębów pod kątem 45 stopni. Warto dobrać pastę odpowiednią do naszych potrzeb, na przykład rano stosować pastę z fluorem (np. ELGYDIUM Przeciwpróchnicową), a wieczorem ELGYDIUM Anti-Plaque, która zwalcza płytkę nazębną.
  2. Mycie ruchem wymiatającym – od dziąsła do końca każdego zęba. Dzięki temu dokładnie usuwamy nagromadzony osad i utworzoną płytkę nazębną.
  3. Ruch ten powtarzamy także na wewnętrznej powierzchni zębów.
  4. Na koniec wyczyśćmy także język. To pomoże usunąć bakterie i odświeży oddech.

Zęby trzeba myć przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem przez co najmniej 2 minuty. Warto to robić również po głównych posiłkach. Jednak po spożyciu kwaśnego dania lub napoju trzeba odczekać ze szczotkowaniem minimum 30 minut.

Należy pamiętać także o tym, że resztki jedzenia mogą gromadzić się w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki. Dlatego wskazane jest korzystanie z akcesoriów wspierających rutynę, takich jak nić dentystyczna czy szczoteczki międzyzębowe. Szczoteczki ELGYDIUM Clinic Trio Compact zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie czyścić przestrzeń między zębami. Uzupełniają codzienną higienę jamy ustnej i są szczególnie polecane dla osób z implantami, aparatami ortodontycznymi lub odsłoniętymi szyjkami zębów. Stosowanie ich ogranicza odkładanie się płytki nazębnej, która powoduje próchnicę i choroby dziąseł.

Profesjonalne produkty ELGYDIUM dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

1  https://nil.org.pl/dla-lekarzy/dla-stomatologow/sprawy-miedzynarodowe/1277-swiatowy-dzien-zdrowia-jamy-ustnej 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, czyli jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębó

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest
Uroda Czego potrzebują włosy kręcone?
2024-04-18 | 15:00

Czego potrzebują włosy kręcone?

Piękne, sprężyste i zdrowo wyglądające loki to beauty-marzenie nie tylko włosomaniaczek. By mogły olśniewać, włosy kręcone wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Eksperci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.