Komunikaty PR

Marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej

2024-03-20  |  07:52
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Cichocka
SIMEDIA

Czapli 57
02-703 Warszawa
k.cichocka|simedia.pl| |k.cichocka|simedia.pl
664049000
simedia.pl

Marzec jest Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej, obchodzi się go w ponad 100 krajach na całym świecie. Jest to więc idealny moment na to, aby skupić się na zdrowiu oraz kondycji jamy ustnej i poprawić technikę szczotkowania zębów. To pierwszy i najważniejszy krok w drodze po piękny uśmiech! 

Według danych Światowej Federacji Dentystycznej, najczęściej występującym schorzeniem w obrębie jamy ustnej jest próchnica. Dane epidemiologiczne zebrane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu „Monitorowanie zdrowia jamy ustnej populacji polskiej” wskazują, że problem ten dotyczy 99,9% Polaków w wieku 35-44 lat. Jednak ta choroba wykracza daleko poza wspomnianą grupę wiekową. Niepokojące są również wyniki wśród najmłodszych. Raport Ipsos sporządzony podczas bezpłatnych przeglądów stomatologicznych wykazał, że próchnica występuje u ponad 76% uczniów w wieku 6-12 lat. Wśród dzieci w wieku 7-9 lat odsetek ten jest wyższy i wynosi 79%. Takie dane pozwalają przypuszczać, że błędy w pielęgnacji zębów popełniane są przede wszystkim w codziennych nawykach związanych z dbaniem o higienę.

Najważniejsze w utrzymaniu jamy ustnej w zdrowiu oraz świetnej kondycji są: odpowiednia rutyna pielęgnacji dopasowana do naszych potrzeb (np. w przypadku nadwrażliwości albo krwawiących dziąseł), regularne przeglądy stomatologiczne oraz poprawna technika szczotkowania. Ten ostatni czynnik, chociaż pozornie prosty i ćwiczony już od najmłodszych lat, jest bardzo często wykonywany niepoprawnie. 

Poniżej przedstawiamy trzy podstawowe kroki pielęgnacji, które pomogą właściwie myć zęby oraz utrzymać je w dobrej kondycji. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem:

  1. Nałożenie pasty na szczoteczkę oraz ustawienie włosia szczoteczki  u nasady zębów pod kątem 45 stopni. Warto dobrać pastę odpowiednią do naszych potrzeb, na przykład rano stosować pastę z fluorem (np. ELGYDIUM Przeciwpróchnicową), a wieczorem ELGYDIUM Anti-Plaque, która zwalcza płytkę nazębną.
  2. Mycie ruchem wymiatającym – od dziąsła do końca każdego zęba. Dzięki temu dokładnie usuwamy nagromadzony osad i utworzoną płytkę nazębną.
  3. Ruch ten powtarzamy także na wewnętrznej powierzchni zębów.
  4. Na koniec wyczyśćmy także język. To pomoże usunąć bakterie i odświeży oddech.

Zęby trzeba myć przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem przez co najmniej 2 minuty. Warto to robić również po głównych posiłkach. Jednak po spożyciu kwaśnego dania lub napoju trzeba odczekać ze szczotkowaniem minimum 30 minut.

Należy pamiętać także o tym, że resztki jedzenia mogą gromadzić się w miejscach trudno dostępnych dla szczoteczki. Dlatego wskazane jest korzystanie z akcesoriów wspierających rutynę, takich jak nić dentystyczna czy szczoteczki międzyzębowe. Szczoteczki ELGYDIUM Clinic Trio Compact zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie czyścić przestrzeń między zębami. Uzupełniają codzienną higienę jamy ustnej i są szczególnie polecane dla osób z implantami, aparatami ortodontycznymi lub odsłoniętymi szyjkami zębów. Stosowanie ich ogranicza odkładanie się płytki nazębnej, która powoduje próchnicę i choroby dziąseł.

Profesjonalne produkty ELGYDIUM dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

1  https://nil.org.pl/dla-lekarzy/dla-stomatologow/sprawy-miedzynarodowe/1277-swiatowy-dzien-zdrowia-jamy-ustnej 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIMEDIA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Finanse

Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.