Menopauza. Zmiany są piękne. Mówmy o tym!
VICHY od 20 lat prowadzi badania nad wpływem hormonów na skórę w okresie menopauzy. W 2021 r., w odpowiedzi na potrzeby skóry menopauzalnej, marka stworzyła dwie linie kremów NEOVADIOL z ulepszonymi formułami, na okres przed menopauzą i po menopauzie. VICHY wraz z Radą Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy oraz ambasadorkami kampanii „Menopauza. Zmiany są piękne” chce mówić o menopauzie jako o czasie naturalnych i nieuniknionych zmian, które mogą być piękne, o ile odpowiednio się do nich przygotujemy.
Porozmawiajmy o menopauzie
Menopauza stanowi jedną trzecią życia kobiety. Co roku przechodzi ją 25 milionów kobiet, a do 2025 roku na całym świecie będzie 1,2 mld kobiet w okresie pomenopauzalnym. To naturalny proces, który średnio zaczyna się w wieku 51 lat. Menopauza to moment ostatniej miesiączki spowodowany zmianami hormonalnymi: spadkiem stężenia estrogenu, wzrostu FSH i progesteronu. Zmiany te rozpoczynają się już 3-4 lata przed menopauzą objawiając się: nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi, uderzeniami gorąca, wypadaniem włosów, rozdrażnieniem, bezsennością, a także oznakami starzenia się skóry, utratą jej gęstości czy zmianą owalu twarzy. Po menopauzie niektóre te symptomy, np. uderzenia gorąca, stopniowo zanikają, inne z kolei nasilają się, co dotyczy np. starzenia się, gdy skóra staje się coraz bardziej wiotka i sucha. Ale to nie wszystko, niedawne odkrycia naukowe wyodrębniły kolejny kluczowy proces hormonalny zachodzący w tym okresie: wzrost poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Powoduje to stany zapalne oraz utratę kolagenu w skórze – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog, endokrynolog i seksuolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy. Niewątpliwie menopauza wiąże się zmianami, ale jak mówi ambasadorka kampanii „Menopauza. Zmiany są piękne” – Katarzyna Dowbor: Nie musimy się bać zmian, jeśli dobrze się do nich przygotujemy. Dotyczy to też menopauzy i zmian w naszej skórze.
Hormony a skóra
W okresie okołomenopauzalnym proces starzenia się skóry znacznie przyspiesza. Zmniejsza się produkcja sebum. Naskórek staje się cieńszy, co ma negatywny wpływ na barierę ochronną skóry. Słabną naturalne mechanizmy antyoksydacyjne, spowolniona zostaje synteza lipidów, kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra jest bardziej sucha, cieńsza, traci napięcie i jędrność. Zmarszczki stają się bardziej widoczne i pojawia się coraz więcej przebarwień – mówi prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska, dermatolog i alergolog, członkini Rady Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy. I dodaje: Zmiany w tym okresie następują w dwóch etapach i wpływają na szczególne potrzeby skóry. Przed menopauzą, w okresie tzw. perimenopauzy, najważniejsza staje się poprawa gęstości skóry, korekta owalu twarzy i przywrócenie skórze blasku. Po menopauzie będzie to zniwelowanie ściągnięcia i wiotkości skóry, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek. W pielęgnacji okołomenopauzalnej najważniejsza jest codzienna pielęgnacja skóry zawierająca składniki aktywne, które pobudzają mechanizmy odbudowy skóry.
Jak zadbać o skórę menopauzalną?
Dzięki pielęgnacji dostosowanej do potrzeb skóry przed i po menopauzie, zmiany będą zachodziły wolniej i mniej skokowo. By pobudzać mechanizmy odbudowy skóry warto sięgać po produkty zawierające składniki aktywne o udowodnionej skuteczności, są m.in.: proksylan i ekstrakt z nasion kasji, które ujędrnią skórę i wypełnią zmarszczki, kwas hialuronowy, który poprawi gęstość, ujędrni skórę i skoryguje owal twarzy oraz kwasy OMEGA 3-6-9, które kompensują uszkodzenia warstwy lipidowej naskórka skóry i głęboko odżywają skórę – mówi dr Sura.
Holistyczne podejście do menopauzy
Od czego zatem zacząć? Od akceptacji faktu, że menopauza jest procesem, przez który przechodzi każda kobieta. Warto też zadbać o jakość snu, dietę bogatą w fitoestrogeny, witaminę D, kwas foliowy i kwasy omega-3 oraz o swoją kondycję psychiczną. We wszystkich nurtujących nas kwestiach związanych z menopauzą, warto poradzić się ekspertów – zdobycie rzetelnej, potwierdzonej badaniami naukowymi wiedzy o tym złożonym procesie, jest niezwykle cenne. Po wystąpieniu zmian na skórze, warto skonsultować się z dermatologiem, który zaproponuje odpowiednią, dostosowaną do potrzeb pielęgnację.
Neovadiol od Vichy – ekspert w pielęgnacji skóry menopauzalnej. Teraz w nowej odsłonie!
Laboratoria VICHY od ponad 20 lat badają wpływ menopauzy na kondycję skóry. W 2021 r., w odpowiedzi na potrzeby skóry menopauzalnej, Vichy stworzyło dwie linie kremów Neovadiol z ulepszonymi formułami: na okres przed menopauzą i po menopauzie, których skuteczność została potwierdzona klinicznie przez dermatologów.
-
NEOVADIOL PRZED menopauzą (dawny Kompleks Uzupełniający) z kremami na dzień i noc, z formułą wzbogaconą proksylanem i kwasem hialuronowym, których zadaniem jest przywrócenie skórze gęstości i jej rewitalizacja.
-
NEOVADIOL PO menopauzie (dawny Magistral) z kremami na dzień i na noc, których zadaniem jest odżywienie, regeneracja i przywrócenie jędrności skórze, a ich formuły wzbogacone są proksylanem i kwasami OMEGA 3-6-9.
NEOVADIOL niweluje wpływ zmian hormonalnych na skórę i reaktywuje jej mechanizmy.
Zawarte w kremach składniki aktywne:
-
PROKSYLAN + EKSTRAKT Z KASJI – stymulują syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra jest ujędrniona, a zmarszczki wypełnione
-
KWAS HIALURONOWY – sprawia, że skóra jest bardziej gęsta i jędrna, a owal twarzy jest poprawiony
-
KWASY OMEGA 3-6-9 - uzupełniają międzykomórkową strukturę lipidową, a skóra jest intensywnie odżywiona
-
WODA WULKANICZNA VICHY – wzmacnia barierę ochronną skóry oraz zmniejsza jej wrażliwość.
Gama VICHY NEOVADIOL jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy.
Menopauza. Zmiany są piękne.
18 października przypada Światowy Dzień Menopauzy. Z tej okazji Vichy po raz kolejny rozpoczyna dyskusję o menopauzie. Marka chce wesprzeć kobiety w postrzeganiu menopauzy jako naturalnego etapu, który otwiera przed nimi nowe, piękne możliwości. W ramach projektu „MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE” działa Rada Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy, która dzięki zaangażowaniu ekspertów różnych specjalności, holistyczne edukuje kobiety, jak zadbać o siebie w okresie przed i po menopauzie, by czuły się pięknie i zdrowo we własnej skórze. Idąc jeszcze dalej Vichy uruchamia cykl bezpłatnych warsztatów – kompleksowy program zapewniający kobietom w okresie okołomenopauzalnym dostęp do porad w zakresie: pielęgnacji skóry, odżywiania, dobrego samopoczucia oraz zdrowia.
-
prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta – ginekolog, endokrynolog, seksuolog
-
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska – dermatolog i alergolog
-
dr Agnieszka Sura – dermatolog, specjalista medycyny estetycznej
-
Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk kliniczny, psychodietetyk
-
Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk kliniczny, psychodietetyk
-
dr Karolina Jarecka – psycholog
-
mgr Daria Wielogórska-Rutka – mgr farmacji
11 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O EMOCJACH, STYLU ŻYCIA I ODŻYWIANIU.
18 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRZE. Edycja specjalna z okazji Światowego Dnia Menopauzy.
25 października, godz. 18.30 | MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE. O HORMONACH I ZDROWIU.
Zapraszamy na FB marki VICHY: www.facebook.com/vichy.consult, gdzie znajdują się wszystkie informacje na temat kampanii MENOPAUZA. ZMIANY SĄ PIĘKNE.
A wszystko po to, by menopauza naprawdę była piękną zmianą. To możliwe!
Kontakt dla mediów:
Zuzanna Bieńko
zuzanna.bienko@lbrelations.pl
Zuzanna Klatt
Zuzanna.klatt@lbrelations.pl

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.