Komunikaty PR

Micelarne oczyszczenie nie tylko w płynie. Małe cząsteczki do zadań specjalnych.

2022-02-23  |  07:08
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Pierwszy krok do idealnej, zdrowej skóry to perfekcyjny demakijaż. Kiedy masz cerę wrażliwą lub atopową, konieczne jest oczyszczenie 2 w 1 – ekstremalnie skuteczne i bardzo delikatne. Jak je wykonać? Odpowiedź stanowią micele: małe cząsteczki do zadań specjalnych. Znane z płynów micelarnych, ostatnio pojawiły się także w kremach do demakijażu… i tam także sprawdzają się świetnie!

Skóra wrażliwa i atopowa wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji – od oczyszczenia do nawilżenia (a w przypadku atopików – także natłuszczenia). Co to oznacza? Przede wszystkim, dobór skutecznych i delikatnych produktów, takich, które mają właściwości kojące, łagodzące i nie wywołują podrażnień. Komponenty muszą być także na tyle skuteczne, by demakijaż i oczyszczenie… wykonywały się, praktycznie, same. Bez konieczności mocnego dotykania super wrażliwej skóry, a tym bardziej bez pocierania! Niemożliwe? Jak najbardziej możliwe, jeśli mamy do dyspozycji cząsteczki do zadań specjalnych – micele!

Micele – co to takiego?

Micele to małe, okrągłe cząsteczki, które zbudowane są z cząstek lipofilowych (tłuszczowych) i hydrofilowych (wodnych). Ich uwielbiana przez branżę beauty właściwość polega na tym, że pochłaniają zanieczyszczenia. Jak to działa? Cząstki lipofilowe łączą się z sebum i resztkami makijażu, ponieważ są – w uproszczeniu – podobne do komórek tłuszczowych. Z kolei cząsteczki hydrofilowe pochłaniają kurz i zabrudzenia, jakie osiadają na skórze. W ten sposób „czyszczenie” odbywa się samo. Bez konieczności wcierania produktu i wielokrotnego powtarzania procedur. Rozwiązanie idealne, prawda? Tak, szczególnie dla skóry wrażliwej. Dlatego właśnie rynek kosmetyczny tak pokochał micele!

Dwie zasady pielęgnacji

W drogeriach możemy znaleźć wiele produktów micelarnych o różnych właściwościach. Także te do cery wrażliwej. – Skóra wrażliwa i atopowa ma skłonność do podrażnień oraz hiperpigmentacji. Oznacza to, że często podczas zabiegów domowej pielęgnacji może odbierać wszystkie nasze działania ze zdwojoną siłą, a – w konsekwencji – zaczerwieniać się i podlegać mikrouszkodzeniompowiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®.Dlatego tak ważne są 2 zasady. Po pierwsze, nigdy nie należy działać gwałtownie. A zatem: nie trzemy skóry podczas mycia, używamy miękkich, delikatnych ręczników i naturalnych wacików, którymi delikatnie dotykamy ciało i zbieramy zanieczyszczenia. Należy unikać także wody o zbyt wysokiej temperaturze. Po drugie, do demakijażu skóry wrażliwej używamy tylko delikatnych kosmetyków przeznaczonych specjalnie do naszego rodzaju cery. Doskonale sprawdzą się tu płyny micelarne i nowość – krem micelarny, który pojawił się na rynku niedawno i od razu zyskał bardzo dużą popularność  – dodaje.

Micelarne oczyszczenie w formie kremu – jak to działa?

Micele na stałe zagościły na półkach drogerii – w formie płynów micelarnych, czyli produktów do demakijażu „do zadań specjalnych”. Ostatnio na rynku pojawiła się nowość, która zamyka micele w innowacyjnej formule kremu – Krem micelarny do demakijażu SOLVERX®. – Podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbywamy się zanieczyszczeń w sposób niezwykle łagodny i bardzo skuteczny. To świetne rozwiązanie dla pań, które uwielbiają demakijaż przy użyciu wodymówi Agnieszka Kowalska. – Każda z nas zna swoją skórę najlepiej. To od nas zależy, jaki rodzaj demakijażu wybierzemy w oparciu o jej potrzeby. Micele zamknięte w kremie to innowacja, która łączy bardzo wysoką skuteczność z delikatnością odpowiadającą wymaganiom najwrażliwszych typów cery. Co istotne, krem zawiera prebiotyki, które wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie  – dodaje.

Cera wrażliwa wymaga specjalnego traktowania – szczególnie na etapie demakijażu i oczyszczenia, które muszą być tak efektywne, by w kilku ruchach wacika krył się perfekcyjny efekt. W ten sposób unikamy podrażniania skóry, która „nie lubi” zbyt intensywnego dotyku i styczności z wieloma produktami. Prawda? Oczywiście, że tak! Na ratunek skórze wrażliwej przychodzą micele – małe cząsteczki z wielką mocą! Warto korzystać z ich niezwykłych właściwości w codziennej pielęgnacji.

KREM MICELARNY do demakijażu skóra wrażliwa i naczynkowa

SERIA SENSITIVE SKIN

  • Krem do demakijażu idealny dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz hiperpigmentacji.
  • Dzięki zawartości prebiotyków skóra utrzymuje balans między korzystnymi a złymi drobnoustrojami. Prebiotyki wspierają obecny na skórze mikrobiom, utrzymują równowagę hydrolipidową oraz pomagają zachować jej barierę ochronną w nienaruszonym stanie.
  • Idealnie nadaje się do codziennego demakijażu twarzy i oczu.
  • Formuła kremu micelarnego powoduje, że podczas jego stosowania, zanieczyszczenia zamykane są w pęcherzyki zwane micelami, a później usuwane wraz z wodą. Zapewnia to delikatność dla skóry wrażliwej.

Pojemność: 100 ml

Cena: 27,99zł

PŁYN MICELARNY do demakijażu

 SERIA SENSITIVE SKIN

  • Skutecznie oczyszcza, ujędrnia oraz regeneruje skórę twarzy.
  • Nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka.
  • Niezwykła formuła zawiera składniki, które umożliwiają usunięcie makijażu i zanieczyszczeń bez potrzeby intensywnego pocierania, co jest szczególnie istotne przy skórze wrażliwej i z podrażnieniami.
  • Zawarty w składzie niacynamid działa przeciwzapalnie i nawilżająco, a jednocześnie chroni skórę przed wolnymi rodnikami i likwiduje szkodliwe działanie smogu i zanieczyszczeń.
  • Aloes intensywnie rewitalizuje skórę, łagodzi podrażnienia oraz dogłębnie ją odżywia.
  • Skóra odzyskuje elastyczność, jest idealnie nawilżona i promienna.

Pojemność: 400 ml

Cena: 16,99zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.