Miodowa pielęgnacja prosto z natury
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Miód to złoty skarb, od tysiącleci wykorzystywany w medycynie i kosmetyce, doceniany przez nasze babcie i prababcie. Czy wiesz, że miód ma silne właściwości bakteriobójcze, gojące i antyoksydacyjne? Współczesny rynek beauty także dostrzega zalety płynnego złota, które… przebojem wkroczyło do domowego SPA. Dlaczego warto dać się porwać miodowemu szaleństwu? Kosmetolog radzi.
Miód to prezent dla ciała i ukojenie dla ducha. Słodki, zdrowy, wiecznie świeży (to jego super-moc, miód się nie psuje!) i obłędnie pachnący. Uwodzi zmysły. Nazywany jest skarbem natury… i to zdecydowanie prawda! Czy wiesz, że jedna pszczoła w ciągu całego życia wytwarza go zaledwie łyżeczkę? Słowo „bezcenny” nabiera nowego znaczenia! W rozumieniu beauty miód to prawdziwe must-have z uwagi na swoje właściwości. Jakie? Kosmetolodzy wskazują na antyoksydację i działanie przeciwzapalne.
Przeciwzapalny skarb
Miód to naturalny składnik „do zadań specjalnych” – tajna broń naszych babć. Czy wiesz, że w „płynnym złocie” znajduje się nadtlenek wodoru, czyli substancja o działaniu silnie antyseptycznym? Dzięki temu składnikowi możemy cieszyć się znanymi od setek lat właściwościami przeciwzapalnymi i antybakteryjnymi miodu. Nasze babcie stosowały go na kaszel, na rany, podrażnienia i problemy trawienne. I słusznie, ponieważ miód działa zbawiennie na cały niemal organizm, wpływając przy tym na wygląd naszej skóry i włosów.
– Miód doskonale sprawdza się w domowym SPA. Znane z babcinych praktyk napary i okłady z miodu nowoczesna kosmetyka przekłada na inspirowane naturą komponenty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – „Płynne złoto” działa łagodząco i przeciwzapalnie, dlatego z powodzeniem stosowane jest w balsamach, kremach oraz maskach. Warto zwrócić uwagę na zawartość w miodzie witamin A, C i witamin z grupy B, a także aminokwasów oraz ponad dwudziestu pierwiastków, takich jak magnez i potas – dodaje.
Antyoksydacja na wagę… miodu!
Jeśli mówimy o nowoczesnym SPA – to słowem-klucz staje się antyoksydacja. Tu także miód okazuje się składnikiem „na wagę złota”. „Płynny skarb” zawiera kwasy fenolowe i flawonoidy, dzięki czemu wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. Warto pamiętać, że przeciwutleniacze w naturalny sposób chronią nasz organizm nie tylko przed nowotworami, ale także przed… starzeniem. – Antyoksydanty nazywane są przez kosmetologów „związkami młodości”. Ich aktywność polega na przeciwdziałaniu procesowi utleniania w naszym organizmie. Usuwają z niego wolne rodniki, co wpływa na spowolnienie procesów starzenia – mówi Agnieszka Kowalska. – W związku z tym bezwzględnie warto wykorzystywać moc naturalnego miodu oraz produktów inspirowanych „płynnym złotem” w domowym SPA – dodaje.
Nawilżenie w domowym SPA
U podstaw efektywności wszystkich niemal zabiegów kosmetycznych (także tych, które wykonujemy w domu) jest prawidłowe nawilżenie skóry i włosów. Stanowi ono bazę dla działania składników aktywnych skierowanych na poszczególne wyzwania, z jakimi się zmagamy (np. starzenie czy przebarwienia). Jak wskazują kosmetolodzy, miód to prawdziwy król nawilżenia, a co za tym idzie – codziennej, delikatnej i skutecznej pielęgnacji. A jeśli łączymy efektywne nawilżenie z ukojeniem zmysłów (miód koi stres i relaksuje) – mamy SPA idealne.
– Linia Sielanka kraina mlekiem i miodem płynąca to odpowiedź na potrzebę relaksu z daleka od codziennego zgiełku i natłoku obowiązków. 15 minut w zaciszu domowego SPA to ukojenie dla zmysłów i potężna dawka cennych składników dla ciała i włosów. Miodowe komponenty pielęgnują, chronią i działają wygładzająco oraz odżywczo – mówi Agnieszka Kowalska. – Witalizujące masło do ciała z kompleksem prebiotycznym, wcierka przeciwdziałająca przetłuszczaniu się włosów, wygładzająco-przeciwzmarszczkowy krem-żel do rąk – to sielsko-anielskie kosmetyki, które przenoszą nas na łono natury i pielęgnują mocą miodu – dodaje.
Sielanka masło do ciała Kraina mlekiem i miodem płynąca
Witalizujące masło do ciała otulające słodkim zapachem miodu z mlekiem. Zawiera kompleks prebiotyczny o działaniu wzmacniającym, odbudowującym i chroniącym mikrobiom, którego zaburzenia równowagi są jedną z przyczyn powstawania podrażnień i chorób skórnych.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
Sielanka Szampon do włosów przetłuszczających się Kraina mlekiem i miodem płynąca
Otula subtelnym zapachem krainy mlekiem i miodem płynącej, wprowadzając w uczucie błogości i relaksu, zawiera kwas mlekowy, który nawilża skórę, pozostawiając uczucie aksamitnej miękkości, bazuje na ekologicznych substancjach myjących (z kokosa), bogactwo składników o działaniu łagodzącym (pantenol, alantoina)
Pojemność: 400 ml
Cena: ok. 10 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.