Komunikaty PR

MO czy OMO. Jak wybrać najlepszą metodę mycia włosów?

2023-05-19  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Z czym kojarzy się nam hasło: „piękne włosy”? Z doskonale ułożoną fryzurą, modnym cięciem i perfekcyjnym doborem produktów do stylizacji. Ale to nie wszystko. Eksperci wskazują, że kluczowy dla kondycji pasm jest także dobór metody ich mycia. Możesz wybrać metodę MO lub OMO. Co oznaczają te skróty i co najlepiej posłuży naszym włosom?

Ostatnie lata pokazują, że jesteśmy coraz bardziej świadome meandrów pielęgnacji pasm – znamy zasady ich odżywiania, składniki, które wpływają na poprawę kondycji, wiemy także, czym są humektanty, proteiny i emolienty. Stosujemy zasady pielęgnacji PEH. Specjaliści wskazują, że warto skupić się także na sposobie mycia włosów… i wybrać najkorzystniejszy dla siebie. Co oznaczają nazwy MO i OMO oraz jak wybrać metodę, którą docenią nasze kosmyki, radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Metoda MO – doceniana przez tradycjonalistki

MO oznacza tradycyjną metodę oczyszczania włosów, która polega na umyciu pasm szamponem, a następnie zamknięciu łusek odżywką. To popularna strategia, jaką prawdopodobnie znamy od dziecka. Jak możemy zmaksymalizować w jej przypadku efektywność? Ekspertki podpowiadają, że warto pozwolić odżywce „popracować” kilka minut, pozostawiając ją na naszych puklach. W ten sposób składniki odżywcze, jakie zawiera produkt, będą miały okazję wniknąć do środka włosa. Skutek? Odżywka zapobiega plątaniu pasm i ułatwia rozczesywanie, a także – jak sama nazwa wskazuje, odżywia włos. Specjaliści wskazują, że metoda MO sprawdza się w przypadku kosmyków normalnych, nie nadmiernie przesuszonych i zniszczonych.

Włosomaniaczki kochają OMO

OMO to hit świata beauty. Co oznacza ten skrót? Odpowiedź jest prosta: odżywienie-mycie-odżywienie. Taktykę odróżnia więc od „tradycyjnej” to, że pierwszym krokiem, jaki wykonujemy, jest nie mycie, a właśnie nałożenie odżywki. Eksperci podpowiadają, że aplikacja powinna odbyć się co najmniej kilkanaście minut przed właściwym myciem. Co ciekawe, jeśli danego dnia możemy poświęcić na domowe SPA więcej czasu, możemy „dać odżywce” dwa lub nawet trzy kwadranse na to,  by zasiliła strukturę włosa. Po tym czasie należy spłukać produkt i umyć włosy oraz skórę głowy szamponem. Procedurę kończymy ponownym nałożeniem odżywki. Kto powinien włączyć tę metodę do codziennego rytuału pielęgnacyjnego?

–  Podstawą, jeśli chodzi o dobór metody pielęgnacji włosów oraz produktów, jakie wybieramy, jest obserwacja kondycji naszych pasm. Najczęściej taktykę OMO wybierają osoby, których pukle są przesuszone, łamliwe i „zmęczone” zabiegami stylizacyjnymi, ponieważ w ten sposób możemy dać pasmom więcej składników regenerujących oraz nawilżających mówi Agnieszka Kowalska, ekspert marki BAŚKA. Doskonałym wskaźnikiem potrzeb włosa jest jego porowatość. Dzięki wiedzy na temat jego struktury, unikniemy nadmiernego przeciążenia, odpowiednio dobierając metodę mycia. Do oczyszczania pasm ze skłonnością do przesuszenia warto włączyć Humektantowy szampon BAŚKA i Humektantową odżywkę BAŚKA. Produkty zawierają bardzo cenne ekstrakty roślinne, prowitaminę B5 i alantoinę, które silnie i skutecznie nawilżają oraz regenerują pukle dodaje.

MO czy OMO? Obserwuj włosy!

Która z metod działa lepiej – MO czy OMO? Którą wybrać w codziennej pielęgnacji włosów? Eksperci radzą – obserwuj kondycję pasm! Sprawdzaj, jak reagują na zmiany sposobu mycia, na modyfikację zestawu produktów… i ciesz się pielęgnacją, wybierając pięknie pachnące produkty z polskich sadów i ogrodów! Mieszaj produkty humektantowe i proteinowe, a także… baw się zapachami. Słodka jeżyna, malina, która uwodzi aromatem oraz naturalny, łagodny jogurt z mlekiem. Nic nie relaksuje tak, jak zapachy słońca, lata i owoców!

 

BAŚKA Humektantowa odżywka wzmacniająca do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowy.

Odżywka wzmacniająca do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym. Zawiera humektanty, które nawilżają włosy i nadają zdrowej objętości. Obecne w formule ekstrakty roślinne oraz prowitamina B5 i alantoina mają działanie odbudowujące i regenerujące włosy, poprzez wypełnienie mikrouszkodzeń i ubytków szczególnie zniszczonych i matowych kosmyków. Ponadto ekstrakt z kiełków pszenicy, wpływa na ich elastyczność, zdrową objętość i gładkość. Obecny w formule olej z pestek malin, oprócz zapewnienia słodkiego aromatu, doskonale odżywia pasma, dzięki czemu stają się bardziej lśniące i odporne na uszkodzenia.

 

Pojemność: 250 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

BAŚKA Jabłuszkowa odżywka zwiększająca objętość do włosów cienkich, o różnej porowatości

BAŚKA Emolientowa odżywka do włosów jogurtowo-mleczna

BAŚKA Proteinowa odżywka do włosów blond i rozjaśnianych, która wzmacnia osłabione włosy po zabiegach

 

BAŚKA Jabłuszkowy szampon zwiększający objętość do włosów cienkich, o zapachu zielonego jabłuszka

Szampon do włosów cienkich, o zachwycającym zapachu zielonego jabłuszka. Łagodnie myje i pielęgnuje skórę głowy. Formuła stworzona w oparciu o równowagę PEH wykorzystuje proteiny (ekstrakt z kiełków pszenicy) oraz humektanty (glicerynę), które pielęgnują włosy i skórę głowy, zapewniając właściwy poziom nawilżenia oraz odżywienia. Składniki te dodatkowo wpływają na efekt uniesienia włosów u nasady, dzięki czemu fryzura zyskuje lekkość i objętość.

Pojemność: 500 ml

Cena: ok. 12 zł

Do serii należą także:

BAŚKA Prebiotyczny szampon, który zapewnia łagodną, a zarazem kompleksową pielęgnację skóry głowy i włosów

BAŚKA Humektantowy szampon do włosów zniszczonych i cienkich o zapachu malinowym

BAŚKA Proteinowy szampon do włosów blond i rozjaśnianych o słodkim zapachu jeżyn

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.