Must have w zimowej pielęgnacji włosów!
Zdrowe, gęste i lśniące włosy to atrybut kobiecości. Każdego dnia dbamy o ich wygląd zewnętrzny, często zapominając, że to odpowiednia dieta bogata w konkretne składniki, da im siłę i wzrost. Biotyna, krzem, cynk i miedź to ważna część zespołu od zadań specjalnych! Szczególnie zimą warto zadbać o ich obecność w codziennej diecie.
Z badania Instytutu Trychologii [1] wynika, że nawet 75% Polaków zwraca się po pomoc do specjalisty, kiedy jest już za późno. Polacy skarżą się na przetłuszczone i zniszczone włosy, suchą skórę głowy oraz swędzenie. Jednak dopiero wypadanie włosów skłania ich do wizyty u trychologa. Teraz, gdy temperatura na zewnątrz spada, nasze włosy tracą siłę i blask, częściej wypadają oraz szybciej się przetłuszczają. Aby holistycznie zadbać o ich właściwą kondycję potrzeba odpowiedniego zestawu naprawczego.
Mocne i zdrowe włosy? Z nimi to żaden problem!
Podstawowym budulcem włosów, paznokci oraz skóry jest keratyna. Dlatego pierwszym tropem przy jakichkolwiek problemach jest cynk. Jego obecność jest niezbędna do syntetyzowania i wytwarzania keratyny, która stanowi 80% łodygi włosa. Cynk również reguluje pracę gruczołów łojowych. W okresie zimowym, pod czapką, włosy mają tendencję do szybszego przetłuszczania się. Warto więc zadbać o obecność cynku w naszej diecie. To mocny zawodnik w walce o piękną i zdrową fryzurę.
Gdy organizmowi brakuje miedzi kolor włosów ma tendencję do blaknięcia, włosy stają się słabe, końcówki zaczynają się rozdwajać a w skrajnych przypadkach pojawiają się nawet siwe kosmyki. Ten niepozorny pierwiastek wspomaga produkcję melaniny, czyli pigmentu, który odpowiada za nasycenie barwy włosów i skóry. Im więcej jej znajduje się w macierzy włosa, tym jest on ciemniejszy. Warto zwrócić uwagę na podaż miedzi w codziennej diecie, jest nieocenionym składnikiem przy tego typu problemach. Wszak piękny, intensywny kolor i zdrowie włosów to marzenie wielu kobiet.
Witamina H, czyli sławna i lubiana biotyna. Znamy ją również jako witaminę B7. Podobnie, jak cynk wpływa na produkcję keratyny. Jednak jej najbardziej cennym działaniem jest wpływ na zdrowie cebulki włosa. Nadchodzi z pomocą, gdy włosy się nadmiernie przetłuszczają i wypadają, co zimą zdarza się niestety bardzo często. Biotyna działa też korzystnie na skórę oraz paznokcie. Kompleksowo wspiera organizm w walce ze skutkami zimnych miesięcy. Dzięki kumulacji cząsteczek siarki, które następnie są transportowane do włosa szybciej rosną i są mocniejsze.
Bambus to piękna i imponująco twarda trawa. Znana jest z zawrotnego tempa wzrostu, wytrzymałości i elastyczności. Jest też najbogatszym źródłem cennego dla włosów składnika - krzemionki. Suplementacja ekstraktem z bambusa sprawia, że włosy wzmacniają się, rosną szybciej i regenerują, a paznokcie twardnieją, dzięki czemu przestają się łamać i rozdwajać. Dzieje się tak ze względu na wysoką zawartość krzemionki – zwanej też pierwiastkiem młodości. Obok zbawiennego wpływu na włosy i paznokcie, odpowiada też za młody wygląd skóry. Dzięki niemu jest elastyczna i lepiej się regeneruje.
Jak sobie pomóc?
Współczesna kobieta jest wymagająca i wie, czego chce. Żyje w zawrotnym tempie, które daje mnóstwo możliwości rozwoju, ale bywa trudne jeśli chodzi o utrzymywanie w pełni zbilansowanej diety. Sytuacji nie ułatwia fakt zdecydowanie mniejszej dostępności świeżych warzyw czy owoców, co dodatkowo utrudnia to zadanie. A podczas zimnych miesięcy włosy potrzebują specjalnego traktowania. Specjalnie dla kobiet powstał suplement diety Vitapil. Pomaga wzbogacić zimową dietę w ważne dla zdrowia i urody składniki odżywcze. Produkt zawiera 15 unikalnych składników - wszystko, co jest potrzebne włosom w tym trudnym czasie. Obok wspomnianych wcześniej miedzi, cynku, biotyny oraz krzemionki, której bogatym źródłem jest bambus, w składzie znajduje się również kompleks AMIN Q3, aminokwasów m. in. budujących łodygę włosa (L-cysteina, L-lizyna, L-metionina). Vitapil zawiera także witaminy z grupy B (B3, B5, B9 i B12) oraz jod, które wpływają doskonale na procesy komórkowe w skórze i włosach, żelazo, niezbędne w procesach krwiotworzenia, mangan i resweratrol, o działaniu przeciwutleniającym, czyli chroniącym przed szkodliwymi wolnymi rodnikami.
Dlaczego akurat Vitapil?
Dzięki odpowiednio dobranym składnikom odżywczym, Vitapil nie tylko wzmacnia włosy, ale również dba o piękną, młodo wyglądającą skórę i wzmacnia płytkę paznokcia. Nie zawiera też TiO2, czyli dwutlenku tytanu. To szkodliwy, rakotwórczy związek stosowany między innymi jako wypełniacz
w suplementach diety. Producent Vitapilu, NutroPharma, szczególną uwagę zwraca na wysoką jakość produktu. Każda partia produktu poddawana jest nadobowiązkowej certyfikacji w niezależnych laboratoriach pod kątem bezpieczeństwa składu, zawartości substancji aktywnych oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Jego skuteczność jest również na bieżąco konsultowana
z konsumentami.
Aby cieszyć się piękną, zdrowo wyglądającymi włosami również zimą, obok standardowych działań pielęgnacyjnych warto zadbać o dietę, w tym odpowiednią podaż składników odżywczych szczególnie ważnych dla pięknych i zdrowych włosów, skóry i paznokci. Ponadto unikanie wychodzenia na mróz prosto po suszeniu gorącym powietrzem i noszenie czapki z naturalnych materiałów tak, aby mogły oddychać - to recepta na piękne i zdrowe włosy zimą.
[1] https://infowire.pl/generic/release/482133/polacy-traca-wlosy-i-zbyt-pozno-zglaszaja-sie-po-pomoc-do-specjalisty-wyniki-badania

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.