Nawilżenie, ukojenie i… masła do ciała!
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Latem potrzebujemy odpoczynku, słońca i relaksu… a nasza skóra – nawilżenia, regeneracji oraz ochrony. Jak pogodzić priorytety w ferworze wakacyjnych szaleństw? Kosmetolodzy podpowiadają: nasza skóra kocha naturalne, nawilżające masła do ciała. Dowiedz się, jak i dlaczego warto je stosować.
Latem skóra wymaga ekstremalnie troskliwej opieki. Kąpiele słoneczne, nurkowanie w słonej wodzie, porywisty, górski wiatr i zmiany klimatu. To wszystko odczuwamy w wakacje na własnej (no właśnie!) skórze. W rezultacie bywa ona przesuszona, podrażniona i pozbawiona blasku oraz elastyczności. Kluczowe hasła pełni lata to nawilżenie i regeneracja.
Nawilżenie – zaopiekuj się skórą
Nasza skóra każdego dnia naturalnie traci wodę. Latem ten proces przyśpiesza w wyniku wzmożonego działania czynników zewnętrznych. Tyle teorii. Praktyka pokazuje, że ciało latem wymaga intensywnego nawilżania przy użyciu produktów zawierających składniki regenerujące i łagodzące, np. bogatych maseł do ciała zawierających alantoinę, pantenol oraz niacynamid.
– To bardzo ważne, by podczas wakacji utrzymywać dobre nawyki pielęgnacyjne i nie tracić pożytecznej rutyny – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Dbajmy o codzienną aplikację skutecznych produktów nawilżających o dobrym składzie, np. zawierających alantoinę lub pantenol. Takie kosmetyki pomagają nam nawilżyć ciało i łagodzić podrażnienia. Warto do codziennej pielęgnacji wybrać produkty z kwasami omega-3 oraz omega-6, które wspomagają proces nawilżenia i wspierają naturalną odporność organizmu – dodaje.
Chroń mikrobiom
Zmiany temperatury, wilgotności, zbyt niskie lub wysokie pH używanych przez nas kosmetyków to czynniki, które mają negatywny wpływ na równowagę mikrobiomu. Mikrobiom to pożyteczne drobnoustroje (bakterie, wirusy i roztocza), które stale bytują na naszej skórze. Gdy ich proporcje są właściwe, mikroby stanowią skuteczną barierę ochronną przed infekcjami i podrażnieniami. Latem – to bezcenne! Jak wskazują kosmetolodzy, do letniej pielęgnacji ciała warto wybierać kosmetyki na bazie składników z prebiotykami. Czy wiesz, że jednym z naturalnych prebiotyków jest miód? – Masło do ciała Sielanka Kraina mlekiem i miodem płynąca zawiera kompleks prebiotyczny o działaniu wzmacniającym, odbudowującym i chroniącym mikrobiom. Produkty opracowane zostały w oparciu o naturalne składniki pochodzące z polskich łąk, sadów i lasów – mówi Agnieszka Kowalska.
Oleje naturalne
Eksperci wskazują, że dla regeneracji ciała latem zbawienne działanie wykazują oleje pochodzenia naturalnego, np. ten z malin. – To ważne, byśmy do letniej pielęgnacji wybierały kosmetyki oparte na mocy olejów naturalnych, np. malinowego, który zawiera silne przeciwutleniacze, jak karotenoidy oraz flawonoidy, chroniące DNA komórek. Olej z pestek malin znajdziemy w Maśle do ciała Sielanka Dziewczyna jak malina – mówi Agnieszka Kowalska.
Letni relaks
Lato to… czas dla Ciebie, a zatem naturalna, letnia pielęgnacja powinna nie tylko skutecznie nawilżać i regenerować ciało, ale także koić zmysły, czyli sprawiać przyjemność, relaksować i zniewalać zapachem. W końcu są upragnione wakacje! Co radzą eksperci? To proste. Codziennie znajdź kwadrans (na biwaku wystarczy kilka minut), by celebrować chwilę sesji pielęgnacyjnej. Ucieknij od codzienności i zatrać się w pięknym zapachu słodkich owoców lub miodu. Po prostu odpocznij, a Twoja skóra odwdzięczy Ci się za naturalną pielęgnację pięknym i zdrowym wyglądem!
Masło do ciała
Dziewczyna jak malina
Bogate w składniki aktywne masło do ciała o malinowym zapachu, stworzone, aby dostarczyć skórze maksimum regeneracji, odnowy i odżywienia. Zawarty w recepturze drogocenny olej malinowy zawierający silne przeciwutleniacze, jak karotenoidy oraz flawonoidy, chroni DNA komórek.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 11 zł
Masło do ciała
Leśna jeżyna
Innowacyjne masło z formułą wyszczuplającą, bazującą na karnitynie, kofeinie i guaranie. Stymuluje metabolizm i przepływ limfy, co zapobiega obrzękom oraz redukuje cellulit. Kofeina hamuje również proces lipogenezy, czyli powstania nowych komórek tłuszczowych. Ponadto pobudza ukrwienie, jednocześnie sprawiając, ze skóra jest bardziej jędrna, a koloryt wyrównany. Guarana ceniona za właściwości termogeniczne stymuluje procesy detoksykacji. Produkt wspaniale pielęgnuje skórę pozostawiając ją perfekcyjnie nawilżoną, wygładzoną, a owocowe aromaty relaksują zmysły.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 11 zł
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.