Komunikaty PR

Nie potrzebujesz skalpela, by być piękną i olśniewającą

2020-05-25  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.06 MB )

Medycyna estetyczna robi w Polsce furorę. Przestaje być tematem tabu i już nie tylko celebryci sięgają po zabiegi odmładzające i modelujące sylwetkę. Wśród setek procedur estetycznych popularne stają się zabiegi laserowe oraz rozwiązania oparte na technologii USG. Pacjenci wciąż jednak czują przed nimi obawy. Czy słusznie?
 

Choć na co dzień wielu z nas stara się prowadzić zdrowy styl życia, dobrze się odżywiać, uprawić sporty i najogólniej być fit, to istnieją problemy, których nie można rozwiązać bez nowoczesnych i absolutnie bezpiecznych zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna.

HIFU – co to jest?

Jesteś zmęczona, zestresowana, pojawiły się pierwsze, ale widoczne zmarszczki, skóra na twojej twarzy stała się mniej elastyczne i zwiotczała? Chcesz odzyskać dawny blask i znów poczuć się atrakcyjnie? Nie potrzebujesz chirurga plastycznego ani głęboko inwazyjnych zabiegów.
HIFU (USG o wysokiej intensywności) pozwala osiągnąć lifting twarzy i pokonać miejscowe złogi tłuszczowe na dowolnej części ciała bez użycia skalpela. Efekty widoczne są praktycznie natychmiast.

- HIFU to zaawansowana technologia unosząca leczone kompartmenty twarzy, nadająca skórze jędrności i gładkości. Tkanka podskórna odpowiada za elastyczność i owal twarzy. Z wiekiem właśnie ta warstwa staje się słabsza, zwiotczenie tkanki jest nieuniknione.   Chirurgiczny lifting posiada wiele przeciwwskazań, ponadto wiele osób nie chce korzystać z tak inwazyjnych metod – mówi Ewelina Górska, specjalistka medycyny estetycznej i właścicielka HBCmed w Białymstoku.

HIFU  to forma terapii, która wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe, powodując zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta i wygładzona. Co ważne metoda ta również redukuje zmarszczki (kurze łapki, zmarszczki palacza), opóźnia proces starzenia się skóry oraz konturuje twarz (opadające policzki).
Poprawę kondycji skóry można dostrzec tuż po zabiegu, jednak na ostateczne efekty trzeba poczekać około trzech miesięcy. Po upływie tego czasu zakończy się pełen proces regeneracji oraz wytwarzania nowego kolagenu. Takie zabiegi wykonujemy na twarz, szyję oraz dekolt.

HIFU dla ciała

HIFU jest sprawdzoną metodą, z powodzeniem stosowaną także przy modelowaniu sylwetki i poprawie jakości skóry ciała. Ponadto zabieg ten jest równie pożądany w przypadkach, gdy konieczne jest usunięcie nadmiaru tłuszczu i przywrócenie elastyczności skóry. Dzięki natychmiastowemu podgrzaniu tkanki komórka tłuszczowa dosłownie wytapia się.
Zabiegi cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet po porodzie i po utracie dużej masy ciała. Pomagają im w wymodelowaniu sylwetki oraz w korygowaniu i likwidowaniu rozstępów, blizn czy przebarwień.

HIFU to zabieg nieinwazyjny, nie dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek oraz naskórka. Dlatego pacjentka zaraz po nim może wrócić do swojej aktywności.
Zabieg nie jest zalecany osobom cierpiącym na padaczkę, choroby serca, cukrzycę. Pacjenci z implantami, rozrusznikiem serca, zażywający leki przeciwzapalne, kobiety w ciąży i karmiące piersią również nie powinny podawać się promieniom HIFU.

Laser dobry na wszystko

- Zawsze powtarzam moim pacjentkom, że w medycynie estetycznej bez względu na to, co konkretnie chcemy osiągnąć, najważniejsze jest to, aby sobie nie zaszkodzić. Dlatego zawsze trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa – dodaje specjalistka z HBCmed.

Jedną z nowości w gabinetach medycyny estetycznej jest Advatax. To laser nieablacyjny stworzony do efektywnego leczenia zaburzeń struktury kolagenowej skóry, takich jak zmarszczki, blizny potrądzikowe, rumień i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Laser emituje fale o długości 589 i 1319 nm, które pochłaniane są przez struktury o dużej zawartości wody. Zewnętrzna warstwa naskórka – warstwa rogowa jest słabo uwodniona, pochłania energię lasera w niewielkim stopniu, dlatego powierzchnia skóry pozostaje po zabiegu nienaruszona. Z tego względu zabiegi laserem Advatax mogą być wykonywane niezależnie od pogody (w okresie letnim wskazane jest jednak profilaktyczne stosowanie kremu z wysokim faktorem ochronnym).

Usuwanie zmarszczek przy pomocy energii emitowanej przez laser stymuluje skórę do jej przebudowy, dzięki czemu z tygodnia na tydzień zmienia się jej faktura, staje się ona jaśniejsza, bardziej jędrna. Jest to procedura niewymagająca okresu rekonwalescencji. Pacjent do 2 godzin po zabiegu ma lekko zaczerwienioną skórę, potem zazwyczaj wraca do normalnych aktywności życiowych.  

Eksperci z dziedziny medycyny estetycznej uważają, że trzymanie się protokołu zabiegowego, wiedza na temat anatomii a do tego nowoczesny i atestowany sprzęt – to gwarancja naszego bezpieczeństwa w gabinecie, z którego wychodzimy piękni i młodzi. :)  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.