Komunikaty PR

Nieudany makijaż permanentny? Z pomocą przychodzi laseroterapia!

2020-02-21  |  10:45
Biuro prasowe
Do pobrania Vesuna ( 1.29 MB )

Makijaż permanentny z założenia ma podkreślać urodę w taki sposób, aby nie trzeba było codziennie nakładać dużej ilości kolorowych kosmetyków. Jednak zdarza się, że osoba niedoświadczona wykona taki zabieg w nieumiejętny sposób, a nieestetyczne efekty jej pracy zostaną z nami na wiele miesięcy. Jak temu zaradzić?

Nowoczesne technologie kosmetologiczne umożliwiają współczesnym kobietom wiele bardzo wygodnych rozwiązań. Z całą pewnością makijaż permanentny należy do jednego z nich. Niestety nie każdy salon, który wykonuje taki zabieg, jest do tego odpowiednio przygotowany. W Internecie można znaleźć sporo przykładów błędnie wykonanego makijażu, np. krzywych lub drastycznie ciemnych brwi. Konsekwencją czyjejś pomyłki jest nieestetyczny „tatuaż” na twarzy, który zamiast upiększać lub maskować pewne niedoskonałości, dodatkowo je uwypukla, a do tego sprawia duży kłopot, którego nie tak łatwo się pozbyć.

Dlaczego tak trudno usunąć makijaż permanentny?

Trwały makijaż to nic innego jak tatuaż wykonany na skórze twarzy. Od prawdziwego różni go głębokość umieszczenia barwnika za pomocą aparatu igłowego w warstwach naskórka. Igła do takiego zabiegu jest jednorazowego użytku, a pigment wykonany z naturalnych składników, aby nie wywoływał stanów alergicznych.

Odległość umieszczenia barwnika w skórze jest wystarczająco głęboka, aby podczas ścierania naskórka, dopiero po kilku lub kilkunastu miesiącach (w zależności od obszaru poddanego makijażowi) tracił swoją intensywność. To mocno utrudnia usunięcie pigmentu, jeśli zabieg został źle wykonany. Ponadto wspomniane ścieranie nie jest w stanie usunąć go całkowicie. Zawsze, nawet po kilkunastu miesiącach lub dłuższym czasie zostanie po nim ślad, najczęściej mocno wypłowiały i w kolorze szarości, fioletu lub czerwieni.

 

Laser na ratunek!

Laserowe usuwanie nieudanego makijażu permanentnego jest jedynym z najskuteczniejszych sposobów na jego korektę lub całkowite pozbycie się. Lasery pikosekundowe, takie jak FOTONA StarWalker i Discovery Pico, świetnie sobie z tym radzą. Ich działanie opiera się na impulsach pikosekundowych, które mają na celu rozbicie na drobny pył cząsteczek barwnika pod skórą. W takiej formie zostaje on w naturalny sposób wydalony z organizmu.

– Tego rodzaju zabieg wykazuje bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu niechcianego makijażu permanentnego. Wystarczy wykonać go w kilku seriach i we właściwych odstępach czasowych, ale już po jednym widać pierwsze efekty i blaknący barwnik – twierdzi mgr kosmetolog Emilia Dawiec z krakowskiej Kliniki VESUNA. – Laserowe usuwanie trwałego makijażu jest bezpieczne, można przeprowadzać je nawet na górnej lub dolnej powiece, oczywiście z wcześniejszym zabezpieczeniem gałek ocznych przed światłem lasera – dodaje.

Szybkość usuwania makijażu zależy od intensywności pigmentu, koloru, a także głębokości jego osadzenia. Fototyp skóry oraz indywidualna reakcja na światło lasera także mają duże znaczenie. Wykonanie zabiegu należy skonsultować z wykwalifikowanym kosmetologiem i razem z nim dobrać odpowiednią liczbę powtórzeń naświetleń, aby rezultat był zadowalający.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe

Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Robotyka i SI

Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci​ poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.