Komunikaty PR

Noworoczne postanowienia dla pięknych włosów

2024-01-23  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Pielęgnacyjne postanowienia noworoczne to must-have każdego stycznia. Specjaliści wskazują, że „nowy start” może być doskonałym, pozytywnym bodźcem dla włączenia dobrych nawyków do naszej rutyny w pielęgnacji włosów. Na co zwrócić uwagę? Eksperci stawiają na wielką trójkę, czyli PEH, wcierki i termoochronę.

Nowy Rok, nowa ja! A właściwie… nowa pielęgnacja włosów. Praktyka pokazuje, że jednym z najczęstszych postanowień noworocznych są te dotyczące pielęgnacji. Styczeń motywuje nas do tego, byśmy były bardziej systematyczne, dążyły do celu krok po kroku i odznaczały kolejne punkty z beauty check-listy. I doskonale, ponieważ nasza uroda, a ściślej mówiąc – w tym przypadku włosy, zdecydowanie na tym korzystają. Na co stawiają fryzjerzy i kosmetolodzy? Na pielęgnację PEH, termoochronę i wcierki. Radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki BAŚKA.

Postanowienie 1: poznaj włosy i stosuj zasady PEH

PEH to absolutny hit włosomaniaczek i punkt pierwszy na liście noworocznych postanowień. Czym jest PEH? To sposób pielęgnacji włosów oparty na równowadze protein, emolientów i humektantów. Te trzy składniki zapewniają naszym puklom odpowiedni poziom nawilżenia, budulca strukturalnego oraz regeneracji. Specjaliści wskazują, że te komponenty powinnyśmy dobierać i mieszać w zależności od indywidualnych potrzeb włosów. Jak rozpoznać te potrzeby? Skuteczną wskazówką będzie porowatość naszych pasm. W myśl PEH to m.in. do niej dostosowujemy proporcje protein, humektantów i emolientów w szamponach oraz odżywkach do włosów. Brzmi skomplikowanie? Nic z tych rzeczy!

W rozpoznaniu stopnia porowatości włosów pomoże nam prosty „test szklanki z wodą”. Jak przeprowadzić sprawdzian? Należy po prostu wrzucić włos do szklanki z wodą. Po pięciu minutach będziemy mogły sprawdzić, jak się „zachowa”, a ściślej mówiąc – gdzie się znajduje. Jeśli włos pływa po powierzchni, jest niskoporowaty, jeśli znajdziemy go na dnie szklanki – wysokoporowaty. Śrenioporowaty włos zatrzyma się natomiast pod wodą. Teraz wystarczy dostosować wyniki testu do klucza PEH i włączyć do pielęgnacji odpowiednie proporcje składników. Wysokoporowate kosmyki zwykle dobrze reagują na proteiny i humektanty, a te o niskiej porowatości – warto obdarowywać proteinami jedynie sporadycznie (by uniknąć obciążania). W przypadku takich włosów nie należy natomiast zapominać o cennych dla nich emolientach.

Postanowienie 2: stylizuj bezpiecznie

Drugie z noworocznych postanowień dotyczy stylizacji. Po pierwsze, należy o niej pamiętać (w porannym pośpiechu zdarza nam się „odpuszczać”, prawda?). Po drugie, warto zadbać, by stylizacja była bezpieczna dla pasm. Modelowanie przy użyciu suszarki, lokówki, czy prostownicy może prowadzić do osłabienia i przesuszenia kosmyków, sprzyjając uszkodzeniom. Eksperci podpowiadają, że należy włączyć do codziennych rytuałów kosmetyki termoochronne. – Warto chronić pukle podczas modelowania, stosując spray termoochronny z proteinami, np. Jabłuszkowy spray BAŚKA 2 w 1 termoochrona i objętość. Rynek beauty ostatnio mocno docenił termoochronę. I słusznie, ponieważ skuteczna protekcja pasm stylizowanych to jedna z podstaw ich zdrowego i pięknego wyglądu mówi Agnieszka Kowalska.Proteiny to białka proste złożone z aminokwasów. Stanowią podstawowy budulec włosów, nadając im połysk i objętość, dlatego doskonale służą regeneracji i skutecznie wypełniają mikrouszkodzenia, jakie mogą pojawiać się na powierzchni włosa w wyniku stylizacji  – dodaje.

Postanowienie 3: pokochaj wcierki

Wcierka to „tajna broń” minionych pokoleń, która stała się także hitem współczesnego rynku beauty. Włosomaniaczki doceniają wcierki. Włosy i skóra głowy kochają pielęgnację inspirowaną naturą – w tym właśnie wcierki, które przez cały rok czerpią z mocy owoców. Fryzjerzy podpowiadają, że warto na stałe wpisać mgiełki do włosów i skóry głowy na noworoczną listę „to-do”.

–  Wcierki – np. humektantowa lub proteinowa – będą stanowiły doskonałe uzupełnienie rytuału PEH – mówi Agnieszka Kowalska. – W portfolio marki BAŚKA znajdziemy m.in. Proteinową wcierkę do skóry głowy i włosów jeżynową oraz Humektantową wcierkę do skóry głowy i włosów malinową. Każda z nich może być stosowana zarówno przed, jak i po umyciu włosów. Wcierki to nie tylko doskonałe źródło składników odżywczych, ale także idealna motywacja do delikatnego, relaksującego masażu skóry głowy dodaje.

 

BAŚKA Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów

Jeżynowa

Proteinowa wcierka do skóry głowy i włosów wspomagająca porost włosów. Zawarta w składzie keratyna nadaje gładkości i blasku włosom. Kompozycja preparatu została oparta o właściwości ekstraktu ze skrzypu polnego i niacynamidu, które tworzą duet o działaniu kondycjonującym i pobudzającym wzrost "baby hair". Dodatkowo olej z pestek jeżyn, znany z właściwości antyoksydacyjnych i regenerujących, odżywia i wygładza kosmyki. Systematyczne stosowanie preparatu i sprawia, że fryzura z dnia na dzień staje się pełniejsza, włosy odzyskują zdrowy wygląd i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Pojemność: 100 ml

Cena: ok. 12 zł

 

Do serii należą także:

BAŚKA Prebiotyczna wcierka do skóry głowy i włosów jogurtowo-mleczna

BAŚKA Humektantowa wcierka do skóry głowy i włosów malinowa

 

BAŚKA Jabłuszkowy spray 2 w 1 termoochrona i objętość.

Termoochronny spray dla każdego rodzaju włosów. Bogaty skład bazujący na proteinach i prebiotykach, to kompozycja o właściwościach nawilżających i odbudowujących i wzmacniających pasma, bez ich obciążenia. Formułę uzupełniają niezwykle cenne komponenty: niacynamid i ekstrakt z jabłka, które kondycjonują skórę głowy. Dodatkowo spray pomaga w zabezpieczeniu kosmyków narażonych na działanie wysokiej temperatury (podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki).

Pojemność: 200 ml

Cena: 13 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.