Nowy rok, starsza Ty? Nie z Protinolem™ od Avon!
Opatentowany Protinol™ znajdziemy w kremach do twarzy ANEW z takich linii jak: przeciwzmarszczkowa Reversalist dla kobiet 35+, ujędrniająca Ultimate, dedykowana dla cery dojrzałej (45-55 lat), oraz liftingująca Platinium dla kobiet powyżej 55. roku życia. W październiku oferta produktów poszerzyła się o przeciwzmarszczkowe serum, a od stycznia dostępne będą dwa rodzaje dwufazowych kremów pod oczy. Pierwszy to podwójny program liftingujący okolice oczu, który zapewnia efekt ujędrnienia zarówno górnej, jak i dolnej powieki. Drugi, dzięki formule wzbogaconej o antyoksydant, skutecznie rozjaśnia przebarwienia i redukuje widoczność cieni pod oczami.
Protinol™ po raz pierwszy pojawił się w składzie odmładzających ampułek ANEW, które od razu stały się sprzedażowym hitem. Co pięć minut na całym świecie sprzedaje się ich jedno opakowanie. Badania potwierdzają, że już po 7 ampułkach skóra wygląda na zdecydowanie jędrniejszą, bardziej elastyczną, a zmarszczki zostają wygładzone[1].
Protinol™ to aminokwas, który został poddany przez nas unikalnej modyfikacji w celu uzyskania maksymalnych efektów po dodaniu go do formuł kremów ANEW Na podstawie naszych obserwacji wierzymy, że jest on doskonałą alternatywą dla retinolu, ponieważ wykazuje większy wpływ na kolagen w skórze. Co więcej, niezwykle łatwo jest wzbogacić dowolną formułę o Protinol™, co daje możliwość stworzenia szerokiej gamy produktów – mówi dr Jolanta Idkowiak-Bałdys, ekspert Instytutu Pielęgnacji Cery Avon.
Eksperci marki w Instytucie Pielęgnacji Cery Avon w Suffern w Stanach Zjednoczonych jako pierwsi wprowadzili na rynek stabilne formy retinolu i witamy C oraz kwasy AHA, a w 2020 r. dokonali prawdziwej rewolucji w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, dzięki opatentowaniu Protinolu™. To przełomowy składnik, który pomaga zwiększyć poziom kolagenu typu III, który jest głównym budulcem skóry, jak również kolagenu typu I, wpływającego na jakość kolagenu typu III. Zachowanie odpowiedniej proporcji między tymi dwoma typami kolagenów zapewnia efekt przeciwzmarszczkowy już po 7 dniach.
[1] Na podstawie badania oceny konsumenckiej z udziałem 119 osób.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.