O mały włos
Stres związanym z koronawirusem działa na nas wielopoziomowo. Atakuje także naszą urodę. Lekarze zauważają, że wiele osób, które przeżyły Covid-19, dwa, trzy miesiące po chorobie doświadcza wzmożonego wypadania włosów. Nie chodzi tu nawet bezpośrednio o samego wirusa, ale fizjologiczny stres i wysiłek organizmu związany
z jego zwalczaniem. Co więcej wiele osób, które nigdy zachorowały, również ma nasilone problemy z wypadającymi włosami. Tak działa stres związany z niepewnością jutra, utratą pracy czy śmiercią bliskiej osoby. Eksperci zaobserwowali, dwa rodzaje wypadania włosów. Najczęstsze - łysienie telogenowe, kiedy dużo więcej włosów wypada niż odrasta. Taki stan trwa zazwyczaj około pół roku a potem sytuacja zaczyna się normować. Drugim typem jest łysienie plackowate, w którym układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe. Często dotyczy to także brwi i rzęs. Bez względu na typ łysienia jest to zawsze doświadczenie mocno traumatyczne, szczególnie dla kobiet, dlatego warto jak najszybciej zadziałać na wszelkich możliwych poziomach, aby je powstrzymać. Od zewnątrz i od wewnątrz.
Przełomowe preparaty
Poza specjalistycznymi zabiegami i pielęgnacją ukierunkowaną przede wszystkim na wzmocnienie mieszków włosowych i skóry głowy, dobrze jest regularnie stymulować organizm od środka. Zrównoważona dietą oraz supelmentacją produktami pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł i najlepiej: przebadanymi klinicznie. Medilâge cheveux femme to innowacyjny preparat, który dzięki swojej przełomowej formule przeciwdziała wypadaniu włosów u kobiet a również przyspiesza ich wzrost i zauważalnie wzmacnia.
Liczy się skład…
Medilâge cheveux femme zawiera kilka innowacyjnych substancji, dzięki którym jest niezwykle skuteczny. AnaGain™ Nu, czyli ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego uprawianego w pobliżu Jeziora Bodeńskiego ma badania dowodzące, że, suplementacja nim przyczynia się do redukcji wypadania włosów o 33,9 % już w ciągu jednego miesiąca. Kolejny składnik - Keranat™, czyli ekstrakt z nasion prosa zgodnie
z badaniami klinicznymi aż 91% uczestników po jego zastosowaniu zaobserwowało spadek wypadania włosów o połowę! I wreszcie znana dobrze krzemionka – składnik budulcowy naturalnie występujący w tkance łącznej. W tym preparacie wykorzystuje się krzemionkę pochodzącą z pędów bambusa. Wszystkie składniki używane przez Medilâge mają gwarancję najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów.
…oraz forma podania
Medilâge to pierwsza marka w Europie, która w preparacie cheveux femme stosuje innowacyjną technologię ComboCap®. Pozwala ona na dostarczenie w formie jednej kapsułki substancji aktywnych podanych w różnych formach. Membrana, oddzielająca dwie komory ComboCap, jest rewolucyjnym patentem, który umożliwia połączenie wcześniej niemożliwych wariantów kompozycji. Ta innowacja to niezwykła wygoda i niespotykana dotąd skuteczność.
Regularne przyjmowanie preparatu przez co najmniej 90 dni zmniejsza ilość wypadających włosów, zwiększa ich gęstość i stymuluje wzrost nowych włosów w fazie anagenu. Badania potwierdziły także, że zwiększa się liczba aktywnych mieszków włosowych.
Więcej o Medilâge cheveux femme:
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.