O mały włos
Stres związanym z koronawirusem działa na nas wielopoziomowo. Atakuje także naszą urodę. Lekarze zauważają, że wiele osób, które przeżyły Covid-19, dwa, trzy miesiące po chorobie doświadcza wzmożonego wypadania włosów. Nie chodzi tu nawet bezpośrednio o samego wirusa, ale fizjologiczny stres i wysiłek organizmu związany
z jego zwalczaniem. Co więcej wiele osób, które nigdy zachorowały, również ma nasilone problemy z wypadającymi włosami. Tak działa stres związany z niepewnością jutra, utratą pracy czy śmiercią bliskiej osoby. Eksperci zaobserwowali, dwa rodzaje wypadania włosów. Najczęstsze - łysienie telogenowe, kiedy dużo więcej włosów wypada niż odrasta. Taki stan trwa zazwyczaj około pół roku a potem sytuacja zaczyna się normować. Drugim typem jest łysienie plackowate, w którym układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe. Często dotyczy to także brwi i rzęs. Bez względu na typ łysienia jest to zawsze doświadczenie mocno traumatyczne, szczególnie dla kobiet, dlatego warto jak najszybciej zadziałać na wszelkich możliwych poziomach, aby je powstrzymać. Od zewnątrz i od wewnątrz.
Przełomowe preparaty
Poza specjalistycznymi zabiegami i pielęgnacją ukierunkowaną przede wszystkim na wzmocnienie mieszków włosowych i skóry głowy, dobrze jest regularnie stymulować organizm od środka. Zrównoważona dietą oraz supelmentacją produktami pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł i najlepiej: przebadanymi klinicznie. Medilâge cheveux femme to innowacyjny preparat, który dzięki swojej przełomowej formule przeciwdziała wypadaniu włosów u kobiet a również przyspiesza ich wzrost i zauważalnie wzmacnia.
Liczy się skład…
Medilâge cheveux femme zawiera kilka innowacyjnych substancji, dzięki którym jest niezwykle skuteczny. AnaGain™ Nu, czyli ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego uprawianego w pobliżu Jeziora Bodeńskiego ma badania dowodzące, że, suplementacja nim przyczynia się do redukcji wypadania włosów o 33,9 % już w ciągu jednego miesiąca. Kolejny składnik - Keranat™, czyli ekstrakt z nasion prosa zgodnie
z badaniami klinicznymi aż 91% uczestników po jego zastosowaniu zaobserwowało spadek wypadania włosów o połowę! I wreszcie znana dobrze krzemionka – składnik budulcowy naturalnie występujący w tkance łącznej. W tym preparacie wykorzystuje się krzemionkę pochodzącą z pędów bambusa. Wszystkie składniki używane przez Medilâge mają gwarancję najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych producentów.
…oraz forma podania
Medilâge to pierwsza marka w Europie, która w preparacie cheveux femme stosuje innowacyjną technologię ComboCap®. Pozwala ona na dostarczenie w formie jednej kapsułki substancji aktywnych podanych w różnych formach. Membrana, oddzielająca dwie komory ComboCap, jest rewolucyjnym patentem, który umożliwia połączenie wcześniej niemożliwych wariantów kompozycji. Ta innowacja to niezwykła wygoda i niespotykana dotąd skuteczność.
Regularne przyjmowanie preparatu przez co najmniej 90 dni zmniejsza ilość wypadających włosów, zwiększa ich gęstość i stymuluje wzrost nowych włosów w fazie anagenu. Badania potwierdziły także, że zwiększa się liczba aktywnych mieszków włosowych.
Więcej o Medilâge cheveux femme:

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.