Komunikaty PR

O rewitalizacji skóry i właściwym przygotowaniu jej do lata.

2020-06-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Brzezińska
Com&Media

Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
monika.brzezinska|com-and.media.pl| |monika.brzezinska|com-and.media.pl
606 386 683
https://com-and-media.pl/

Skóra nie ma z nami łatwo. Jako najbardziej powierzchowna struktura naszego organizmu o bardzo dużej powierzchni przyjmuje najwięcej ciosów. Zimą skóra narażona jest nie tylko na niekorzystne działanie mrozu, zimnego wiatru i szkodliwego smogu, ale również na suche powietrze spowodowane sezonem grzewczym. Niestety lato z pewnością również nie jest jej ulubioną porą roku – po urlopie, na którym chętnie korzystamy z uroków słońca, bardzo często wracamy z przesuszoną skórą i nowymi zmarszczkami. Zwykle wczesną wiosną staramy się skórę zregenerować, w tym roku ze względu na pandemię nie było to nam dane, dodatkowo  wchodzimy w okres letni jeszcze z jednym problemem skóry twarzy, przez kilka miesięcy  zakrywałyśmy twarz maseczką, co również negatywnie odbiło się na jej stanie. Jak pomóc skórze, kiedy lato już jest, świeci słońce i nie wszystkie zabiegi chcemy z tego powodu wykonywać? Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja.

O rewitalizacji skóry i jej właściwym przygotowaniu do lata opowiada dr n. med.  Monika Kuźmińska z Medispa YONELLE Beauty Institute.

Jak już zostało wspomniane – do utrzymania skóry w dobrej kondycji kluczowe jest właściwe pielęgnowanie jej w warunkach domowych. Jest kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, by móc cieszyć się piękną i młodą skórą jak najdłużej. Po pierwsze – stosowane przez nas kosmetyki powinny być dobrane do potrzeb skóry. Może zdarzyć się tak, że „strefa T” będzie miała inne zapotrzebowanie niż np. policzki. W takiej sytuacji nie bójmy się stosować dwóch różnych kremów! Po drugie – nie zapominajmy o właściwej pielęgnacji przeciwsłonecznej! Krem z wysokim SPF jest niezbędny nie tylko na plaży, ale również w mieście. Po trzecie – regularnie złuszczajmy naskórek, raz w tygodniu zafundujmy skórze delikatny peeling. Po czwarte – odpowiedni demakijaż to podstawa! Dokładnie zmywajmy makijaż i tonizujmy skórę. To tylko pięć minut w ciągu dnia, które bardzo doceni skóra. I po piąte – pijmy dużo wody! To szczególnie ważne latem! Skóra nawilżona od wewnątrz ma naturalny blask, jest jędrna i elastyczna.

Pielęgnacja domowa to nie wszystko…

Przed latem warto zrewitalizować skórę i zapewnić jej energetyczny „zastrzyk”, który odpowiednio ją zabezpieczy i przygotuje do sezonu urlopowego. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna z szerokim wachlarzem zabiegów, które odżywią i pobudzą skórę przed latem. Na co warto zwrócić uwagę? Oto najlepsze zabiegi, które pokochały nasze Pacjentki, a które spokojnie można wykonać również gdy jest gorąco i świeci słońce!

  • MEZOTERAPIA JUVÉDERM® VOLITE

Juvéderm® Volite to innowacyjny zabieg mezoterapii znanej i cenionej na całym świecie firmy Allergan, w którym zastosowano unikalną technologię VYCROSS. Głębsza mezoterapia z wykorzystaniem nowego usieciowanego kwasu hialuronowego pod postacią żelu zapewnia znakomitą poprawę jakości skóry poprzez wygładzenie (brak zmarszczek), nawilżenie, a także zwiększenie jej elastyczności. Preparat podawany jest po uprzednim „mapowaniu” obszaru tak, by podawać go w miejsca najbardziej potrzebujące. Wstrzykiwany jest głębiej niż inne preparaty do mezoterapii, wszystko po to, by nie tworzyć na wierzchu grudek, a stworzyć swoiste rusztowanie dla skóry. Dzięki temu uzyskujemy znakomity efekt zwiększonego napięcia. To doskonały zabieg pozwalający odświeżyć, napiąć,  ujędrnić skórę i poprawić jej jakość.

Dodatkowym plusem tego rodzaju mezoterapii jest to, że wykonuje się ją raz na kilka miesięcy, w związku z tym wykonanie jej teraz zabezpieczy naszą skórę na cały okres letni.

  • OXYBRAZJA

OXYBRAZJA to odmiana mikrodemabrazji mechanicznej, wykonywana za pomocą sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. Cudownie działa w upale. W odróżnieniu od innych mikrodermabrazji, zabieg wykonywany jest na zimno i mokro, przez co nie ma efektu podrażnienia skóry. Dodatkowo łagodząco działa sam tlen, którym skóra zostaje dosłownie „zbombardowana”. Zabieg może być wykonany intensywniej lub łagodniej, w zależności od potrzeb skóry. Polecany również osobom ze skórą naczyniową. Częstotliwość oraz ilość zabiegów ustalane są przez lekarza indywidualnie.

  • SkinBooster PRX-T33

PRX-T33 to małoinwazyjny zabieg chemicznej biorewitalizacji skóry. Preparat oparty jest na kwasie trójchlorooctowym, nadtlenku wodoru w bardzo niskim stężeniu oraz pięcioprocentowym kwasie kojowym. Co niezwykle istotne – zabieg może być wykonywany również latem. Bardzo często łączony jest z zabiegami mezoterapii, nici liftingujących, a także wypełnianiem kwasem hialuronowym. Zabieg jest szybki, bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

  • DERMAPEN™

Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele zabiegów, w których wykorzystywane są dobroczynne właściwości mikronakłuwania. DERMAPEN™ ma jednak znaczną przewagę nad derma-roller’ami i zabiegami mezoterapii – osoba przeprowadzająca zabieg ma pełną kontrolę nad głębokością iniekcji. Urządzeniem DERMAPEN™ można działać na głębokości od 0,2 mm do 3 mm. Dzięki takiej precyzji można idealnie spersonalizować zabieg dostosowując go do problemów skóry Pacjenta. Co ciekawe – zabiegi z użyciem DERMAPENU™ można wykonywać nie tylko w okolicach twarzy (nawet w tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu i ust), ale również szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. DERMAPEN™ jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które sprawdza się w przypadku wielu problemów skórnych. Zwykle do zabiegów rewitalizacji skóry nie trzeba działać głęboko, wystarczy 0,5-0,7mm w połączeniu np. z mieszanką peptydową Jalupro daje znakomite rezultaty przy minimalnym odczynie. Będzie wymagał krótszej ochrony przeciwsłonecznej. Zabieg stosowany jest również w celu zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych, spłycenia zmarszczek i poprawienia jakości skóry. Sprawdza się również w przypadku widocznych porów, rozstępów, blizn oparzeniowych, a nawet w procesie leczenia łysienia.

Krótko podsumowując… Latem też możemy skutecznie i bezpiecznie pielęgnować skórę i nie musi być to  kolejne wyzwanie dla naszej skóry, wystarczy, że odpowiednio ją do niego przygotujemy. Pielęgnacja domowa w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej to kombinacja idealna, które pomoże utrzymać skórę w świetnej kondycji. A co do tego, jaki zabieg powinnyśmy wybrać – wszystko zależy od stanu i potrzeb skóry. Kluczowa jest konsultacja, na której lekarz dobierze odpowiednie procedury. Skóra z pewnością odwdzięczy się młodym wyglądem i pięknym blaskiem!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Com&Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.