O rewitalizacji skóry i właściwym przygotowaniu jej do lata.
Com&Media
Bagatela 11, lok. 18
00-585 Warszawa
monika.brzezinska|com-and.media.pl| |monika.brzezinska|com-and.media.pl
606 386 683
https://com-and-media.pl/
Skóra nie ma z nami łatwo. Jako najbardziej powierzchowna struktura naszego organizmu o bardzo dużej powierzchni przyjmuje najwięcej ciosów. Zimą skóra narażona jest nie tylko na niekorzystne działanie mrozu, zimnego wiatru i szkodliwego smogu, ale również na suche powietrze spowodowane sezonem grzewczym. Niestety lato z pewnością również nie jest jej ulubioną porą roku – po urlopie, na którym chętnie korzystamy z uroków słońca, bardzo często wracamy z przesuszoną skórą i nowymi zmarszczkami. Zwykle wczesną wiosną staramy się skórę zregenerować, w tym roku ze względu na pandemię nie było to nam dane, dodatkowo wchodzimy w okres letni jeszcze z jednym problemem skóry twarzy, przez kilka miesięcy zakrywałyśmy twarz maseczką, co również negatywnie odbiło się na jej stanie. Jak pomóc skórze, kiedy lato już jest, świeci słońce i nie wszystkie zabiegi chcemy z tego powodu wykonywać? Kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja.
O rewitalizacji skóry i jej właściwym przygotowaniu do lata opowiada dr n. med. Monika Kuźmińska z Medispa YONELLE Beauty Institute.
Jak już zostało wspomniane – do utrzymania skóry w dobrej kondycji kluczowe jest właściwe pielęgnowanie jej w warunkach domowych. Jest kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, by móc cieszyć się piękną i młodą skórą jak najdłużej. Po pierwsze – stosowane przez nas kosmetyki powinny być dobrane do potrzeb skóry. Może zdarzyć się tak, że „strefa T” będzie miała inne zapotrzebowanie niż np. policzki. W takiej sytuacji nie bójmy się stosować dwóch różnych kremów! Po drugie – nie zapominajmy o właściwej pielęgnacji przeciwsłonecznej! Krem z wysokim SPF jest niezbędny nie tylko na plaży, ale również w mieście. Po trzecie – regularnie złuszczajmy naskórek, raz w tygodniu zafundujmy skórze delikatny peeling. Po czwarte – odpowiedni demakijaż to podstawa! Dokładnie zmywajmy makijaż i tonizujmy skórę. To tylko pięć minut w ciągu dnia, które bardzo doceni skóra. I po piąte – pijmy dużo wody! To szczególnie ważne latem! Skóra nawilżona od wewnątrz ma naturalny blask, jest jędrna i elastyczna.
Pielęgnacja domowa to nie wszystko…
Przed latem warto zrewitalizować skórę i zapewnić jej energetyczny „zastrzyk”, który odpowiednio ją zabezpieczy i przygotuje do sezonu urlopowego. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna z szerokim wachlarzem zabiegów, które odżywią i pobudzą skórę przed latem. Na co warto zwrócić uwagę? Oto najlepsze zabiegi, które pokochały nasze Pacjentki, a które spokojnie można wykonać również gdy jest gorąco i świeci słońce!
- MEZOTERAPIA JUVÉDERM® VOLITE
Juvéderm® Volite to innowacyjny zabieg mezoterapii znanej i cenionej na całym świecie firmy Allergan, w którym zastosowano unikalną technologię VYCROSS. Głębsza mezoterapia z wykorzystaniem nowego usieciowanego kwasu hialuronowego pod postacią żelu zapewnia znakomitą poprawę jakości skóry poprzez wygładzenie (brak zmarszczek), nawilżenie, a także zwiększenie jej elastyczności. Preparat podawany jest po uprzednim „mapowaniu” obszaru tak, by podawać go w miejsca najbardziej potrzebujące. Wstrzykiwany jest głębiej niż inne preparaty do mezoterapii, wszystko po to, by nie tworzyć na wierzchu grudek, a stworzyć swoiste rusztowanie dla skóry. Dzięki temu uzyskujemy znakomity efekt zwiększonego napięcia. To doskonały zabieg pozwalający odświeżyć, napiąć, ujędrnić skórę i poprawić jej jakość.
Dodatkowym plusem tego rodzaju mezoterapii jest to, że wykonuje się ją raz na kilka miesięcy, w związku z tym wykonanie jej teraz zabezpieczy naszą skórę na cały okres letni.
- OXYBRAZJA
OXYBRAZJA to odmiana mikrodemabrazji mechanicznej, wykonywana za pomocą sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. Cudownie działa w upale. W odróżnieniu od innych mikrodermabrazji, zabieg wykonywany jest na zimno i mokro, przez co nie ma efektu podrażnienia skóry. Dodatkowo łagodząco działa sam tlen, którym skóra zostaje dosłownie „zbombardowana”. Zabieg może być wykonany intensywniej lub łagodniej, w zależności od potrzeb skóry. Polecany również osobom ze skórą naczyniową. Częstotliwość oraz ilość zabiegów ustalane są przez lekarza indywidualnie.
- SkinBooster PRX-T33
PRX-T33 to małoinwazyjny zabieg chemicznej biorewitalizacji skóry. Preparat oparty jest na kwasie trójchlorooctowym, nadtlenku wodoru w bardzo niskim stężeniu oraz pięcioprocentowym kwasie kojowym. Co niezwykle istotne – zabieg może być wykonywany również latem. Bardzo często łączony jest z zabiegami mezoterapii, nici liftingujących, a także wypełnianiem kwasem hialuronowym. Zabieg jest szybki, bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.
- DERMAPEN™
Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele zabiegów, w których wykorzystywane są dobroczynne właściwości mikronakłuwania. DERMAPEN™ ma jednak znaczną przewagę nad derma-roller’ami i zabiegami mezoterapii – osoba przeprowadzająca zabieg ma pełną kontrolę nad głębokością iniekcji. Urządzeniem DERMAPEN™ można działać na głębokości od 0,2 mm do 3 mm. Dzięki takiej precyzji można idealnie spersonalizować zabieg dostosowując go do problemów skóry Pacjenta. Co ciekawe – zabiegi z użyciem DERMAPENU™ można wykonywać nie tylko w okolicach twarzy (nawet w tak delikatnych obszarach, jak okolice oczu i ust), ale również szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. DERMAPEN™ jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które sprawdza się w przypadku wielu problemów skórnych. Zwykle do zabiegów rewitalizacji skóry nie trzeba działać głęboko, wystarczy 0,5-0,7mm w połączeniu np. z mieszanką peptydową Jalupro daje znakomite rezultaty przy minimalnym odczynie. Będzie wymagał krótszej ochrony przeciwsłonecznej. Zabieg stosowany jest również w celu zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych, spłycenia zmarszczek i poprawienia jakości skóry. Sprawdza się również w przypadku widocznych porów, rozstępów, blizn oparzeniowych, a nawet w procesie leczenia łysienia.
Krótko podsumowując… Latem też możemy skutecznie i bezpiecznie pielęgnować skórę i nie musi być to kolejne wyzwanie dla naszej skóry, wystarczy, że odpowiednio ją do niego przygotujemy. Pielęgnacja domowa w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami medycyny estetycznej to kombinacja idealna, które pomoże utrzymać skórę w świetnej kondycji. A co do tego, jaki zabieg powinnyśmy wybrać – wszystko zależy od stanu i potrzeb skóry. Kluczowa jest konsultacja, na której lekarz dobierze odpowiednie procedury. Skóra z pewnością odwdzięczy się młodym wyglądem i pięknym blaskiem!
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.